משאבות ביוב טבולות – לשמירה על מפלס השפכים

פורסם על ידי סגור לתגובות

בלא מעט מקרים קורה שתכנון לקוי של מערכת האינסטלציה, מיקום גיאוגרפי של הבית או הבניין שבו ממוקם הבית או העסק או סיבות נוספות, גורמות להצפות חוזרות ונשנות של שפכים. במקרים כאלה יש לבצע שאיבה של הנוזלים כמו גם המוצקים השונים המצויים בצנרת ולהעביר אותם למקום אחר. משאבות ביוב טבולות עושות בדיוק את אותה העבודה – אלא שהן מתחילות לעבוד כאשר מפלס המים עולה.

מהן משאבות טבולות?

משאבות טבולות כשמן כן הן – משאבות הטבולות בתוך מקום שיש בו נוזלים. בחלק גדול מבריכות המים משאבות טבולות לביוב - משאבות מים טבולות - אחים גבאיהביתיות יש משאבות טבולות השומרות על מפלס המים. גם חברות העוסקות בקידוחים, בין אם לצורכי בנייה ובין אם לצרכים אחרים, מחזיקות משאבות כאלה, המתחילות לעבוד כאשר מפלס המים בתוך החור שנקדח עובר גובה מסוים ומאיים על יציבות הקידוח. משאבות ביוב טבולות פועלות על אותו עיקרון ומתחילות לעבוד כאשר מפלס הביוב עובר גובה מסוים שנקבע מראש. משאבות כאלה מונעות הצפות, זיהום, ריחות בלתי נעימים ועבודת ניקוי מיותרת.

התקנת משאבות מהסוג הזה מומלצת מאד במקומות שבהם מערכת האינסטלציה בכלל ומערכת ניקוז המים והביוב בפרט הן בעייתיות. למרבה הצער יש מקומות רבים כאלה בישראל. גם בבתי דירות גדולים, רצוי שתותקן משאבה כזאת שכן אין לדעת מתי תארע תקלה במערכת הניקוז. ותקלה כזאת בבתים כאלה פירושה הרבה הרבה פסולת. משאבות ביוב טבולות הן מחויבות המציאות גם במפעלים יצרניים או בעסקים דוגמת מטבחים מוסדיים וקייטרינגים שאופי העבודה שלהם הוא כזה היוצר פסולת רבה.

משאבות ביוב טבולות והפעלה מקצועית

ישנם סוגים רבים של משאבות הניתנות לרכישה באופן עצמאי. ואולם לפני שרוכשים ומתקינים משאבה כזאת מומלץ להתייעץ עם גורם חיצוני (רצוי בדרך כלל להתייעץ עם מומחי אינסטלציה או העוסקים בתחום בצורה מורשית).

  1. ראשית – חשוב להתאים את עוצמת המשאבה לעוצמת הבעיה העלולה להתעורר.
  2. שנית – ההתקנה עצמה חייבת להיות מקצועית, אחרת המשאבה לא תתפקד היטב בדיוק בזמן הלא נכון.
  3. שלישית – כשהמשאבה שואבת – כדאי שיהיה לה גם לאן להעביר את השפכים, בור ניקוז חלופי, למשל.

כאמור, לפני רכישה או התקנה של משאבות ביוב טבולות מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי מוסמך ומנוסה.

מעוניינים ברכישת והתקנה של משאבות ביוב טבולות? צרו איתנו קשר כבר עכשיו, יש לנו מחיר מעולה בשבילכם!


תו האיכות - בעלי מקצוע
מה צבעה של השמש? 

* צוות האחים גבאי מתחייבים לאיכות עבודה גבוהה, שירות ומחירים אטרקטיביים ובלעדיים. כמו כן איכות העבודה עומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר בשוק, בהתחייבות!