אינסטלטור – מושיע בעת מצוקה

פורסם על ידי סגור לתגובות

כל אחד מאיתנו נתקל לפחות פעם אחת בחייו במצב שבו הוא צריך את שירותיו של אינסטלטור מומחה באופן די דחוף. תקלה פתאומית בזרם המים או שהוא נפסק, או שזרם המים החמים נחלש. אבל הדבר המעצבן ביותר הוא לקום בבוקר ולגלות שהבית הפך לנהר גועש ושבלתי אפשרי להגיע למטבח מבלי להתבוסס במים. זה בדיוק הזמן לקרוא לבעל המקצוע היחיד שיכול להוציא אותנו מהמצב הביש הזה.

מה צריך לעשות לפני שמזמינים אינסטלטור?

התשובה לשאלה הזאת נראית טריוויאלית – אבל היא לא. הפעולה נגזרת מאופי הבעיה.

  • סגירת הברז באופן מיידי–  אם יש הצפה בבית, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לסגור את הברז הראשי. סגירת הברז הראשי אמנם תמנע זרימת מים תקינה בבית, אבל תמנע גם את כל הנזקים הנלווים לשיטפון. לא משנה אם ההצפה מגיעה מצינור המים הנכנסים לבית או היוצאים ממנו (ביוב) – סגירת הברז תמיד מועילה כפתרון ראשוני ומניעת נזק עתידי טרם הגעתו של האינסטלטור.
  • פינוי שטיחים ו/או כל דבר אחר היכול להינזק–  אינסטלטור לא מגיע תמיד בתוך זמן קצר וכדאי למנוע נזקים כספיים עתידיים. על מנת לזהות את מקום הנזילה יצטרך השרברב לפתוח שוב את המים, מה שיגרום לעוד קצת בעיות.
  • לבדוק האם ההצפה היא בגלל נזילה או משהו אחר–  לעיתים ההצפה היא תוצאה של סתימה בצינור הניקוז של מכונת הכביסה. אם יודעים את זה מראש ומזמינים אינסטלטור רק לצורכי פתיחת סתימה, ההוצאה הכספית תהיה קטנה יותר.

 מה עושים במקרה שאין מים בבית?

לפני שמסתערים על הטלפון ומשדרים קריאת SOS, כדאי לבדוק את הברז הראשי. לעיתים מישהו סוגר אותו בטעות, במקום לסגור את הברז בדירה שלו. תקלה כזאת יכולה לקרות בבתים משותפים. לפני הזמנת אינסטלטור גם כדאי לבדוק אצל השכנים – ייתכן שמדובר בהפסקת מים בכל הסביבה. בדיקה זו הכרחית אם זרימת המים נפסקת לפתע באמצע הלילה. אמנם ישנם אינסטלטורים המעניקים שירותי אינסטלטור 24 שעות במתכונת חירום, כדי לחסוך את העלויות הגבוהות של הזמנת אינסטלטור בשעות אלו, רצוי לבדוק שהברז הראשי לא סגור בטעות.

אם אף אחד משתי האופציות הללו איננה רלוונטית כדאי לבדוק את חשבונות המים. אם לא שילמתם, כנראה שניתקו אתכם. אבל גם אם שילמתם – טעויות קורות.

והעיקר – לא להילחץ כלל

העצה הטובה ביותר שאפשר לתת כאן היא – לא להילחץ ולחשוב באופן רציונאלי. גם אינסטלטור לא אוהב לקוחות לחוצים, למרות מה שנהוג לחשוב. לעיתים קרובות שיקול דעת נכון וזיהוי נכון של הבעיה חוסך זמן ללקוח ולשרברב כאחד. וזה עוד לפני שדיברנו על הכסף הרב שיכול להיחסך.