תיקון משאבות מים – למניעת הצפות

פורסם על ידי סגור לתגובות

כאשר מדובר בבתים פרטיים, משאבות מים משמשות ברוב המקרים כמקדם ביטחון למניעת הצפות במקרים שונים: גשמים רבים שיורדים ברצף או התנקזות מים לנקודה מסוימת מבלי שניתן יהיה להוציא אותם משם. עסקים יצרניים זקוקים למשאבות במידה והם מייצרים פסולת המועברת לבור ספיגה ונדרש מדי פעם לשאוב אותה משם למקום אחר. תיקון משאבות מים נדרש אם המשאבה יצאה מכלל פעולה באופן מלא או חלקי. במקרים אחרים המשאבה מתיזה רפש לכל הכיוונים.

משאבה טבולה או משאבה רגילה?

אם הבניין או הבית שבו אתם גרים ממוקם במקום בעייתי מבחינת הניקוז, או אם תכנון הבניין או הבנייה עצמה יצרו ליקוי הגורם למים שלא להתנקז, הפיתרון המקובל הוא משאבה שתסלק את עודפי המים. ישנן שתי סוגי משאבות לבחירה: משאבה רגילה שהיא משאבה המופעלת בצורה ידנית במקרה הצורך. או משאבה טבולה שניתן להתאים אותה כך שתיכנס לפעולה באופן אוטומטי אם יצטברו מים מעבר למפלס מסוים. אין צורך להפעיל אותה באופן יזום, אבל יש צורך לבדוק אותה מדי פעם, כולל ניסוי כלים.

תקלות נפוצות בתיקון משאבות מים

התקלות הנפוצות ביותר במשאבות אלה הן אי שאיבה – משמע המשאבה פועלת אבל לא שואבת דבר. או שהליך השאיבה תקין, אבל יש פגם או הרכבה לא נכונה שגורמים לנוזלים להשתחרר. לפני שמזמינים טכנאי או אינסטלטור המומחה בטיפול במשאבות מים, יש לבדוק שכל החלקים מחוברים כיאות. כדאי גם לנקות את המשאבה, כיון שייתכן שחתיכת זבל או מוצק אחר חוסם את אפשרות השאיבה. אם הבעיה לא נפתרה על ידי פירוק והרכבה של המשאבה, כדאי להזמין שירות לתיקון משאבות המים על ידי איש מקצוע מוסמך או אינסטלטור המתמחה בטיפול ותיקון משאבות אלו. לרוב התיקון יבוצע במקום.

תיקון או טיפול?

כיון שמשאבות כאמור מופעלות מספר בודד של פעמים בשנה, אם בכלל, מומלץ מאד לבצע בדיקה תקופתית שלהן כל מספר חודשים. ניתן לבצע את הבדיקה באופן עצמאי אבל מומלץ לבצע אותה בעזרת איש מקצוע שיוכל לאבחן בעיות פוטנציאליות. טיפול תקופתי חוסך בהוצאות תיקון משאבות המים מצד אחד ומונע עוגמת נפש מרובה, כאשר בדיוק כשצריך אותה, המשאבה לא עובדת.