איתור נזילות מים במצלמה טרמית

איתור נזילות במצלמה תרמית מחיר וכל מה שצריך לדעת לפני

 

איתור נזילות במצלמה תרמית מחיר

אתם אוספים את הדואר וניגשים לפתוח את המכתבים. אחד מהם הוא דרישת השלום הרגילה שיש לכם מתאגיד המים המקומי. לא משהו חדש או מרגש. בטח התשלום הרגיל. אתם פותחים את המכתב בהיסח דעת ומגלים שאומנם יש שם דרישת תשלום אבל היא ממש לא רגילה. הסכום מנופח וגבוה משמעותית. המומים, אתם מנסים להבין איפה הבעיה?

ננסה לעזור לכם. חשבון מים מופרז הוא אחד הסממנים להימצאותה של נזילת מים בתוך הבית שלכם. זו יכולה להיות נזילה חרישית. אולי אפילו איטית אך כזו, שבמצטבר, מסתכמת לסכום נכבד של כסף בגין המים שבוזבזו. כאן נכנסת לתמונה שיטת איתור נזילות במצלמה תרמית מחיר אשר לחלוטין שווה להשקיע בו.

על נזילות וסכנות

מעבר לנזק הכספי, שבנזילות מסוימות יכול להגיע לאלפי שקלים, הרי שמדובר בנזק לא פחות למבנה עצמו. המים המחלחלים בתוך הקירות גורמים להחלשות המבנה, להיווצרות חלודה על הברזלים ולפגיעה קשה בתשתית של הבית ובחוזקו. גם כלפי חוץ ניכרת הפגיעה הרעה של המים הנוזלים. מתחילים להופיע כתמי רטיבות, צבע מתחיל להיסדק ולהתפוצץ, טיח מתחיל להיסדק ולנשור והקיר עצמו מתנפח ומתעוות. המראה הויז'ואלי כולו – יוצר תחושה לא נעימה.

עד כאן הזכרנו את הסכנות והצרות הנוגעות למבנה עצמו אבל לנזילות ורטיבות השפעה גם על הגוף שלכם. נזילה, תביא בסופו של דבר לרטיבות והיווצרות עובשים, בקטריות וריחות טחב. מעבר למראה הלא מלבב, הרי ששאיפת דברים מאין אלו לאורך זמן (והרי אנו חיים וישנים לידם), מזיקה לבריאות. במיוחד לאנשים רגישים, לנשים בהריון וילדים.

למה אני לא רואה את הנזילות?

הנזילות כאמור הן אויב שקט. במקרים נדירים הם פורצים החוצה בקול תרועה רמה ובסילוני מים. לרוב, הן מחלחלות בשקט בתוך הקיר, מתחת לרצפות או בתקרה (במקרה שהנזילה היא בקומה שנייה, תהיה כנראה השפעה גם על הקומה שמתחת). לעיתים כאמור הן יטפטפו מעט מעט , טיפה טיפה, אבל הרבה במצטבר. לא תמיד נראה את כתם הרטיבות המעיד על נזילה. לעיתים המים נאגרים בתוך הקיר עצמו בלי לתת אות חיצוני ושם עושים נזק ומערערים את חוזק המבנה.

במקרים אחרים, אנחנו לא רואים את הנזילה משום שהיא פשוט מוסתרת. זה יכול להיות מאחורי ארון, מאחורי השיש במטבח, מאחורי הספה או המיטה שמסתירה את החיבור בין הרצפה לקיר. כמובן, שגם אריחי הריצוף עצמם מסתירים ומתחתם יכול להיקוות מאגר לא קטן בלי שנבחין.

במקרים רבים, דווקא נבחין בכתם הרטיבות ונדע שיש נזילה אבל לא נוכל לזהות את מקורה. כזהו אופיים של המים, הם יכולים לדלוף מנקודה A ולחלחל ולהתפשט בתוך הקיר או מתחת לרצפה ולפלס לעצמם דרך דרכם, ולעלות על פני השטח רק במרחק של כמה מטרים ממקום היווצרותם.

אינסטלאטורים ומאתרים

אופי זה של המים,  הוא גם הבעיה של האינסטלאטורים. יותר נכון, הבעיה שלכם. האינסטלאטורים יכולים לגייס את כל כישרונם כדי לנסות לאתר "על עיוור" את מקור הנזילה אבל אין בטוחה כי הם יצליחו. המשמעות של זה היא שהם יתחילו לחפור, לחצוב, לעקור מרצפות ולשבור קירות מכל סוג, על מנת לאתר את הנזילה. לעיתים הם יצליחו בפעם הראשונה. לרוב לא. ואז הם יתחילו להתקדם עם השבירה והחציבה והעקירה, כך לאורך כל המרחק שיידרש עד שיגיעו לבעיה.

התוצאה היא נזק עצום. הן של הדברים שנהרסו והלכלוך והן עלות שעות עבודה והזמן שכל התהליך אורך. בנוסף, הרי בסופו של דבר תצטרכו להחזיר את המצב לקדמותו. לבנות מחדש קירות שנשברו, למצוא ולהתקין מחדש מרצפות, מאותו סוג כמו שנעקרו ונותצו, לטייח שטחים עצומים ועוד ועוד דברים שהריסתם הייתה מיותרת. בסופו של דבר, מחיר איתור נזילות במצלמה תרמית מחיר חשוב שיש לשלם וגם פחות בהרבה מהמחיר שתצטרכו לשלם על נזקים לא הכרחיים.

אז איך בעצם מאתרים נזילות בצורה ידידותית?

תכירו את המצלמה התרמית. מצלמה ניידת, שהטכנולוגיה שבה הושאלה מענפי הרפואה והמדע ואשר מאפשרת למפות ולצייר תמונה על בסיס שינוי טמפרטורה בין העצמים המופיעים בה. במקרה שלנו, השימוש בה הוא כדי להבליט ולהפריד את החלקים הקרים יותר- החלקים הרטובים והלחים יותר עם החלקים החמים והיבשים יותר. התוצאה היא שעל צג המצלמה מופיעים הצינורות עם המים בתוכם בגוונים כחולים-סגולים וירוקים לצד, צבעים צהובים ואדומים הממפים את הסביבה.

בכך אפשר גם לראות היכן יש פריצה של מים מתוך הצינורות ואת הדרך שהם עושים מנקודת הפרצה ועד האזור שבו הם מופיעים על הקיר. בנוסף, ניתן לקבל תמונה מדויקת של כלל מערכת הצינורות המסועפת המוסתרת ולהבין היכן ניתן לפתור בעיות נוספות. בואו נודה על האמת, רובנו לא הינו בעת בנית הבית בשטח ואנו זוכרים את מפת הצינורות. מידע זה יהיה יעיל בהמשך. כך שמכלול הדברים הופך את איתור נזילות במצלמה תרמית מחיר שהוא שווה כל שקל.

שימושים נוספים של מצלמה תרמית לאיתור נזילות

איתור הנזילות באמצעות מצלמה תרמית יכול להיות גם בתוך הבית שלכם אבל גם בחלק של החצר או הגינה במידה ויש לכם. שם יש צינורות רבים ותזוזות הקרקע, השחיקה של הצינורות ואבנים הסודקים את הצינורות כנגד לחץ המים, מביאים פעמים רבות לפעירת חורים ונזילות או לפירוק מחברים בין הצינורות. במקרים כאלו, הנזק לתשתית לא יהיה בהכרח גדול אבל הוא יכול להיות כואב מאוד מבחינה כספית, משום שמים בתפוקה גדולה ימשיכו כל העת לזרום.

שימושים נוספים במצלמה תרמית הם ניסיון לאתר מהיכן נובעת הנזילה בבית משותף, שעה שיכול להיות שהרטיבות מופיעה אצלכם בדירה אבל המקור שלה הוא בכלל קומה למעלה או אצל שכן מהצד ועליהם מוטלת העלות לתקנה וכן במקרה של רכישת דירה, שעה שנדרש בדק בית. בדיוק כמו שכשאתם רוכשים מכונית אתם לוקחים אותה לבדיקה, כך נהוג לעשות גם עם דירה. איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית הוא אחד מהדרכים לגלות מבעוד מועד בעיות בדירה, שיכולות להשפיע על מחיר הרכישה ולחסוך לכם כסף רב וצרות עתידיות.

איתור נזילות במצלמה תרמית מחיר ומה יש לשים לב

איתור נזילות במצלמה תרמית דורש מומחיות. לא רק בביצוע הסריקה אלא גם בניתוח הנתונים ובקריאה נכונה של המצגת, המפה והבנת השתלבותם במפה הכוללת. דבר זה חשוב, מכיוון שבסוף התהליך מפיק המאתר לא רק תמונת מצב על הבעיה ומרוקה אלא נדרש לתת כיוון חשיבה על הדרך הנכונה לגשת ולפתור את הבעיה.

יחד עם זאת, חשוב לדעת שבמקרים רבים המאתר הוא רק מאתר ולא יפתור את הבעיה בעצמו. יש גם אינסטלאטורים שלא עובדים עם איתור באמצעות מצלמה תרמית אלא מסתמכים על תחושות. ככלל, התשלום על איתור הנזילה הוא בנפרד ואינו כולל את תיקונה. עם זאת, יש יתרון עצום לאינסטלאטור ברמה גבוהה שגם יודע לתפעל ולעבוד נכון עם המצלמה, שכן הוא יכול להבטיח איתור התקלה ועובדה מהירה עליה וכן תרגום נכון של הממצאים לשיטת עבודה מוכחת.

'אינסטלטורים 24/7' הינה חברת מובילה בתחומה בישראל המאגדת תחתיה מבחר רחב של אינסטלאטורים מומחים ובעלי סטנדרטים גבוהים. אנו מציעים עבור שירות איתור נזילות במצלמה תרמית מחיר נוח במיוחד, שיאפשר תיקון קל מהיר ואיכותי.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

סוגי שיש דקטון מגוונים

ישנם סוגים רבים של שיש למשטחי העבודה במטבח אך הסוגים הכי נפוצים ומבוקשים הם: אבן קיסר, שיש גרניט, פורצלן, דקטון

מאתר נזילות מים
איתור נזילות

רטיבות קפילארית

רטיבות קפילארית – איך לעצור את הבעיה בדרך למעלה? רטיבות בתוך קירות הבית, היא אחת מהצרות הגדולות שאנחנו מקווים שלא

בלוג

השכרת מיני מחפרון

  כאשר נצטרך לבצע עבודות חפירה וחציבה, הכלי הייעודי שיוכל להקל על תהליך העבודה יהיה מיני מחפרון. מיני מחפרון הינו

בלוג

רישיון קבלן

  כשלקבלן יש רישיון – הוא למעשה רשום בפנקס הקבלנים. הדבר יכול להוות עניין נהדר עבור ההתקדמות העסיק והפיננסית –

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!