שירותי אינסטלציה – מתיקון קל ועד טיפול כולל בצנרת

פורסם על ידי סגור לתגובות

כשאנו מדברים על אינסטלטור, אנחנו בדרך כלל מדמיינים את המצבים הגרועים ביותר- סתימה, הצפה, נזילות, פיצוצים או קלקולים אחרים. אבל למעשה שירותי אינסטלציה כוללים הרבה יותר מכך, והם לאו דווקא כרוכים תמיד במצבי חירום. נהפוך הוא: טיפול נכון ויזום בצנרת יכול לחסוך כסף רב ולמנוע הוצאות מיותרות.

אילו שירותי אינסטלציה מעניק בדרך כלל השרברב?

באופן עקרוני, שירותי אינסטלציה כוללים את כל מה שקשור בצנרת הביתית ועד לנקודות היציאה של המים – משמע הברזים.

שירותי אינסטלציה - אינסטלטור מומחה

שירותי אינסטלציה – אינסטלטור מומחה

  • החלפת ראשים וידיות לברז: מומלץ לבצע החלפה בכל זמן קצוב שנקבע מראש – לפחות פעם בשנתיים. החלפה כזאת מונעת דליפות והחלדה של הברזים, מה שמקשה על ההחלפה לאחר מכן.
  • התקנת חסכמים: התקנת מכשיר כזה חוסכת הרבה מים והדבר יכול להתבטא היטב בחשבון המים.
  • התקנת שסתום אל חזור: בעקבות הגילוי באחת מתכניות הטלוויזיה על עיוותים במדידת המים נעשה ברור לכולם מה שהיה ידוע לכל אינסטלטור מתחיל – מדידת צריכת המים איננה תמיד נכונה ומדויקת. שסתום אל חזור מונע כניסה ויציאה של מים שלא באמצעות פתיחת הברזים בבית ועשוי לחסוך כסף רב, אפילו מאות שקלים בחודש במקרים מסוימים.
  • החלפת הצנרת לדוד החשמל: עוד סוג של שירותי אינסטלציה הוא החלפת צינור המים היוצא והנכנס לדוד החשמל. הצינור הזה גלוי וחשוף לפגעי מזג האוויר, היכולים לגרום להתבלות שלו ולפיצוצים. מומלץ לבצע את ההחלפה הזאת פעם בכמה שנים.
  • שירותי ביובית מתקדמים: אינסטלטורים מתקדמים או כאלה המעניקים שירותי אינסטלטור 24 שעות ביממה, בדרך כלל מעניקים שירותי ביובית מתקדמים לפתיחת סתימות בצנרת או ריקון של בורות ביוב. לעיתים, על מנת לפתוח צנרת או לרוקן את המשאבה או בור הביוב, צריך קצת יותר מפומפה או מכשור בסיסי ולשם כך מגיע האינסטלטור עם משאית ביובית עוצמתית– מיוחדת לטיפול בסתימות קשות וריקון בורות (ביוב, דלק, שמן ועוד)

שירותי אינסטלציה ושיפוצים

ביצוע שיפוצים בבית מזמן הזדמנות פז לעשות את הטיפול האולטימטיבי – החלפת הצנרת כולה. כך אפשר להיות בטוחים שלפחות כמה שנים לא יהיו בעיות. החומרים המודרניים שמהם בנויות מערכות האינסטלציה כיום מבטיחות שקט לזמן ארוך באמת. שירותי אינסטלציה כוללים, כמובן, את ביצוע ההחלפה של כל הצנרת, והברזים בבית. מומלץ להתייעץ בגורם מקצועי על מנת לקבוע את הזמן המדויק שבו תבוצע העבודה, על מנת שלא לפגוע בחלקים אחרים בתהליך השיפוץ.

שירותי אינסטלציה הם מורכבים במיוחד ונדרשים שנים על מנת להתמחות בהם. עבודה של אינסטלטור מומחה חוסכת זמן, כסף ועגמת נפש רבים. אם מצאתם אחד כזה – שמרו היטב על מספר הטלפון שלו.