משאבות מים טבולות – מתי נשתמש בהן?

פורסם על ידי סגור לתגובות

כפי שכולנו יודעים, מה שנמצא נמוך בדר"כ לא עולה מעצמו, אלא אם נשקיע בכך אנרגיה. משאבות מים טבולות מהוות את הכלי אשר משתמש באנרגיה על מנת לדחוף מי ביוב ממקומות נמוכים היישר אל צנרת הביוב הראשית. מתי נשתמש בהן וכיצד הן פועלות? מיד לפניכם. (לעמוד משאבות טבולות אחים גבאי, לחץ כאן)

משאבות מים טבולות

משאבת מים

הצורך בהתקנת משאבות מים טבולות

ישנם 3 מצבים עיקריים בהם משאבות מים טבולות הן הפתרון הטוב ביותר לצרכים הספציפיים. המצב הראשון שכיח בבתים נמוכים במגדלי דירות ישנים יחסית. מעת לעת, הביוב עולה על גדותיו בין אם בכיור, במקלחת או בשירותים ופסולת מכל הדירות ממעל חודרת אל תוך הבית. לא משנה מי אחראי לנזק, הריחות, הנזקים וחוסר הנוחות פוגעים באיכות החיים. משאבות מים טבולות יעבירו את המים המצטברים  אל מערכת הביוב הראשית הקרובה לבניין וימנעו את ההצפות מראש. המצב השני מתרחש בחדרים אשר ממוקמים מלכתחילה מתחת לקו המישור של הצנרת הראשית. במקרים אלו הצנרת מועדת מראש למקרי הצפה גם אם מדובר בבית פרטי לחלוטין. המים מתקשים לעלות במעלה הצינור ועשויים לחזור אחורנית ולהציף.

המצב השלישי הוא בחדרים אשר גם ממוקמים מתחת לקו מישור צנרת הביוב ובו בעת גם אינם כוללים מערכת ביוב. מדובר במרתפים, מקלטים וחדרים הממוקמים מתחת לקרקע ואותם לא חיברו למערכת הביוב. בשני המקרים האחרונים, משאבות מים טבולות מסוגלות לא רק להימנע מהצפות אלא אף לעזור לתכנן ולהתקין מערכות מים שונות בחדרים מתחת לקרקע כך שניתן לחבר אותם לצנרת המים, להתקין כיורים, מקלחות ושירותים.

התקנת משאבות טבולות

משאבות מים טבולות כשמן כן הן – טבולות ופועלות באופן מלא בסביבה מימית. הן מופעלות כאשר מפלס ההצפה עובר סף מסוים ומשמעות הדבר היא כי התקנתן טומנת בחובה יצירת גומחה מתאימה בדמות בור ספיגה. מעבר לכך, יש לחבר אותן כהלכה למקור חשמל ולבצע התאמה מלאה בינן לבין קוטר הצינור המאסף אליו הן מחוברות. יצירת הבור, התאמת המשאבה בהתאם לספיקה וגובה הדחיפה, והעמדה נכונה בתור הבור חשובים ביותר ליכולת עבודה מספקת שלהן ושביעות רצון לאורך זמן.