מאתר נזילות

מאתר נזילות

אנשים רבים קמים בוקר אחד ומגלים לפתע כי ישנה נזילה בדירתם. החל מאותו הרגע, הם יתקשרו לבעל מקצוע, מאתר נזילות בכדי שיבדוק מהיכן נובעת אותה נזילה. חברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 הינה חברה אשר נותנת מענה בדיוק למקרים כאלה. בעלי המקצוע אשר עובדים בחברה זו הינם מקצוענים, מוכשרים ומאובזרים בכל הציוד הדרוש לשם איתור הנזילה.

כיצד יוכל מאתר נזילות לגלות מהיכן מתחילה הנזילה?

מאתר נזילות מים

בשלב ההתחלתי בו מגיע בעל המקצוע למקום הנזילה,האינסטלטור ינסה לאבחן מאיזו מערכת מגיעה הנזילה. ישנן שתי מערכות מים אשר מהן יכולה להתפתח הנזילה:

מערכת ביוב והדלוחין- בהן הטפטוף לא יתבטא באופן רציף אלא בנזילה שבאה והולכת. ישנה פעולה אשר יכולה לסייע לבעל המקצוע להבין האם הנזילה מתרחשת ממקום זה- האינסטלטור יבצע בדיקת הצפה בה יזרים מים רבים יחד עם הכנסת בלון זעיר אשר יגרום לחסימה של פתח יציאת הצינור.

מערכת אספקת מים– נזילה ממערכת אספקת המים מתאפיינת בזרם שוטף של מים.

שרברב מקצועי יגיע לדירתנו מלווה בציוד ומכשור לגילוי רטיבות אשר יוכל להקל על בדיקת השטח ויגרום לאיתור מדויק של הנזילה.

להלן מכשירים שונים אשר יסייעו לאינסטלטור לאתר את מקור הנזילה:

  1. מצלמה תרמית- עסקינן במצלמה העובדת על גלי אינפרא אדום. מצלמה זו עובדת על פי הפרשי טמפרטורות. בעבר מאתר נזילות מים היה צריך לפתוח באופן פיזי את כל אזור הנזילה בכדי לגלות מהיכן היא נובעת. כיום, גם עולם האינסטלציה השתנה ובעל מקצוע שנדרש לאתר נזילה יכול להגיע עם מצלמה תרמית ולבצע עבודה נקייה ומדויקת. בעזרת הפרשי הטמפרטורה המצלמה תדע מהו מקור הנזילה המדויק. שימוש במצלמה זו חוסך זמן רב מבעל המקצוע. היא גורמת לכך שלא יעבוד ויחפש במשך שעות את מקור הנזילה מבלי לדעת מה קורה מתחת לפני השטח. מצלמה זו החלה את דרכה בתחום הכבאות. עימה גילו לכודים בשריפות עקב העובדה שהמצלמה זיהתה במקומות מלאי עשן טמפרטורות גוף של אנשים חיים. כך מכבי האש יכלו להציל את חייהם של אנשים רבים. לקוחות הסובלים באופן קבוע מנזילות בביתם, יאמרו שגם המצלמה התרמית אשר מאתרת נזילות בקלות, הצילה את חייהם בכך שהביאה למציאת מקור הבעיה שהפכה את חייהם לסיוט אחד גדול ומתמשך. לא קל לחיות עם נזילה בדירת מגורים או בבית עסק אשר נותן את שירותיו ללקוחות.
  2. חיישן גז– מרבים להשתמש בו במקומות פתוחים ולא במבנים סגורים. בתהליך זה האינסטלטורתחילה גורם לריקון המים שבצנרת. בכדי שיוכל להיכנס לתוכה גז בצורה מיטבית. לאחר מכן מאתר נזילות לוקח גז חנקן ומזריק אותו בתוך הצנרת. כעבור זמן מה, בעזרת מכשיר חיישן גז, עובר אותו אינסטלטור על גבי הצנרת והמכשיר מזהה מהיכן דולף הגז. ככה שאם יש פתח מסוים בצנרת או סדק, המכשיר יזהה ישר כי שם ישנה תקלה. למכשיר קיימים יתרונות רבים אך יחד עם זאת יש לו חיסרון אחד משמעותי.ברוב המקרים משתמשים בו בחצרות שברובן ישנם משטחי בטון אשר בנויים מעל הצנרת. מקרה שכזה יכול לגרום לכך שהבטון יגרום לגז לצאת מנקודה אחרת- דבר אשר יחולל זיהוי שגוי של מקור הנזילה.
  3. מכשיר אקוסטי המזהה נזילות מים באמצעות גלי קול– ישנו מכשיר נוסף עימו ניתן לעשות שימוש על מנת לזהות את מקור הנזילה. כאשר ישנה בעיה בצנרת וקיימת נזילה אנו בני האדם לא מסוגלים לשמוע את קול המים אשר נמצא עמוק בתוך הצנרת. לכן, קיים מכשיר אקוסטי שבעזרתו ניתן לשמוע את רעשי המים. לרוב כאשר ישנו פיצוץ בצינור או נזילת מים הצינור משמיע רעש מסוים. מכשיר זה מזהה את הקול הנשמע מתוך הצינור התקול וכך גורם למאתר נזילות להבין מהו מקור הנזילה. לא בכל המקרים ניתן יהיה לעשות שימוש במכשיר האקוסטי עקב העובדה כי לעיתים המים שבנזילה נוזלים בצורה שקטה מאוד וכמעט ולא ניתן לשמוע רעש. לכן לא בכל המקרים ניתן לעשות שימוש במכשיר זה.

כפי שניתן להסיק, קיימים מספר מכשירים מתקדמים אשר עומדים לרשתו של מאתר נזילות בכדי לאתר נזילה באופן וודאי ומדויק. כל בעל מקצוע בוחר את המכשיר המתאים לסיטואציה בה הוא עוסק ולכן עלינו לתת יד חופשית לפעולה לאותו אינסטלטור שמגיע אלינו לטיפול בנזילה.

מה קורה במצב בו אנו מזניחים את הטיפול בנזילה או שמא מאתר נזילות לא מצליח למצוא את מקור הנזילה?מאתר נזילות

נזילה מתמשכת גורמת לנזקים רבים;

  1. נזקים בריאותיים– במקום בו ישנם מים עומדים באופן קבוע, מתפתחת רטיבות ועובש אשר ידועים בתור מקור לחיידקים רבים אותם נושמים בתדירות גבוהה בעלי המבנה המתגוררים במקום.
  2. נראות– במקומות בהם ישנה רטיבות כתוצאה מהנזילה- הקיר עצמו מתחיל להתקלף ולעיתים משנה צבעו לשחור וירוק. לא נעים לראות מחזות שכאלה ולכן יש לפעול במהירות האפשרית על מנת להימנע ממצבים כאלה.
  3. נזק כספי– נזילה יכולה להיות קטנה וזעירה, אך לעיתים עקב העובדה שמזניחים אותה ולא מטפלים בה כראוי, היא מתפתחת עד למצב בו יוצאים ממנה מים רבים שגורמים להצפת בתים שלמים. הצפה יכולה לגרום להרס מוחלט של ריהוט ומכשירים הניצבים בדירה/ בעסק ולגרום לכך שלא ניתן יהיה להשתמש בהם יותר. דבר אשר יגרוםלבעל המקום לרכוש הכל מחדש.
  4. סיכון חיי אדם– נזילות יכולות להיות ליד מקור חשמל. זהו מצב מסוכן ביותר שיכול לגרום לקצר חשמלי ולשריפה. בנוסף, מים עומדים על הריצפה יכולים להוביל לתאונות רבות אשר יכולות לפגוע באופן פיזי בגופם של המתגוררים במבנה.

הנזקים הרבים להם גורמת הנזילה יכולים לעלות לנו ביוקר ולכן אסור לנו להקל ראש במידה ואנו מזהים כי מתחילה נזילה ולו הקטנה ביותר. גם אם לעיתים היא מפסיקה, אל תחשבו כי היא הסתדרה מעצמה. ברגע שראיתם נזילת מים עליכם לפנותבמהירות האפשרית למאתר נזילות בכדי שיאתר את מקור הנזילה.

מה המחיר של איתור נזילה?

חברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 עוסקת באיתור נזילות באופן יום יומי ולכן נציגי החברה טוענים כי לא קיים מחיר אחיד עבור איתור נזילה. ישנם מקרים קלים בהם בעל המקצוע מגיע למקום ואיתור הנזילה לוקח מספר שניות או שהלקוח בעצמו יודע לבדו מהיכן מתחילה הבעיה. לעומת זאת ישנן מקרים קשים בהם מאתר נזילות עובד שעות רבות בכדי לאתר את מקור הנזילה. בנוסף, מתרחשים מצבים בהם שום מכשיר טכנולוגי לאיתור נזילות לא מסייע ולכן צריך לפתוח את הבלטות ואף לשבור קירות. עבודה שכזו עולה מן הסתם יותר ולכן לא קיים סכום אותו ניתן לנקוב עבור איתור נזילה. לקוחות רבים מתקשרים לבדוק תחילה כמה יעלה להם השירות. עליהם להבין כי מקרים משתנים מלקוח אחד למשנהו ובעל מקצוע מיומן לא יוכל לעולם לתת מחיר בטלפון לפני שיראה בעיניו את המקרה הנוכחי.

בעת בחירתכם בבעל מקצוע, קבלו חוות דעת שונות לעניין בעל המקצוע הספציפי אותו בחרתם. אין ספק שעלות השירות משפיעה רבות על אפשרויותינו, אך הדבר חשוב ביותר הוא שהנזילה תסודר כראוי ובאופן וודאי.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

סוגי שיש דקטון מגוונים

ישנם סוגים רבים של שיש למשטחי העבודה במטבח אך הסוגים הכי נפוצים ומבוקשים הם: אבן קיסר, שיש גרניט, פורצלן, דקטון

מאתר נזילות מים
איתור נזילות

רטיבות קפילארית

רטיבות קפילארית – איך לעצור את הבעיה בדרך למעלה? רטיבות בתוך קירות הבית, היא אחת מהצרות הגדולות שאנחנו מקווים שלא

בלוג

השכרת מיני מחפרון

  כאשר נצטרך לבצע עבודות חפירה וחציבה, הכלי הייעודי שיוכל להקל על תהליך העבודה יהיה מיני מחפרון. מיני מחפרון הינו

בלוג

רישיון קבלן

  כשלקבלן יש רישיון – הוא למעשה רשום בפנקס הקבלנים. הדבר יכול להוות עניין נהדר עבור ההתקדמות העסיק והפיננסית –

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!