צילום קווי ביוב ב{HEBROW}

בדיקת רטיבות  ונזילות – הדרך להיות בטוחים

 

בדיקת רטיבות  ונזילותבדיקת רטיבות ובדיקה כנגד נזילות הן מהבדיקות החשובות שיש לבצע הן בשגרה והן במקרים מיוחדים. הסיבה לכך, היא שהבעיה של רטיבות או נזילה שמתפרצת, יכולה לגרום לבעיות חמורות במיוחד, הן למבנה עצמו ולחוזקו והן לביטחון ולבריאות של כל השוכנים בבית.

רטיבות או זרם מים, חלש ככל שניתן לעלות על הדעת, יכולים לגרום לנזק עצום. הם פוגעים בתשתית כולה. גורמים לחול שמתחת לרצפה להירטב ולזוז, מעוותים את הקיר, גורמים לטיח ולצבע להיסדק ולנשור, מאכלים את הברזלים ומערימים עליהם חלודה ואפילו יכולים ליציקת הבטון החזקה. בין אם הנזק הוא בשלד או רק במעטפת החיצונית, זוהי פגיעה רעה מאוד. לצד הפגיעה בנכס עצמו, יש גם פגיעה בבריאות האנשים שבבית, שעה שהם נושמים ושואפים עובשים, בקטריות וריחות טחב. זה לא בריא ומסוכן לאנשים רגישים כמו גם למי שבכלל לא סובל ממחלות קודמות.

ממה יכולה לנבוע רטיבות?

רטיבות בקירות אינה מתרחשת מעצמה והסיבות להיווצרותה הן בדרך כלל מוכרות וידועות. בניגוד למה שניתן לחשוב, הן אופייניות לבתים ישנים אבל גם לבתים חדשים, אפילו כאלו שרק נבנו. גם באלו וגם באלו, תכנון או ביצוע לא טוב של עבודות אינסטלציה- יוצר בעיות רטיבות. כן, גם אם "הדירה יצאה מהשקית". ניתן לחלק את המקור לרטיבות לשני גורמים: הגורם החיצוני והגורם הפנימי וניתן לבצע בדיקת רטיבות על מנת לקבוע מאיין היא באה.

הגורם החיצוני הוא לרוב, פגעי מזג האוויר. לכן נמצא בעיות של רטיבות מסוג זה בבתים בעיקר בחודשי תקופת החורף. הסיבה היא איטום לקוי או לא מספיק טוב בגגות, ברצפות או בקירות, המאפשרים למי הגשם לחדור אל הקיר, התקרה או הרצפה ולחלחל בתוכם עד להתפרצותם בנקודה כלשהי בה נראה אותם. במקרה שכזה, לרוב תצטרכו לבצע הרס מסוים של חלקי הקיר הרטובים, לייבש ולבנות מחדש, אבל עיקר הפתרון יעסוק בביצוע איטום טוב יותר של החלקים החיצוניים לבית,על ידי מומחי איטום.

בדיקת רטיבות – הגורם הפנימי

הגורם השני הוא גורם פנימי. כמה פנימי? הוא נמצא לאורך ולרוחב של כל הקירות, הרצפות ובתקרה של הבית שלנו. אנחנו מדברים על מערכת הצינורות המסועפות שלנו. צינורות רבים, של מים חמים וקרים, מחוברים אחד לשני ופרושים בכל רחבי הבית מלמעלה עד למטה. לעיתים, נפער חור בצינור או נוצר סדק. חיבור בין שני צינורות נפתח או מתערער או כל נזק אחר שנגרם לצנרת. זו לא חייבת להיות צנרת גדולה. אפילו שלא יצאו ויזלגו ממנה הרבה מים. רק טיפה ועוד טיפה – כפי שכבר הסברנו.

ניתן לנסות ולהבין עם הגורם הוא פנימי או חיצוני. רטיבות מגשם או רטיבות מפיצוץ בצנרת וכל זאת באמצעות בדיקת רטיבות פשוטה. סוגרים את כל מקורות המים, כמו ברזים, ברז הניאגרה, מדיח, מכונת כביסה וכד'. מציצים בשעון המים. עם המד נע או שהמונה עולה למרות שאין מקור מים חיצוני פתוח (צריך להסתכל לפרק זמן ארוך מספיק כדי לגלות גם נזילה קלה)- סימן שיש נזילה מוסווית. אז אתם צריכים לקרוא לאינסטלאטור מאתר נזילות.

בדיקת רטיבות – המצלמה התרמית

הנזילה היא מוסווית ואינה ניתנת להסתכלות בעין. מעטפת של רצפות , בטון, גבס או בלוקים מחביאה אותה תחתיה. גם המקור שלה אינו ידוע באמת. אנחנו נראה את כתם הרטיבות אבל סביר ביותר, שהפיצוץ, המקור לנזילה, כלל אינו נמצא שם. המים עברו בתוך הקיר, לרוב שואפים למטה, כמה מטרים, עד שפרצו בנקודה בה יש את הכתם. בעבר, האינסטלאטור שלא היה יודע את מקור הנזילה, היה שובר את הבית במקומות רבים וגורם לנזק עצום, עד שהיה מזהה את המיקום המדויק.

כעת, אין בכך צורך. ניתן להצביע במדויק על מקור הנזילה, ברמה של סנטימטרים. בדיקת רטיבות זו חוסכת גם כסף רב, הנובע מעצם העובדה שלא הורסים כל כך הרבה דברים, שגם התיקון והחידוש שלהם עולה כסף רב וגם חוסכים בזמן וכאבי ראש. הבדיקה נעשית באמצעות מצלמה טרמית, אשר באמצעות הפרשי טמפרטורה, יודעת לציין במדויק, היכן הפיצוץ. הכל נעשה בסריקה חיצונית, בלי לגרום לשום הרס למבנה.

מתי מבצעים בדיקת רטיבות באמצעות מצלמה טרמית?

הגאונות שבשיטת בדיקת רטיבות ונזילות באמצעות מצלמה טרמית, הולידה שלל שימושים ופתרונות לסיטואציות. כאלו שקורים כאשר יש נזילה גלויה וגם בדיקות שהן פרואקטיביות כדי לגלות כאלו, גם אם אין עדיין סימנים. הנה כמה מהם:

בדיקת רטיבות בבית משותף. בדיקה זו, מאוד דומה לבדיקת נזילות בבית פרטי, אך יחד עם זאת מציעה סיוע בהתמודדויות האופייניות לבית משותף. שם כמובן, הצנרת הרבה יותר ארוכה, מסועפת ומפותלת ובעיקר, תהליך איתורה, באופן טבעי, ייקח הרבה יותר זמן. בנוסף, בעוד בבית פרטי, אין משמעות כספית לשאלה מהיכן נובע מקור הנזילה בבית משותף זה שונה. אם לדוגמא, מקור הנזילה הוא אצל השכנים מהקומה למעלה, אין סיבה שאתה תשלם על התיקון, אם כתם הרטיבות מתגלה אצלך. זה חוסך כל כך הרבה אי נעימויות ומריבות בין שכנים. הבדיקה מלמדת בדיוק אצל מי מקור הבעיה, כך שהוא זה שיצטרך לשאת בתיקונה.

בדיקת רטיבות בגינה. גם הגינה שלנו מרושתת בצינורות רבים, המועדים לפורענות. תזוזות קרקע, מכרסמים, לחצי מים הפועלים כנגד אבנים בקרקע ועוד גורמים, מביאים לסדקים ופיצוצים בצנרת הגינה. מצד אחד, פיצוץ בצנרת הגינה יכול להוביל לנזקים כבדים בשל עלות בזבוז המים האדירה. מנגד, יהיה קשה לנו לגלות נזילה כזו, שכן, ברבים מן המקרים, המים מחלחלים אל האדמה. לא תמיד נראה הצפה למעלה. הדרך לגלות נזילה כזו, היא בדרך כלל בהסתכלות על השעון בגינה או בעת קבלת חשבון מים מופרז.

בכל מקרה, אם יש נזילה, הרי יש צורך בבדיקת רטיבות ונזילות מידית. כמובן שלא נרצה להפוך את כל הגינה, לחפור בכל הדשא ולהרוס את כל הגינון המושקע שלנו. איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית, ייתן לנו מיקום מדויק כדי שנוכל לגשת לתיקון הבעיה במינימום נזק.

בדק בית. בדק בית הוא תהליך שעושים בטרם רכישה או שכירת דירה. מנסים לאתר את כל הנזקים או הבעיות שיש כבר בדירה, כדי להימנע מעימותים מאוחר יותר, סביב השאלה מי יישא בנזק שהתגלה בדירה. בעת רכישת דירה, יש כמובן משמעות גם לעניין ערך הנכס. לכן רבים מבצעים בדיקת רטיבות באמצעות מצלמה טרמית, עוד טרם הרכישה, כדי לקבל תמונה מדויקת יותר על מצב הנכס.

הבריכה והביוב. בדיקת נזילות מתקיימת לא רק במבנים אלא גם במה שאמור להכיל מים ואנחנו לא רוצים שהם ידלפו החוצה ממנו. במקרה זה, לא נרצה שמי הדלוחין המזוהמים שבביוב ייזלו החוצה ובמקרה של הבריכה, לא נרצה שנזילה, תגרום לריקון המים בה, גם אם באטיות והצפת השטח מסביב.

עלויות בדיקת רטיבות

כמובן שבדיקת רטיבות ואיתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית שונה בין כל סיטואציה ולפיכך גם המחיר שונה. בבית פרטי או בדירה, בדיקה באזור מסוים תחל מ-1000 ₪, כאשר באתרים סבוכים או גדולים יותר, המחיר צפוי לעלות. יחד עם זאת, חשוב להבין את המשמעות של איתור נזילות ממוקד, באמצעות מצלמה טרמית. הכסף המושקע בו מחזיר עצמו במהירות, שכן לולא נעשה כך, הנזק מן ההרס בתהליך מקור הנזילה יהיה גדול הרבה יותר, בכל רמה ורובד.

חברת 'אינסטלטורים מומלצים 24/7' מציעה שירותי בדיקת רטיבות ואיתורי נזילה, באמצעות צוות אינסטלאטורים מנוסים, מיומנים ומקצועיים, המצוידים בציוד החדשני והמתקדם ביותר. נשמח לעמוד גם לרשותכם.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

רטיבות בתקרה של השכן
איתור נזילות

רטיבות בתקרה מהשכן

בבתים משותפים ישנם מצבים רבים בהם קיימת רטיבות בתקרה מהשכן כתוצאה מאיטום לא ראוי או שמא מבעיה נוספתשאותה ניתן לגלות

איתור נזילות
איתור נזילות

איתור נזילות

פעמים רבות מצאתם עצמכם מיואשים עקב נזילות בלתי פוסקות שלא מצליחות להגיע לסיומן?חברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 מחזיקה בבעלי מקצוע אשר

איתור רטיבות יעיל וממוקד
איתור נזילות

איתור רטיבות יעיל וממוקד

אין אדם שלא חווה אי פעם את התסכול של רטיבות בבית עקב ימי החורף הגשומים או בעיה בצנרת. רטיבות יכולה

איתור נזילות מים
איתור נזילות

איתור נזילות מים המלצות

החורף בישראל הופך לאינטנסיבי יותר ויותר בכל שנה שעוברת, ואנו צריכים להתאים את עצמו למצב הנתון. בכדי להיות מוכנים אל

גילוי נזילות
איתור נזילות

גילוי נזילות

עכשיו כבר שיא עונת החורף ובוודאי רבים מכם מתחרטים על כך שלא קראו את המאמר לפני זה. נזילות הן דבר

בדיקת נזילות מים
איתור נזילות

בדיקת נזילות מים

מכירים את המשפט "להקדים תרופה למכה"? כנראה שמי שחשב על זה עבר דבר או שניים בחיים שלו, אולי אפילו נזילות

התקשרו עכשיו