גילוי רטיבות

בעלי מקצוע מומלצים!במחירים שאסור לפספס!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

גילוי רטיבות - הזנחה

ישנן סיבות שונות לתופעת הרטיבות, ולכל תופעה יש את הפתרון שלה. ולא, הפתרון הוא לא דלי שנמצא באמצע הסלון שלכם, הבעיה היא הרבה יותר שורשית. פתרון הבעיה ככה או ככה מצריך התערבות של איש מקצוע, כמה שנראה לכם שזה פשוט דחיית הבעיה יכולה להחמיר את המצב פי כמה וכמה, ככל שהמצב חמור ככה הסכום אותו תשלמו יגבה. כאשר אתם נכנסים לדירה חדשה, בין אם בשכירות או רכוש שלכם היינו ממליצים לכם לבצע גילוי רטיבות ובדיקת לאיתור מקורות הבעיה מבעוד מועד, בין אם מדובר על חורף או קיץ. הבדיקה בדרך נמצאת במערכת הצנרת ובאיטום הגג, הקירות והרצפה. מומחה יגיע אליכם הביתה בכדי לאתר את מקור הרטיבות במקרה וכבר קיימת רטיבות בבית, אם הרטיבות מופיעה בתקרה לא בטוח שהבעיה היא דווקא בגג, מוזר ככל שזה נשמע.

גילוי רטיבות – מה כוללת הבדיקה?

כאשר אנו בוחרים בבדיקה על ידי מומחה קחו בחשבון שאתם הולכים לקבל שירות שלא חשבתם שקיים בתחום האינסטלציה. בעבר הדרך בה האינסטלטורים היו מוצאים את מקור הבעיה הייתה על ידי שבירת הקירות עד למציאת מקור הבעיה בדרכי הצנרת. כיום, מומחים עובדים בסיוע של אמצעים טכנולוגיים חדישים ומתקדמים, ללא הרס כלל. הבדיקה יכולה להתבצע באופן כללי כאשר אנו רוצים לוודא שהצנרת עובדת כראוי כאשר לא קיימים סימני רטיבות. מצד שני הבדיקה יכולה להיות בזמן שכן כבר מתחילה להיווצר רטיבות ואז הבדיקה מחולקת בהתאם למבנה ולסימני הרטיבות.

כל חלק בבית דורש יחס בהתאם למיקום שלו. הבדיקות שהמומחה יבצע יהיו בדיקת לחות באמצעות מד לחות, סריקה תרמוגרפית על ידי מצלמה תרמית שתפקידה לאתר נזילות על ידי השוואת טמפרטורה של מים בתשתיות ובצנרת, בדיקת לחץ במערכות המים, בדיקה באמצעות גז המוחדר למערכת המים לאחר שכבר סגירת ברז המים הראשי, בדיקת מערכת דלוחין בעזרת סיב אופטי בעל מצלמה זעירה וכן הלאה… התפקיד שלנו הוא לאתר את מקור הבעיה, האם מדובר על סדק בצנרת או גוף שיוצר חסמים וכן הלאה…

אם אתם מעוניינים לרכוש נכס חדש היינו ממליצים לכם לדרוש את ביצוע הבדיקה הזאת לפני שאתם משלמים את מיטב כספכם. אין דבר יותר מבאס למצוא תקלות בנכס חדש שקניתם אותו וחסכתם עבורו כל כך הרבה שנים. גם אם אתם נכנסים לדירה בתשלום שכירות תוכלו לבקש את הבדיקה הזו, אך בדרך כלל בעל הבית יאשר זאת רק כאשר יש גילוי רטיבות מצידכם.

גילוי רטיבות – כיצד נוצרת רטיבות?

רטיבות יכולה להיווצר מסיבות שונות שלא את כולם אנו מכירים, אפילו טובי המומחים. הבעיות יכולות להיות שורשיות – מיסודות הבנייה כבר התקלה צפה, או שייתכן והתקלה תחול עקב גשמים שחודרים לגג שלכם או לרצפה. ישנם מקרים בהם המים כלואים תחת מרצפות הדירה ומחפשים מוצא, מים תמיד ימצאו מוצא בסופו של דבר. כאשר אין ניקוז תקין המים לאט לאט עוברים לחלקי הבית השונים ויוצרים רטיבות, עובד ובמקרה של רצפה מעץ גם התנפחות הדק.

גילוי רטיבות – הזנחה

ישראלים אוהבים לדחות דברים, כל עוד אפשר לחיות עם הבעיה למה לתקן אותה? אז קחו בחשבון שכאשר מדובר ברטיבות, בעיה אשר לא מטופלת בזמן על ידי איש מקצוע יכולה לגרור אחריה הוצאות גבוהות מאשר הייתם אמורים לשלם עבור הבעיה בתחילת דרכה. היום בשל הטכנולוגיה המפותחת אנו חושבים שאנחנו יכולים לעשות הכל לבד, היום כל אחד יכול להחזיק במצלמה תרמית, אמנם לא מקצועית כמו של בעלי המקצוע אך אחת שעושה את העבודה בצורה נחמדה. יש הבדל ניכר בין בדיקה באמצעות מצלמה תרמית ועד לפתרון הבעיה עצמה לפי הממצאים של הבדיקה, הבעיה של בעל המקצוע היא לא רק לאתר את הבעיה באמצעות המצלמה, הבעיה היא איך פותרים את הבעיה לצמיתות בלי להרוס שום דבר ובעלות הזולה ביותר עבור הלקוח.

גילוי רטיבות – בחירת איש מקצוע

תמיד יש חשש לאחר פתרון הבעיה, כיוון שעלינו לתקן את כל התקלות אותן יצרה הבעיה. בדרך כלל רטיבות תגרום לקילוף הקיר, במקרה בו יש צורך לשבור את הקיר גם כאן נוצרת בעיה וכן הלאה… בסוף כאשר אנו מקבלים שירות מאיש מקצוע לאיתור הבעיה ולפתרונה אנו מקווים שהבעיה לא תצוץ בשנית. קחו בחשבון שבחירת איש מקצוע לא מנוסה יכולה לגרום לכם להוציא המון כספים מיותרים. לכן, לבחירת איש המקצוע יש חשיבות רבה בשביל התחושה הפנימית שלכם. אל תתפשרו על המחיר אותו מציע לכם איש המקצוע, מחיר זול באופן מחשיד מעיד לנו על עבודה רשלנית שסביר להניח ולא תחזיק מעמד יותר מדי זמן. אל תתביישו לשאול את כל השאלות שעולות לכם בראש בעת השיחה עם איש המקצוע, קראו חוות דעת וביקורות חיוביות ושליליות כאחד. גם כאשר איש המקצוע נמצא כבר בבית שלכם שאלו אותו שלב אחר שלב מה הוא עושה ומה הפתרון אותו הוא מציע.

קחו בחשבון שבעיה בצנרת, בעיה חמורה יכולה להוביל לטיפולים המצריכים ממכם הוצאה כספית גבוהה יותר. לעיתים הצנרת ישנה וכבר לא מתפקדת כראוי, ניתן לבלום את הנזילה למספר חודשים, לעיתים אף לשנים, אך בסופו של דבר התקלה תחזור בצורה עוצמתית יותר. החלפת הצנרת היא אופציה שעולה על השולחן פעמים רבות מול בתים ישנים, הבחירה כמובן בידי הלקוח, כמובן שעדיף לתקן את הבעיה ולפתור אותה לצמיתות, עליכם לבחון את כל האופציות אשר מונחות על השולחן שלכם.

גילוי רטיבות – מסקנות

גילוי רטיבות - בחירת איש מקצוע

גילוי רטיבות היא הדרך המושלמת שלכם להיכנס לבית חדש בביטחון מלא, בלי לחשוב על הוצאות נוספות שיכולות לצוץ עקב תקלות. בדרך כלל הדברים שיכוונו אתכם לכך שאתם צריכים איש מקצוע לצורך גילוי רטיבות יהיו סימנים כמו עובש, קילופי צבע, קורוזיה, ואפילו מצב בריאותי שיכול להיות מושפע עקב רטיבות שיוצרת עובשים פנימיים.

דחיית בדיקת הרטיבות היא הטעות הנפוצה ביותר בקרב הלקוחות, אל תחכו לכך שהבעיה תהיה בלתי אפשרית לחיות איתה, ברגע שהבעיה רק צצה כבר אז עליכם לטפל בה על מנת לחסום התפרצות של התקלה. פתרון בדרכים עקיפות רק דוחה את הבעיה ולא פותר אותה, לרוב הבעיה תחזור בשנית רק הרבה יותר עוצמתית.

גילוי רטיבות הינה בדיקה המבוצעת על ישי מומחים, מדובר על בדיקה המשלבת בתוכה אמצעים טכנולוגיים חדישים. בדרך כלל האופציות שיעמדו לרשותו של איש המקצוע הן מצלמה תרמית, חיישן אקוסטי, גילוי באמצעות גז, מצלמה זעירה לדרכי הצנרת ועוד. השימוש בכל אחד מהאמצעים הוא בהתאם לסוג הבניה ולמצב הצנרת, היחס בין צנרת חדשה לישנה הוא שונה, כמו כן בין אם מדובר על בניין או בית פרטי, מיקומים בארץ, סוג בנייה וכן הלאה.

בחירת איש מקצוע היא הבחירה הקשה ביותר, אך החשובה מכל הבחירות אותן תבחרו לאורך התהליך. תוכלו לבקש המלצות מפה לאוזן, תוכלו לבדוק באינטרנט ועוד אפשרויות המונחות לרשותנו. כל בדיקה צריכה להיות מוקפדת, שימו דגש על איכות השירות של אותו אדם, אם יש ברשות החברה אתר שימו לב לאיכות שלו, קראו ביקורות וכמובן תוכלו להתקשר ולבחון את אותו איש מקצוע בעצמכם. יש לשים לב לכל הפירוט אודות השירות, מה הוא כולל ומה קורה במקרה בו לא נמצא מקור הבעיה.

גילוי רטיבותרטיבות בתוך הבית, היא מכה ש"לא כתובה בתורה". מלבד העובדה שהרטיבות יוצרת בעיה אסטטית, הנגלית לעיננו בכל פעם שנסתכל על הקיר, היא גם פתח לנזק קשה למבנה עצמו ולאנשים השוהים בו. ממה נוצרת הרטיבות? איך מבצעים גילוי רטיבות? ואיך לא להרוס חצי מהבית בפעולה זו? על שאלות אלו ואחרים, תקבלו בשורות הבאות תשובה מהאינסטלאטורים המומחים של 'אינסטלטורים מומלצים 24/7'.

גילוי רטיבות – בעיה מתפשטת

רטיבות שנוצרת בבית, היא אחת הבעיות והתקלות הקשות ביותר המתרחשות בתוך הבית בהקשר למבנה. הסיבה נעוצה בכך, שהשפעת נזילה או רטיבות, הרסנית ופוגענית בכמה תחומים. ראשית ישנה הבעיה האסטטית. כתם רטיבות הוא דבר לא סימפטי לחלוטין. אם התמזל מזלכם הוא עדיין שקוף ורק מכהה מעט את הקיר- דבר המעיד על הרטיבות עצמה (מעבר למגע הלח של הקיר). אם יעבור זמן נוסף, יתחיל להצטבר על הקיר גם עובש ובקטריות אחרות, שיקנו לו מראה מוזנח עוד יותר.

מעבר לפגיעה ביופי של הבית, שאתם כל כך משקיעים בו, יש גם פגיעה בתחושה. זו לא איכות החיים שתכננתם. רבים חשים בגועל, כאשר הם רואים קיר מלא רטיבות. איננו מזלזלים בכך כמובן, אבל בעיה זו מתגמדת מול 2 הבעיות האחרות: רטיבות, מביאה לכדי בעיות וליקויים במבנה עצמו. זה יכול להיות פגיעה קלה, אך זה יכול להיות גם פגיעה קשה במיוחד. טיפה אחת, אינה גורמת נזק רב, אבל טיפה ועוד טיפה, במשך ימים שלמים, גורמות לנזק להצטבר ולהתעצם עד לגילויו.

התשתית עצמה של המבנה מתחילה להיאכל ולהיהרס. כולל פגיעה בחיזוקי המבנה. לא רק שרמת הבטיחות של המבנה תתערער אלא גם ערך הנכס עצמו מקבל מכה אנושה, באם גילוי רטיבות אינו נעשה בזמן.


גילוי רטיבות – בריאותך ובריאות המשפחה שלך

אולם הדבר הקשה ביותר ברטיבות בקירות או ברצפת הבית היא בבריאות של יושבי הבית. הרטיבות מובילה ליצירת עובש, בקטריות וחיידקים. כאשר בני הבית נושמים באופן תדיר את הדברים הללו, זה יכול להוביל לפגיעה בדרכי הנשימה, ופגיעה ב-2 הריאות, לזיהומים ומחלות. חשבו על זה, יתכן ובן משפחה שלכם ישן מתחת לכתם רטיבות וכל הלילה הוא נושם את כל הדברים המזיקים הללו. תחושה איומה. לכן, גילוי רטיבות הוא דבר שיש לבצע באופן מיידי.


רטיבות פנימית ורטיבות חיצונית

רטיבות יכולה להיגרם משני מקורות. המקור החיצוני, בדרך כלל מי גשמים, שמחלילים לקירות או דרך הגג והרצפה כתוצאה מאיטום שאינו מספיק טוב או ממקור פנימי. המקור פנימי הוא נזק כלשהו שמתרחש בצנרת או בחיבורים שלהם, במקום מסווה כלשהו בתוך הבית ובתוך הקירות או ברצפה. בין אם המקור הוא פנימי ובין אם הוא חיצוני- חובה לפעול מידית לתיקון. נזילות שבאות לידי ביטוי על ידי גילוי רטיבות, חמורות יותר, כי הם אינן תלויות בגורם העונתית ולפיכך, אם לא יטופלו- לא יפסקו.


האם ניתן לגלות רטיבות ונזילות באופן עצמי?

התשובה מתחלקת לשתיים. את כתם הרטיבות- אתם כמובן תגלו. במוקדם או במאוחר. כתם הרטיבות, העובש וריח הטחב יתנו את המופע שלהם. אלא שהשאלה הגדולה כעת היא מה גורם לרטיבות. האם זו רטיבות חיצונית הנובעת מחדירת מי גשמים או שזו נזילה כתוצאה מבעיה בצנרת.

הנה בדיקה פשוטה. סגרו את כל הברזים בבית שלכם ואת כל מקורות המים (לא להפעיל באותו הזמן מכונת כביסה, בר מים בייתי, מדיח וכד' וכן מערכת ההשקיה אם יש גינה). צאו לבדוק את שעון המים שלכם. אם השעון עדיין מראה על זרימת מים, על ידי כך שהמונה עולה, הרי שיש סיבה להאמין שהמדובר בנזילה של אחד מהצינורות ואתם בעצם מבזבזים כסף על מים שלא מגיעים לברז שלכם אלא לקירות שלכם. אם המונה לא עולה, כנראה הבעיה היא באיטום (אם כי בצעו את הבדיקה לאורך זמן. כאמור, הנזילה יכולה להיות טיפה ועוד טיפה וייקח למונה  המים זמן לעלות, רק לאחר צבירת כמות של מים).

גילוי רטיבות – רגע, זה לא הכל

המצב בו אתם רואים בעיניים גילויי רטיבות הוא מצב מצוין, עד כמה שניתן להגיד 'מצוין' על דבר שגורם לכם נזק. זאת מכיוון שיש משהו שמכריז ומדליק נורה אדומה: "יש לכם בעיה". הצרה היא שיש בעיית נזילה שאנחנו טרם רואים את התוצאה המוחשית שלה בעין. בדרך כלל, את רוב הסימנים המעידים על בעיות נזילה, לא נגלה ולא נבחין בהם. הם מסווים מאחורי הקירות, מתחת לרצפות וכד'. בינתיים הם מרטיבים וממוססים את החול ואת הבלוקים. הם פוגעים וחורצים בבטון, הם מאכלים וגורמים לחלודה בברזל המחזיק את השלד ועוד. הבעיה הולכת וגדלה בתוך הקיר עצמו ועושה בו ובמבנה כולו שמות.

במקרה זה צריך לשאוף לפעילות של גילוי רטיבות. וכמה שיותר מהר. משום, שבכל רגע שעובר, הנזק הולך ומתעצם ותיקונו יעשה יקר ומורכב יותר בהמשך. בינתיים אתם גם ממשיכים לגרום נזק לבריאותכם. "אז מה הבעיה?" אתם שואלים, "ניגש ונטפל בנקודה בה יש רטיבות". מצטערים, לא באנו לבאס אבל אחד הבעיות בנזילות הוא העובדה שהמקום בו הם מופיעים חיצונית או לא המקום בו הם נגרמות. סדק שנפער בצינור יכול להגיר מים, שיצאו על הקיר כחמשה מטרים משם, אחרי שחלחלו דרך הקיר.

גילוי רטיבות מדויק

בעבר, כדי לגלות את מקור הרטיבות עצמה, שכאמור מרוחק לרוב מנקודת היציאה, היו צריכים האינסטלטורים להפעיל יכולות של קוסם. לנחש במדויק איפה מקור הנזילה. לא הייתה להם  יכולת אמיתית לדעת היכן הנזילה האמיתית כי היא הייתה מוסווית בתוך הקיר. קסמים הם לא אמיתיים ולכן גם השיטה הזו לא פעלה. מה שהיה קורה בפועל היה שהאינסטלאטור היה שובר קירות, מרים רצפות וגורם נזק עצום לדירה עד שהיה מגיע לנקודה האמיתית. הנזק היה עצום, לא רק בגלל הנזילה אלא מעצם ההרס והצורך לתקנו.

לשמחתנו, בעלי המקצוע האיכותיים של ימנו, רותמים את הטכנולוגיה כדי לשמור על הכסף שלכם ולמנוע מכם כאבי ראש. את כל תהליך גילוי רטיבות הם מבצעים באמצעות מצלמה תרמית. המצלמה העושה שימוש בקרניים אינפרא אדומות יוצרת מפה צבעים של הבית, המבדילה בכל פריט בתוכו, גם כזה המכוסה מתחת לקיר או ריצוף, על פי מידת הטמפרטורה שהוא פולט. כך, ניתן לזהות היכן יש לחות מוגברת (או נזילת מים) ול"צייר" ולמקם אותה במדויק בחלל החדר.

גילוי רטיבות – עסק למקצוענים

זה נשמע פשוט, אך למעשה, זהו אינו דבר פשוט כלל. החלק בו מסתובבים וסורקים בעזרת המצלמה לאורך ולרוחב האזור, הוא פשוט יחסית. אך המטרה העיקרית, היא לקבל מפה עם נתונים וממנה להסיק ולנתח את מיקומה המדויק של הבעיה, מהותה, ואת הדרכים הרלוונטיות והאפקטיביות לטפל בה. כל זאת, מבוצע באמצעות תמונות ודו"ח מפורט המופק ומהווה את תוכנית הפעולה ובעיקר, מאפשר מינימום הרס הבית בגישה אל הנקודה הבעייתית.

בחלק מן המקרים, מאתר הנזילות לא יהיה זה שגם יפתור אותה. הוא לא מוכשר בכך או רוצה בכך. הוא רק מצביע על הבעיה. את הטיפול יבצע האינסטלאטור. כזכור, לכם אין זמן ואין רצון להיגרר עם הדבר הזה. לכן תעדיפו לבחור שמי שיבצע גילוי רטיבות אצלכם יהיה אינסטלאטור, שעובד ומיומן בהפעלת וניתוח נתוני מצלמה תרמית. נודה על האמת, אין הרבה כאלו עדיין. לכן, הקפידו היטב שהאינסטלאטור שלכם דווקא כן מיומן בתהליך גילוי רטיבות באמצעות מצלמה תרמית ויודע לתת מענה איכותי ויעיל על פיה התוצאות העולות ממנה.

נתקלתם בבעיה? יש לכם עוד שאלות? מומחי 'אינסטלטורים מומלצים 24/7' תמיד כאן למענכם ובשבילכם, עם הציוד המתקדם ביותר, המיומנויות הרחבות ביותר והניסיון והמקצועיות הרבים ביותר.

גילוי רטיבות נדרש כאשר אנו ניצבים בסיטואציה בה קיימת נזילה בדירתנו או בבית העסק שלנו, ואין אנו יכולים לדעת כתוצאה ממה היא נוצרת. חברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 הינה חברה העוסקת במתן שירותים של גילוי רטיבות ומשתמשת בציוד ומכשור מתקדם בכדי למצוא את מקור הנזילה ולטפל בה באופן נקודתי כך שאותה בעיה תפטר במהרה.

גילוי רטיבות

באילו מקרים נדרש לבדיקת גילוי רטיבות?

רטיבות נותנת את אותותיה במהרה. כאשר תגיעו למצב בביתכם בו תבחינו בקיר מקולף, שינוי בצבע הקיר, צבעים שחורים וירוקים של רקבון אשר יופיעו לפתע על הקיר או סימן רטוב על הקיר- דעו כי עליכם לפעול במהרה לטובת נושא גילוי רטיבות. סימנים אלה הינם סימנים גלויים. אך מנגד אין באפשרותנו לראות את הנזקים הפנימים להם הנזילה גורמת. דעו לכם שלמרות שאינכם יכולים לראות את הנזקים הפנימיים, נזילה הורסת את המבנה מבפנים וגורמת לחלודה ולבעיות נוספות. במקרים כשאלה אסור לנו להזניח את הבעיה ולחשוב שתחלוף לבדה. נזילה שלא מטופלת כראוי גודלת ונזקיה רק הולכים וגדלים. בעל חברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 טוען כי לקוחות אשר יוצרים עימם קשר בעת הגילוי ומספרים להם על בעיית הרטיבות, גורמים לכך שבעלי המקצוע יגיעו לביתם מהר ככל הניתן על מנת לבצע בדיקה בכל צנרת המבנה לטובת גילוי מקור הבעיה.

כיצד נוכל לגרום לגילוי רטיבות?

כאשר יגיע למקום בו קיימת הנזילה בעל מקצוע, עלינו לספר לו את כל הפרטים הדרושים לשם טיפול והבנת הבעיה. עלינו לדעת ממתי בדיוק קיימת נזילה, האם הנזילה מתרחשת לאורך כל שעות היום או באה והולכת לסירוגין, האם קיים סיפור בעבר של נזילה באותו אזור ושלל פרטים נוספים אשר יוכלו להקל על השרברב בעת עבודתו.

בכדי שאינסטלטור יגלה את מקור הרטיבות עליו לפעול תחילה למען בדיקת האזור בכדי שימצא כיוון התחלתי לבעיה הקיימת.
בעבר, כאשר שרברב היה צריך לפתור בעיות רטיבות, הוא היה מגיע עם כלי עבודה, מרים מרצפות, שובר קירות, גורם ללכלוך ובלגן ורק לאחר מכן היה מבין מהו מקור הרטיבות. לעיתים בעלי מקצוע אלה היו עובדים שעות רבות לחינם- דבר שהיה עולה ביוקר ללקוחות עצמם. ולא עקב העובדה שלא מצאו את הבעיה אלא בעקבות כך שהיו צריכים לשלם עבור שעות עבודה לאינסטלטור שעבד את השעות הללו. כיום להבדיל אלפי הבדלות, קיים מכשור מתקדם ובראשו מצלמה תרמית. שרברבים רבים עושים שימוש נרחב במצלמה זו כאשר הם נמצאים בתהליך של גילוי רטיבות.

מצלמה תרמית עובדת על פי שינויי טמפרטורה. כאשר האינסטלטור מגיע למקום הנזילה ועובר עם המצלמה טרמית על הצנרת, הוא רואה במסך קטן צבעים שונים כגון צהוב, כחול, ירוק ואדום אשר כל צבע מצביע על תכונה אחרת שקורית בצנרת. כאשר ישנה נזילה, המצלמה מסמלת שיש שינוי טמפרטורה במקום עצמו וכך בעל המקצוע יודע ששם קיימת נזילה.

חשבתם פעם כמה יתרונות יש בשימוש במצלמה תרמית? בימים אלו, אשר לא צריך לפתוח את כל המרצפות ולחצוב תחילה בקירות, העבודה נעשית בצורה נקייה ומהירה. כמו כן, לאחר שבעל המקצוע מסיים את עבודתו בעלי המקום לא מרגישים חסרי אנים נוכח הלכלוך והבלגן השורר במקום. היתרון המשמעותי ביותר שיש בשימוש במצלמה זו הוא שהיא גורמת לגילוי מקור הרטיבות באופן כמעט וודאי ומדויק. ככה שהאינסטלטור לא צריך לנחש היכן מקור הנזילה.
מצלמה תרמית נרכשת לרוב על ידי שרברבים ולכן אדם פרטי שלא עוסק במקצועו בגילי רטיבות, אין לו לשם מה לרכוש אותה.

לכן, כאשר אנו נתקלים ברטיבות המופיעה בביתנו- חפשו בעל מקצוע מוסמך אשר יוכל לבדוק את המקרה ביעילות ובמהירות.

בדיקה לגילוי רטיבות

ישנם מכשירים נוספים עימם ניתן לגרום לגילוי מקור הרטיבות:

  1. חיישן גז- מכשיר העובד על פי חיישני גז. מחדירים לצנרת הבית גז חנקן ובעזרת המכשיר ניתן לראות מאיזו נקודה הגז דולף- דבר המראה על חור/ סדק בצנרת המוביל לנזילה שגורמת לרטיבות.
  2. מכשיר העובד על פי גלי קול- כאשר יש מצב של נזילה, לרוב המים הנוזלים ומקורם עושים רעש שאין באפשרות אוזננו לשמוע. לכן ישנו מכשיר שיחד עימו ניתן לשמוע רעשי מים וכך השרברב יכול לדעת מהו מקור הנזילה.

איך נדע שבחרנו בבעל המקצוע האולטימטיבי ביותר עבורנו אשר ייתן לנו את השירות היעיל, המקצועי והמהיר ביותר עבור בעיית הרטיבות?

להלן מספר פרמטרים אשר יסייעו לכם בבחירת בעל מקצוע העוסק בגילוי רטיבות:

  1. ניסיון בתחום- טרם בחירת בעל המקצוע, בדקו כמה שנות ניסיון יש לו בתחום האינסטלציה. שרברב שראה מקרים רבים בחייו, לרוב יהיהבעל ניסיון עשיר בטיפול אינספור תקלות מסוגים שונים.
  2. חוות דעת- בעולם התוכן העצום הקיים בכף ידנו, לקבל חוות דעת שונות זוהי לא פעולה בלתי אפשרית. קיימות קבוצות ואפליקציותבהן ניתן לבדוק לגבי כל בעל מקצוע מי הוא ומה דעת לקוחות אחרים עליו.
  3. תקציב- לכל תקלה מחיר משלה ולא ניתן לנקוב בסכום מסוים טרם הטיפול בבעיה . יחד עם זאת, בעת שיחתנו הראשונית ניתן לברר עם בעל מקצוע את הסכום המוערך שנדע בערך היכן אנו עומדים ויחסית נהיה מוכנים לסכום אותו נשלם בתום הטיפול.
  4. ניתן לבקש מבעל המקצוע להגיע אלינו לשיחת ייעוץ בכדי להראות לו את הבעיה הקיימת ושייתן לנו הצעת מחיר כתובה לטיפול התקלה ללא שום התחייבות מצידנו. לעיתים בעלי מקצוע יגבו תשלום עבור פגישת ייעוץ ולפעמים לא- הכל תלוי בבעל המקצוע העומד מולנו. זכרו כי בעיות אינסטלציה הן לעולם לא וודאיות ב-100 אחוז ולכן גם כשמשתמשים במצלמה תרמית לעיתים ישנן הפתעות שמצריכות שעות עבודה נוספות. לכן אל תיקחואת המחיר שבעל המקצוע מציג לכם באופן מוחלט ותמיד צפו להפתעות.
  5. שיחה עם לקוחות מרוצים- באפשרותנו לבקש מהשרברב עימו החלטנו שאנו מתקשרים למטרת גילוי רטיבות מספר טלפונים של לקוחות מרוצים להם הצליח לפתור את בעיית הרטיבות לצמיתות. לעיתים שיחה שכזאת יכולה לגרום לנו לשקט נפשי- דבר שהוא לא פחות חשוב מדברים אחרים.

בעלי המקצוע העובדים בחברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 טוענים כי חשוב מאוד שלאחר שבעל המקצוע עוזב את המקום לאחר גילוי הרטיבות וטיפול בנזילה, לאלפעולבמהרה לסגירת האזור או לטיפול קוסמטי במיידי. לעיתים אנו חושבים שהבעיה נפתרה ובסוף מגלים שאותה תקלה לא טופלה כראוי בסופו של דבר ואז הולך לטמיון כל ההשקעה הנוספת שלנו בהבאת צבע וסידור מראה הקיר. חכו זמן מה לאחר תום הטיפול, בדקו והיו בטוחים כי הבעיה באמת הגיע לסיומה ושבקיר לא קיימת יותר רטיבות.

לצערנו, רטיבות זוהי בעיה נפוצה ברוב המבנים. היא ניכרת יותר בעת עונת החורף בה מי הגשמים מחלחליםוגורמים לנזקים במבנים וגורמים לרטיבויות רבות. לכן, חשוב מאוד לטפל בבעיות בעודן קטנות. כך תחסכו הוצאת כספים מיותרים גם לבעלי מקצוע שונים ולאחר מכן עבור רכישת ריהוט ומוצרי חשמל אשר נמצאים חסרי שימוש בעקבות הרטיבות. שכרו את שירותיו של בעל מקצוע אמין אשר מביןבעבודתו וצאו לדרך!

גילוי רטיבות
שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
אינסטלטורים מומלצים
אינסטלטורים מומלצים

בחברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 תוכלו למצוא קבלני אינסטלציה רשומים, אותם תוכלו להזמין לצורך ביצוע פרויקטי אינסטלציה נרחבים כדוגמת תכנון מערך צנרת, תכנון מערכת ביוב, תכנון משאבות ומערכות מים במבנים רבי קומות ובסיטואציות אחרות וכמובן לכל משימה מקצועית, שדורשת מעורבות של קבלן אינסטלציה מוסמך ומורשה.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!