משאבות מים טבולות – היתרונות והשימושים השונים

פורסם על ידי סגור לתגובות

לא אחת קורה שבתים או בנייני מגורים נבנו באזור בעייתי מבחינת מיקום צנרת הניקוז . במקרים אחרים קורה שחניונים תת קרקעיים מוצפים, בעיקר בתקופת הגשמים אבל גם במקרים אחרים, כשמערכת הביוב קורסת וכל המים זורמים למקום הנמוך ביותר – לחניון התת קרקעי. המקרים לעיל הם רק חלק קטן מכל המצבים שבהם נדרש, ואפילו רצוי, לעשות שימוש במשאבות מים טבולות.

חברת אחים גבאי מעניקה שירותי מתקדם של אספקת משאבות מים \ ביוב טבולות, התקנה וייעוץ לטיפול אופטימילי ושמירה על רמת מפלס המים בבית. משאבה טבולה של חברת פדרולו (Pedrolo) מסדרת: RX-Vortex

מהן משאבות מים טבולות?

משאבות מים טבולות כאמור הן משאבות המצויות דרך קבע במקום שבו ישנם נוזלים, משמע הן טבולות בנוזל כל הזמן. זה מקור השם. יש צורך במשאבות אלו כאמור במקרים הבאים:

בורות ספיגה

ישנם מקומות, כולל בנייני מגורים או מבנים אחרים, כפי שהוזכר לעיל, המועדים להצפות. רצוי היה מלכתחילה לדאוג לניקוז טוב יותר של המים ו / או הפסולת והביוב, אבל כיון שהדבר לא נעשה הפיתרון היחיד הוא בניית בור ספיגה. בור הספיגה מנקז את כל המים והלכלוך שהצטברו בזמן ההצפה. אבל גם הגודל של בור הספיגה הוא מוגבל, ולכן יש צורך שיכיל דרך קבע משאבות מים טבולות. המשאבות הללו אמורות להיכנס לפעולה כשמפלס המים מגיע לגובה מסוים, לשאוב את המים והפסולת מבור הספיגה ולהעביר אותם לצנרת הביוב או לכל מקום אחר שייקבע. כך נמנעת מדיירי הבניין החוויה הלא נעימה והריח הלא נעים של ביוב היעלה על גדותיו. לחצו כאן לקבלת מידע נוסף אודות הדגמים המובילים בשוק של משאבות מים טבולות.

חשוב לציין כי מפעלי תעשייה רבים כמו גם מטבחים תעשייתיים גדולים מחויבים על פי חוק להתקין בורות ספיגה כאמור. משאבות מים טבולות הן, בחלקן, בעלות יכולת לטחון ולטפל במגוון סוגים של לכלוך שהצטבר בבור הספיגה.

בריכות שחייה:

אם במקרים של מקומות מועדים להצפה משאבות מים \ ביוב טבולות הן בגדר המלצה, הרי בבריכות שחייה הן פשוט חובה. משאבות טבולות לבריכה למשל, משמשות לשאיבת מי הבריכה והעברה שלהן לטיהור. בדרך כלל מערכת המים בבריכות הינה מערכת סגורה, וכיון שכך ישנה חשיבות עצומה לנושא הניקיון וטיהור המים. גם כאן העיקרון דומה – המשאבה שואבת כמות מים המועברים לטיהור, המים מטוהרים ומוחזרים לבריכה ואז נשאבת כמות מים נוספת וחוזר חלילה.

אופי הטיפול והתחזוקה של משאבות אלו:

משאבות מים טבולות לביוב (וכן לבריכה, מרתפים ושאר שימושים) הן בדרך כלל בעלות חוזק רב וכושר הישרדות גבוה. ההוכחה לכך היא העובדה שמשאבות רבות כאלה פועלות עשרות שנים בלא תקלות. עם זאת, חובה לבצע בהן טיפולי אחזקה מדי פעם, לנקות אותן ולפנות את הצנרת מפסולת שבתקעה שם ואשר מפחיתה את יכולת הפעולה של המשאבה. מלבד שירותי ההתקנה המיוחדים שלנו, אנו בחברת האחים גבאי מציעים לכם גם שירותי אחזקה ופיקוח תקופתיים, מה שיבטיח את פעולת המשאבות שלכם ואת יעילותן.

משאבות מים טבולות
משאבת מים טבולה- לקבלת מידע מורחב אודות משאבות מים טבולות לצורכי ניקוז בורות ביוב, בריכות ומרתפים, לחצו כאן! או התקשרו 1800-34-34-34