תיקון משאבות ביוב

משאבה טבולה של חברת פדרולו - דגם: ZD
הזכויות לתמונה זו שמורות לחברת פדרולו: http://www.pedrollo.com/

משאבות ביוב הן משאבות שנועדו לשאיבת מים שהצטברו במקומות מועדים לכך, ולא ניתן לפנות אותם אלא באמצעות שאיבה והעברה למקום אחר. משאבות אלה יכולות להפריד ולגרוס את הלכלוך ואת המוצקים, ולהפריד בין מוצקים ונוזלים במידת האפשר. עם זאת, בגלל אופי הפעולה שלהן, משאבות כאלה חשופות יותר לתקלות. תיקון משאבות ביוב גם הוא מסובך יותר מאשר תיקון משאבות רגילות, משום שבמרבית המקרים יש לפרק את המשאבה, לנקות את כל חלקיה בזהירות ולהרכיב אותה בחזרה, תוך החלפה או תיקון חלקים בעייתיים, אם ישנם כאלה. כמו כן, לעיתים תיקון משאבות ביוב מצריך התערבות של משאית ביובית לשאיבה ופתיחה רצינית יותר – כאמור ביובית אשר יכולה לטפל במקרים בעייתיים אלו.

מקומות מועדים לפורענות ולהצפות ביוב הם בדרך כלל מקומות נמוכים שלא מאפשרים למים להתנקז או לזרום למקום אחר. דוגמה למקום כזה הוא חניון תת קרקעי או בניין דירות הממוקם במקום נמוך ולא רק שלא ניתן לנקז ממנו ביוב, אלא נוצר מצב שביוב מתנקז אליו ממקומות אחרים. צוות האינסטלטורים של חברת האחים גבאי מתמחים בכל סוגי עבודות האינסטלציה כולל תיקון משאבות ביוב \ משאבות טבולות לביוב וכדומה.

משאבות הביוב הן למעשה משאבות טבולות, הממוקמות בבור ספיגה שתוכנן במיוחד על מנת לנקז זרימה של ביוב. כשהביוב עולה מעל גובה מסוים נכנסת המשאבה לפעולה, שואבת את העודפים, גורסת את הפסולת ומעבירה את התוצר שלה לצינור הביוב המיועד לכך שימשיך להזרים אותו במערכת העירונית.

תיקון משאבות ביוב – תקלות נפוצות:

תקלות נפוצות במשאבות ביוב נחלקות לשניים: סתימות ותקלות במערכת ובמנוע.

  • סתימות: כיון שמדובר במוצקים שונים שהמשאבה גורסת, קורה לא אחת שחומרים שונים (כגון, חצץ, שורשים, עשבים, אבנים וכדומה) נתקעים במערכת או שמערכת הגריסה מתקלקלת וגורמת לחומרים שונים להצטבר. במקרה הזה דרוש תיקון מקצועי, על מנת למצוא את החלק הבעייתי ולחדש את פעולת המשאבה במהירות.
  • תקלות מנוע – דורשות את תיקון המנוע או במקרה הצורך החלפה שלו. תיקון משאבות ביוב כזה מתבצע בהתאם להחלטה של איש מקצוע מטעמנו המגיע לזירה ובוחן את אופי התקלה.

מהירות התיקון משאבת הביוב – חשוב לא פחות

כיון שמדובר בנושא רגיש מאד, מהירות התגובה חשובה לא פחות מאשר איכות העבודה. אנו בחברת האחים גבאי מודעים לחשיבות העניין ונדאג לאבחן את התקלה במהירות ולמנוע הצפה מיותרת. צוות תיקון משאבות הביוב מיומן מטעמנו יגיע למקום וידאג להחזיר את המצב לקדמותו במהרה.

למידע נוסף וייעוץ בנגע לתיקון וטיפול במשאבות הביוב – חייג\י חינם: 1-800-34-34-34

 למידע בנושא תיקון משאבות מים לחצו כאן