צילום:freepik

הצוות של הראשון באיטום מסביר איך לאתר נזילות מים

נזילה, גם אם היא לכאורה קטנה, עלולה לגרום לנזקים גדולים. למים יש כוח אדיר והם מצליחים לחלחל לכל מקום – ולכן במקרים של נזילות התוצאה תהיה נוכחות של מים במקומות רבים שבהם הם לא אמורים להיות. כתוצאה מהרטיבות עלולה להיגרם פגיעה לתשתיות, לקירות ולרצפות, בחלק מהמקרים המים יפרצו מהקירות ויפגעו גם ברהיטים, הצפת הבית היא עוד תרחיש שעלול להתממש אם לא מאתרים את הנזילה ומטפלים בה במקצועיות, וסוג אחר של נזק, חמור אפילו יותר, הוא עובש – מפגע תברואתי שעלול לגרום לבעיות נשימה ולמחלות שונות (כולל סרטן!)

מצלמה תרמית היא אחד האמצעים ביותר עבור איתור נזילות מים. חשוב כמובן לבחור נכון גם את איש המקצוע שמפעיל את המצלמה, כדי שכל שלבי השירות יתבצעו באופן מושלם ויובילו לגילוי מדויק ומהיר של מקור הבעיה.

שלב ראשון – בדיקת מקורות המים הגלויים

גם אינסטלטור עתיר ניסיון ומיומן מאוד שיודע בדיוק איך לאתר נזילות מים במצלמה טרמית יפעיל אותה רק לאחר בדיקה יסודית של מקורות המים הגלויים. חשוב לזכור שגם אם אנחנו לא מצליחים להבין מהיכן מגיעה הנזילה, אנשי מקצוע עם ידע ו-ותק יכולים כן לדעת – ולכן השלב הראשון הוא מעבר מדוקדק על כל הכיורים, הברזים, האסלות וכו'. 

עוד מקום שכדאי לבדוק עוד לפני השימוש במצלמה המשוכללת הוא מחלק המים. אם המחלק, על כל השרוולים והתרמילים שבו, יבש, תידרש ככל הנראה הפעלת אמצעים נוספים. בחלק מהמקרים גם הרטיבות עצמה מספקת את המידע הדרוש, וכשזה המצב אין צורך להפעיל את המצלמה – אלא אפשר לגשת מיד לפתרון הבעיה.

שלב שני – תכנון אסטרטגיית פעולה

במקרים שבהם שיש צורך לבצע איתור נזילות במצלמה טרמית, השלב הבא הוא קבלת החלטה באילו אזורים מתמקדים. לעיתים השירות כולל מעבר על כל הצנרת בבית, אבל בדרך כלל אין בכך צורך וכדי לייעל את האיתור מתמקדים רק במקומות שיש אינדיקציה לבעיה בהם – לחות בקיר, כתם בתקרה, טיח מתקלף וכו'.

איתור הנקודה המדויקת של הנזילה

לאחר שאיש המקצוע מחליט איפה לחפש את הנזילה, הוא מפעיל את המצלמה התרמית. מצלמה תרמית מייצרת הדמיה תלת ממדית של המצב בתוך הקיר, התקרה או הרצפה, כולל בחללים שבין הקומות כשמים משכן אחד מחלחלים אל שכן אחר ומחייבים מענה מידי.

ההדמיה מבוססת על מדידה מדויקת של הטמפרטורה בכל נקודה ונקודה. כשהטמפרטורה נמוכה יופיע על מסך המצלמה התרמית כתם כחול, ואילו במקומות שבהם הטמפרטורה גבוהה המסך ייצבע בגווני אדום שונים – ככל שהטמפרטורה גבוהה יותר, כך האדום יהיה בוהק יותר.

טמפרטורה נמוכה ביחס לסביבה מעידה על נוכחות של מים קרים באותו מקום, ובאופן דומה טמפרטורה גבוהה פירושה מים חמים במקום שבו הם לא אמורים להיות. אינסטלטור מנוסה יודע לתרגם את מפת החום שמופיעה על מסך המצלמה למידע קונקרטי לגבי סוג הנזילה והמיקום המדויק שלה – ברמה של סנטימטרים בודדים.

היתרונות של איתור הנזילה באמצעות המצלמה התרמית

איתור נזילות מים בעזרת מצלמה תרמית מבוסס כאמור על העובדה שכשהמים יוצאים מהצנרת ומגיעים למקומות שונים הם משפיעים על הטמפרטורה – וצובעים את המסך של המצלמה בגוונים שונים.

בדרך זו ניתן לזהות את הנקודה המדויקת שבה יש כשל בצנרת המים הקרים או החמים, בלי לשבור קירות או להרים רצפות. הרווחים הם חיסכון משמעותי בזמן, חיסכון עצום בכסף (שכן פירוק תשתיות הוא פעולה מורכבת ויקרה) ובעיקר צמצום הבלגן – גם עד לאיתור הבעיה וגם במסגרת הפתרון שלה: כשיודעים בדיוק איפה נדרש תיקון, הוא מושלם במהירות וביעילות.

המאמר באדיבות חברת הראשון באיטום – איטום גגות, איתור נזילות ועוד

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מצלמה תרמית לאיתור נזילות
איתור נזילות

מצלמה תרמית לאיתור נזילות

מהי מצלמה תרמית ולאיזו מטרה עושים בה שימוש? בעיות בנושא רטיבות הינן בעיות נפוצות בהחלט בעולם האינסטלציה. בעבר, כאשר הייתה

רטיבות בתקרה של השכן
איתור נזילות

רטיבות בתקרה מהשכן

בבתים משותפים ישנם מצבים רבים בהם קיימת רטיבות בתקרה מהשכן כתוצאה מאיטום לא ראוי או שמא מבעיה נוספתשאותה ניתן לגלות

איתור נזילות
איתור נזילות

איתור נזילות

פעמים רבות מצאתם עצמכם מיואשים עקב נזילות בלתי פוסקות שלא מצליחות להגיע לסיומן?חברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 מחזיקה בבעלי מקצוע אשר

איתור רטיבות יעיל וממוקד
איתור נזילות

איתור רטיבות יעיל וממוקד

אין אדם שלא חווה אי פעם את התסכול של רטיבות בבית עקב ימי החורף הגשומים או בעיה בצנרת. רטיבות יכולה

איתור נזילות מים
איתור נזילות

איתור נזילות מים המלצות

החורף בישראל הופך לאינטנסיבי יותר ויותר בכל שנה שעוברת, ואנו צריכים להתאים את עצמו למצב הנתון. בכדי להיות מוכנים אל

גילוי נזילות
איתור נזילות

גילוי נזילות

עכשיו כבר שיא עונת החורף ובוודאי רבים מכם מתחרטים על כך שלא קראו את המאמר לפני זה. נזילות הן דבר

התקשרו עכשיו