סוגי משאבות ביוב

פורסם על ידי סגור לתגובות

משאבות לביוב הן פיתוח טכנולוגי מתקדם המשמש חברות רבות וגופים פרטיים לניקוז מי השפכים. במשאבות לביוב נעזר בעיקר במקרים בהם בור הספיגה של המבנה או צנרת הביוב נמצאים בשיפוע או מתחת לגובה קו הביוב, ויש צורך להעלות את מי השפכים על מנת לשפר את הניקוז. חברת אחים גבאי משווקת ומתקינה מגוון דגמי משאבות ביוב ביתיות, המשמשות לשאיבת ביוב וניקוז מים, בהספקים קטנים ובינוניים. אנו מספקים ללקוחותינו שני סוגים עיקריים של משאבות:

  • משאבות ביוב טבולות רגילות
  • משאבות ביוב טבולות טוחנות מוצקים

שני סוגי המשאבות, מעלים את הפסולת הנשאבת, הכוללת לרוב לכלוך, מי ביוב או מים עכורים לביוב העירוני, כשסוג המשאבות השני לא מסתפק בהעלאת הנוזלים, אלא טוחן לכלוך וכך מסייע למניעת סתימות מבעוד מועד.

משאבות ביוב לשימוש ביתי

ההבדל בין משאבות ביוב טבולות לטוחנות

משאבות טבולות הן למעשה משאבות ביוב ביתיות, המשמשות לשאיבת מים/ביוב ממקומות נמוכים: חניונים, מרתפים, בתים פרטים בעלי יחידת דיור נמוכה או מקלטים. המשאבות המתקדמות מותקנות בתוך בור, והן מכילות מצוף או ווסת, המווסת את פעולת משאבת  הביוב. בעת כניסת הנוזלים, מופעלת משאבת הביוב באופן אוטומטי, ושואבת את מי השפכים, תוך מתן מעבר חופשי לחומרים מוצקים. סוג נוסף של משאבות טבולות, הן המשאבות טוחנות המוצקים. לעיתים רואים סתימות ביוב בחדרי רחצה, כאשר אנשים משליכים פסולת מוצקה כמו תחבושות הגייניות, ואלו מצטברות מתחת לפני השטח וגורמות לסתימות והצפות. הפסולת עשויה להצטבר גם במקומות נוספים כמו בצנרת המטבח או המקלחת, ואז יש צורך באיתור מקצועי של מקום הסתימה. משאבות ביוב טוחנות, טוחנות את הפסולת העוברת לביוב, וכך מסייעות לטפל בבעיה מבעוד מועד.

רגע לפני שרוכשים משאבה

רגע לפני שתרכשו משאבה מקצועית לבית או למרתף שלכם, חשוב לשים את הדגש על כמה פרמטרים, על מנת להבטיח התאמת המשאבה לתנאי השטח. ראשית, יש לבדוק מה הספק המנוע של המשאבה. יש משאבות שיכולות לטפל בסתימה מאסיבית או בהצפות נרחבות, ומכילות משאבות בעלות הספק חזק מאוד, לעומתן משאבות בעלות הספק נמוך יותר יתאימו לסתימות בהיקפים מצומצמים יותר. שנית, כדאי לבדוק את גודלה של משאבת הביוב. ישנן לא מעט ספקיות משאבות , המציעות משאבות גדולות מאוד לשטחים מצומצמים שלמעשה לא דורשים משאבה בגודל כזה. על מנת להבטיח את התאמתה של המשאבה לצרכי השטח, מומלץ להתייעץ עם צוות מקצועי ומנוסה. חברת אחים גבאי מעמידה לרשותכם מגוון משאבות ביוב ביתיות, ומספקת ליווי מקצועי ומענה נקודתי בכל שאלה.