מהן משאבות טבולות?

פורסם על ידי סגור לתגובות

ברוב המקרים, צינורות הביוב של השירותים, המקלחות והכיורים ממוקמים מעל קו צינור הביוב הראשי ולכן כל פעולה של הזרמת מים שולחת את הפסולת היישר למערכת הביוב העירונית ע"פ כוח הכבידה. משאבות טבולות נועדו לשימוש כאשר צינורות הביוב של חלקים מסוימים בבית, במרתף או במקלט נמצאים מתחת לקו צינורות הביוב הראשי והן מספקות את הכוח הדרוש על מנת להתגבר על כוח המשיכה ולא לגרום להצפות.

מנגנון הפעולה של משאבות טבולות

משאבות טבולות הן משאבות אשר נמצאות תמיד בסביבה מימית ומכאן פשר שמן – "טבולות". המשאבה ממוקמת בקצה של כל הצינורות אשר מתחברים לצינור מרכזי אחד כך שהיא מטפלת בכל כמויות המים המגיעות אליה ממספר מוקדים, אם ישנם. משאבות אלו מצוידות במצוף אשר מסמן להן להתחיל לפעול כאשר מפלס המים עובר על הסף המקסימאלי. בעת פעולת המשאבה מועברים נוזלים ופסולת מוצקה (מזון, ניירות טואלט ועוד) לצינור הביוב הראשי. המשאבות הטבולות הופכות כל מרתף או כל קומה אשר ממוקמת מתחת לקו הביוב לבעלי היכולת לתפקד בתור מקומות שניתן לגור בהם, להתקלח, להשתמש בכיור מטבח ולהתקין שירותים ללא כל חשש מהצפות.

כיצד בוחרים משאבת ביוב טבולה?

בחירת משאבת ביוב טבולה צריכה להתבצע בעזרת אינסטלטור מומחה. על מנת לפשט את התהליך הבה נבחן את השיקולים השונים בבחירת משאבת ביוב זו או אחרת :

  • יעילות – כל משאבה מאופיינת בפרמטר היעילות אשר מסוגל לנבא כמה אנרגיה המשאבה תוציא על כל נפח מים. יעילות גבוהה חוסכת לא מעט כספים בעלויות התפעול שלה.
  • הספק מקסימאלי – כמה נפחים של נוזלים המשאבה יכולה לפנות לצינור הביוב הראשי בפרק זמן מסוים. פרמטר זה חשוב ביותר שכן על המשאבה לעמוד בעומס הצפוי, בהתאם למספר השוהים בחדר.
  • רעש – כמעט בכל פעם שירדו המים בשירותים, בזמן כל מקלחת ובשטיפת כלים תתחיל לעבוד המשאבה שרכשתם. לכן, עליה להיות שקטה ככל שניתן על מנת לשמור על איכות חיים גבוהה.

יש לציין כי ישנן משאבות טבולות אשר בנוסף גם חותכות וקוצצות את הפסולת המוצקה העוברת בהן. מנגנון זה תורם רבות למניעת סתימות ולכן חוסכות לא מעט טרחה וכסף לאורך שנות השימוש בה.