איתור נזילות

איתור נזילות

איתור נזילה

פעמים רבות מצאתם עצמכם מיואשים עקב נזילות בלתי פוסקות שלא מצליחות להגיע לסיומן?חברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 מחזיקה בבעלי מקצוע אשר יוכלו להביא לסיום הנזילה שלכם. עם צוות מיומן, מכשור מתקדם, סבלנות וידע -ניתן לאתר כל נזילה.לפני שנדון בדרכים לאיתור הנזילות, להלן חלק מן הסיבות אשר יכולות לגרום לנזילות בלתי פוסקות:

 1. כניסת מי גשם לתוך מבנה – לעיתים עקב העובדה כי גג הבית או הקירות המקיפים את המבנה לא אטומים היטב, נוצר מצב בו מי הגשמים נכנסים לתוך הקירות וגורמים לרטיבות בלתי פוסקת. לקוחות רבים הסובלים מבעיות אלה מספרים כי ימים גשומים הפכו לסיוט עבורם עקב הסיטואציה בה בכל פעם שישנו גשם המים חודרים לדירתם וגורמים לבעיות רבות. לעיתים כניסת מי גשמים לתוך בתים בהם לא קיים ניקוז תקין,יוצרת תסבוכות נוראיות וגורמת לכך שבית שלם יכול להיות מוצף וכל התכולה בו תלך לטמיון.
 2. מים שנכנסים מתוך המרפסת לבית – יכול להיווצר מצב של פיצוץ או סתימה בצינור מסוים שנמצא במרפסת או בעיות איטום שונות אשר גורמות לנזילה בתוך המבנה המגיעה מהמרפסת.
 3. תקלות באיטום חדרי רחצה ומקלחות – נזילות רבות מגיעות מחדרי הרחצה והשירותים בהם עושים שימוש במים באופן תמידי. טיפול נכון ומממוקד יכול להפסיק את הנזילות הללו.
 4. נזילות בחלל המטבח – באזור המטבח משתמשים המון בברז המים ובמדיח הכלים. לעיתים עקב השימוש המאסיבי ישנן נזילות רבות בחלל זה אשר דורשות טיפול מעמיק.

קיימות עוד סיבות מגוונות לנזילות בחללים שונים ברחבי הבית ובמבנים שונים אך כעת דנו בסיבות הנפוצות ביותר אשר גורמות לנזילות בלתי פוסקות.

אם כך, מה החשיבות באיתור ראשוני ומהיר בעודנו מזהים נזילה?

פרט חשוב, שעליכם לדעת- כאשר אדם מזהה רטיבות, עובש, פטריות,  ועוד על קיר/ תקרה/ רצפה- עליכם לפעול באופן מידי לטיפול בבעיה. לעיתים אנשים לא מודעים לעובדה שרטיבות ונזילה לא מתסדרת לבדה גם אם היא נפסקת לזמן מהולכן אין טעם להמתין ולו יום אחד בכדי לגרום לאיתור הנזילות ולטיפולן. ככל שנפעל במהירות וביעילות לאיתור הנזילה כך נמנע ממנה להתפשט ולגדול.

מהן הדרכים היעילות ביותר לאיתור נזילות ?

 1. במהלך חייכם וודאי שמעתם ולו פעם אחת את המושג "מצלמה תרמית". מצלמה תרמית הינה מצלמה אשר השימוש בה גורם לכך שנוכל לאתר נזילות בדיוקובמהירות רבה. הטכנולוגיה בה משתמשים במצלמה זו החלה מעולם הכבאות בכדי להציל לכודים בשריפות ולאחר מכן עברה לתחום האינסטלציה. מצלמה תרמית עובדת על בסיס טמפרטורה וגלי אינפרא אדום. בעזרת שינויי הטמפרטורה ניתן לדעת ולהבין היכן מקור הנזילה וכך ניתן לטפל בה. בעבר כאשר הייתה לנו נזילה והינו רוצים לאתר אותה, בעל המקצוע היה צריך לפתוח את כל הקיר בסביבת הנזילה מבלי לדעת היכן מקור הבעיה. עובדה שהייתה גורמת לעיתים לטעויות, לעבודת סרק וללכלוך רב.
 2. הזמנת חברה לבדיקה מקיפה- "בדק בית" – עסקינן בבדיקה אשר מבוצעת על ידי מהנדסים מוסמכים. בדיקה שכזו עורכת מספר שעות ולעיתים ימים. בבדיקה זו מהנדסים מגיעים ובודקים באופן מעמיק את הצנרת והאיטום. לאחר סיום הבדיקה אותה חברה מנפיקה דוח עימו ניתן לפנות לבעלי המקצוע המתאימים בכדי שיתקנו לנו את הבעיות שנמצאו עוד לפני שגרמו לנזקים במבנה.
 3. מכשיר שמע אקוסטי– במידה וקיימת נזילה בביתנו, נוכל להזמין בעל מקצוע אשר יגיע עם מכשיר זה בו קיים מגבר רגישות קול שעוזר לאיתור נזילה. 
 4. צילום הצינורות מבפנים – ישנה מצלמה זעירה אשר ניתן להכניסה לתוך הצנרת והיא משדרת בזמן אמת את הנזילה וכך ניתן לגרום לאיתורה בהקדם.

כיום, במידה ויש לנו נזילה בביתנו, כל שעלינו לעשות הוא ליצור קשר עם אינסטלטור מומחה, אשר יגיע אלינו עם מגוון רחב של כלים ויתאים את צורת הטיפול למקור הנזילה.
כאשר בעל המקצוע יזהה את שורש הבעיה, תהיה לו אפשרות רבה יותר לטפל בנזילה בצורה יעילה ומדויקת ולגרום לנו לשקט נפשי.

בדיקת נזילות מים – סוגי בדיקות

יש לכם מושג איך בעבר (וחלק מאנשי המקצוע גם עד היום) עושים בדיקת נזילות מים? אם מדובר על צנרת היה צריך לשבור את כל הקיר בכדי למצוא את מקור הבעיה, מבעד לחורבן של הבית המחיר גם היו מאוד יקרים, היה על הלקוח לשלם גם עבור תיקון הקיר, גם על הבדיקה וגם על פתרון בעיית הנזילות. כיום עם קדמת הטכנולוגיה נוספו אפשרויות חדשות לאיתור מקור הנזילה בבית, ישנן שלושה מערכות נפוצות בקרב אינסטלטורים מקצועיים: מצלמה תרמית, מכשיר אקוסטי, חיישן גז. לכל אחד מסוגי הבדיקה יש את היתרונות והחסרונות שלו, איש מקצוע מנוסה ידע להבחין מתי להשתמש בכל אחד מהסוגים.

לאילו נזקים נוכל לגרום במידה ולא נאתר כראוי את מקור הנזילה?

איתור נזילות

 1. נזקים בריאותיים– נזילה מתמשכת גורמת לרטיבות, עובש, פטריות ועוד אשר משמשים קרקע נרחבת להתרבות חיידקים. דיירים המתגוררים באופן קבוע עם עובש ופטרת בביתם נאלצים לנשום אוויר מזוהם ללא הרף אשר נכנס לקני נשימתם ויכולים לגרום לתחלואה.
 2. אי חיסכון במים– כאשר ישנן נזילות רבות, מן הסתם המים אשר נוזלים עולים כסף. במידה והנזילה לא מטופלת כראוי היא גורמת לבזבוז מיותר של מים. כתוצאה מכך אנו נאלץ לשלם חשבונות מים שלא תואמים את השימוש שלנו בהם.
 3. אסונות– במידה וישנה נזילה שמגיע לחשמל הבית יכול שיווצר קצר אשר יגרום לשריפה. בנוסף, כאשר ישנה נזילה המים המטפטפים מטה יכולים לגרום לנפילות שונות בקרב דיירי הבית עקב המים הנמצאים על הרצפה.

מהי העלות של איתור נזילות ?

איתור נזילה מתבצע על ידי בעל מקצוע שבקיא בתחום האינסטלציה. לא קיים מחיר אחיד עבור איתור נזילה וכל בעל מקצוע גובה סכום שונה עבור עבודתו. כמובן, שלאחר שבעל המקצוע יאתר את הנזילה מן הסתם נרצה שהוא יטפל בבעיה מן השורש ויגרום לסיומה. באפשרותכם ,טרם תחילת עבודתו של האינסטלטור, לשוחח עימו ולהבין כמה עולה בדיקה של איתור נזילות ובמידה ותמצא הבעיה-מהי עלות הטיפול. הדבר הנכון ביותר הוא לדעת את המחיר מראש כיוון שכך נוכל לדעת האם נוכל לעמוד בעלות הטיפול. לעיתים לא מסכמים על המחיר תחילה ולאחר מכן נוצרות סיטואציות לא נעימות.

חברת אינסטלטורים מומלצים 24/7  הינה חברה אמינה אשר ידועה במחירים הוגנים ונעזרת בבעלי מקצוע מקצועיים אשר עושים עבודתם נאמנה, במקצועיות וביעילות.

להלן מכשירים עימם ניתן להשתמש לטובת איתור נזילות:

 • מצלמה תרמית
 • מד לחות דיגיטלי
 • מצלמה זעירה אשר יכולה להיכנס לתוך הצנרת.
 • מכשיר אשר מסוגל לאבחן את תרכובת הגז הנמצאת במקום הנזילה.
 • מכשיר שמע העובד על גלי קול ולו מד דציבלים. ככל שנתקרב יותר למקור הנזילה כך יוגברו הדציבלים.

כל חברה משתמשת במכשירים שונים אשר מותאמים לה ולאופי עבודתה. חברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 משתמשת במכשור חדשני ויודעת להתאים לכל בעיה את המכשור הייחודי לה.

פרט חשוב שעליכם לדעת!
במידה והנכם מתגוררים בדירהעליה יש לכם ביטוח מבנה ורכשתם כיסוי לנזילות, באפשרותכם לפנות לחברת הביטוח המבטחת ולבקש ממנה סיוע באיתור הנזילה. עקב האחריות הביטוחית של אותה חברה תוכלו לקבל שירות ללא עלות מצדכם או בהשתתפות עצמית נמוכה.

כיצד נדע שבחרנו בבעל מקצוע מומחה אשר ידע לאתר את הנזילה ולטפל בה באופן יסודי?

בעולם התוכן הקיים בכף ידנו, רגע לפני שנבחר את האינסטלטור שיאתר לנו את הנזילה, נוכל לשמוע חוות דעת לגביו. בנוסף נוכל לשוחח עימו ולהבין מי היא הנפש הפועלת מולנו וכך נדע האם הוא האדם אשר עליו אנו יכולים לסמוך לאיתור הנזילה. לעלות הטיפול יש תפקיד משמעותי אך לפני הכל וודאו שאותו בעל מקצוע אכן מקצועי ובקיא באיתור נזילות.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מאתר נזילות מים
איתור נזילות

רטיבות קפילארית

רטיבות קפילארית – איך לעצור את הבעיה בדרך למעלה? רטיבות בתוך קירות הבית, היא אחת מהצרות הגדולות שאנחנו מקווים שלא

בלוג

השכרת מיני מחפרון

  כאשר נצטרך לבצע עבודות חפירה וחציבה, הכלי הייעודי שיוכל להקל על תהליך העבודה יהיה מיני מחפרון. מיני מחפרון הינו

בלוג

רישיון קבלן

  כשלקבלן יש רישיון – הוא למעשה רשום בפנקס הקבלנים. הדבר יכול להוות עניין נהדר עבור ההתקדמות העסיק והפיננסית –

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!