גילוי רטיבות

גילוי רטיבות - הזנחה

ישנן סיבות שונות לתופעת הרטיבות, ולכל תופעה יש את הפתרון שלה. ולא, הפתרון הוא לא דלי שנמצא באמצע הסלון שלכם, הבעיה היא הרבה יותר שורשית. פתרון הבעיה ככה או ככה מצריך התערבות של איש מקצוע, כמה שנראה לכם שזה פשוט דחיית הבעיה יכולה להחמיר את המצב פי כמה וכמה, ככל שהמצב חמור ככה הסכום אותו תשלמו יגבה. כאשר אתם נכנסים לדירה חדשה, בין אם בשכירות או רכוש שלכם היינו ממליצים לכם לבצע גילוי רטיבות ובדיקת לאיתור מקורות הבעיה מבעוד מועד, בין אם מדובר על חורף או קיץ. הבדיקה בדרך נמצאת במערכת הצנרת ובאיטום הגג, הקירות והרצפה. מומחה יגיע אליכם הביתה בכדי לאתר את מקור הרטיבות במקרה וכבר קיימת רטיבות בבית, אם הרטיבות מופיעה בתקרה לא בטוח שהבעיה היא דווקא בגג, מוזר ככל שזה נשמע.

גילוי רטיבות – מה כוללת הבדיקה?

כאשר אנו בוחרים בבדיקה על ידי מומחה קחו בחשבון שאתם הולכים לקבל שירות שלא חשבתם שקיים בתחום האינסטלציה. בעבר הדרך בה האינסטלטורים היו מוצאים את מקור הבעיה הייתה על ידי שבירת הקירות עד למציאת מקור הבעיה בדרכי הצנרת. כיום, מומחים עובדים בסיוע של אמצעים טכנולוגיים חדישים ומתקדמים, ללא הרס כלל. הבדיקה יכולה להתבצע באופן כללי כאשר אנו רוצים לוודא שהצנרת עובדת כראוי כאשר לא קיימים סימני רטיבות. מצד שני הבדיקה יכולה להיות בזמן שכן כבר מתחילה להיווצר רטיבות ואז הבדיקה מחולקת בהתאם למבנה ולסימני הרטיבות.

כל חלק בבית דורש יחס בהתאם למיקום שלו. הבדיקות שהמומחה יבצע יהיו בדיקת לחות באמצעות מד לחות, סריקה תרמוגרפית על ידי מצלמה תרמית שתפקידה לאתר נזילות על ידי השוואת טמפרטורה של מים בתשתיות ובצנרת, בדיקת לחץ במערכות המים, בדיקה באמצעות גז המוחדר למערכת המים לאחר שכבר סגירת ברז המים הראשי, בדיקת מערכת דלוחין בעזרת סיב אופטי בעל מצלמה זעירה וכן הלאה… התפקיד שלנו הוא לאתר את מקור הבעיה, האם מדובר על סדק בצנרת או גוף שיוצר חסמים וכן הלאה…  

אם אתם מעוניינים לרכוש נכס חדש היינו ממליצים לכם לדרוש את ביצוע הבדיקה הזאת לפני שאתם משלמים את מיטב כספכם. אין דבר יותר מבאס למצוא תקלות בנכס חדש שקניתם אותו וחסכתם עבורו כל כך הרבה שנים. גם אם אתם נכנסים לדירה בתשלום שכירות תוכלו לבקש את הבדיקה הזו, אך בדרך כלל בעל הבית יאשר זאת רק כאשר יש גילוי רטיבות מצידכם. 

גילוי רטיבות – כיצד נוצרת רטיבות?

רטיבות יכולה להיווצר מסיבות שונות שלא את כולם אנו מכירים, אפילו טובי המומחים. הבעיות יכולות להיות שורשיות – מיסודות הבנייה כבר התקלה צפה, או שייתכן והתקלה תחול עקב גשמים שחודרים לגג שלכם או לרצפה. ישנם מקרים בהם המים כלואים תחת מרצפות הדירה ומחפשים מוצא, מים תמיד ימצאו מוצא בסופו של דבר. כאשר אין ניקוז תקין המים לאט לאט עוברים לחלקי הבית השונים ויוצרים רטיבות, עובד ובמקרה של רצפה מעץ גם התנפחות הדק.

גילוי רטיבות – הזנחה

ישראלים אוהבים לדחות דברים, כל עוד אפשר לחיות עם הבעיה למה לתקן אותה? אז קחו בחשבון שכאשר מדובר ברטיבות, בעיה אשר לא מטופלת בזמן על ידי איש מקצוע יכולה לגרור אחריה הוצאות גבוהות מאשר הייתם אמורים לשלם עבור הבעיה בתחילת דרכה. היום בשל הטכנולוגיה המפותחת אנו חושבים שאנחנו יכולים לעשות הכל לבד, היום כל אחד יכול להחזיק במצלמה תרמית, אמנם לא מקצועית כמו של בעלי המקצוע אך אחת שעושה את העבודה בצורה נחמדה. יש הבדל ניכר בין בדיקה באמצעות מצלמה תרמית ועד לפתרון הבעיה עצמה לפי הממצאים של הבדיקה, הבעיה של בעל המקצוע היא לא רק לאתר את הבעיה באמצעות המצלמה, הבעיה היא איך פותרים את הבעיה לצמיתות בלי להרוס שום דבר ובעלות הזולה ביותר עבור הלקוח.

גילוי רטיבות – בחירת איש מקצוע

תמיד יש חשש לאחר פתרון הבעיה, כיוון שעלינו לתקן את כל התקלות אותן יצרה הבעיה. בדרך כלל רטיבות תגרום לקילוף הקיר, במקרה בו יש צורך לשבור את הקיר גם כאן נוצרת בעיה וכן הלאה… בסוף כאשר אנו מקבלים שירות מאיש מקצוע לאיתור הבעיה ולפתרונה אנו מקווים שהבעיה לא תצוץ בשנית. קחו בחשבון שבחירת איש מקצוע לא מנוסה יכולה לגרום לכם להוציא המון כספים מיותרים. לכן, לבחירת איש המקצוע יש חשיבות רבה בשביל התחושה הפנימית שלכם. אל תתפשרו על המחיר אותו מציע לכם איש המקצוע, מחיר זול באופן מחשיד מעיד לנו על עבודה רשלנית שסביר להניח ולא תחזיק מעמד יותר מדי זמן. אל תתביישו לשאול את כל השאלות שעולות לכם בראש בעת השיחה עם איש המקצוע, קראו חוות דעת וביקורות חיוביות ושליליות כאחד. גם כאשר איש המקצוע נמצא כבר בבית שלכם שאלו אותו שלב אחר שלב מה הוא עושה ומה הפתרון אותו הוא מציע. 

קחו בחשבון שבעיה בצנרת, בעיה חמורה יכולה להוביל לטיפולים המצריכים ממכם הוצאה כספית גבוהה יותר. לעיתים הצנרת ישנה וכבר לא מתפקדת כראוי, ניתן לבלום את הנזילה למספר חודשים, לעיתים אף לשנים, אך בסופו של דבר התקלה תחזור בצורה עוצמתית יותר. החלפת הצנרת היא אופציה שעולה על השולחן פעמים רבות מול בתים ישנים, הבחירה כמובן בידי הלקוח, כמובן שעדיף לתקן את הבעיה ולפתור אותה לצמיתות, עליכם לבחון את כל האופציות אשר מונחות על השולחן שלכם.

גילוי רטיבות – מסקנות

גילוי רטיבות - בחירת איש מקצוע

גילוי רטיבות היא הדרך המושלמת שלכם להיכנס לבית חדש בביטחון מלא, בלי לחשוב על הוצאות נוספות שיכולות לצוץ עקב תקלות. בדרך כלל הדברים שיכוונו אתכם לכך שאתם צריכים איש מקצוע לצורך גילוי רטיבות יהיו סימנים כמו עובש, קילופי צבע, קורוזיה, ואפילו מצב בריאותי שיכול להיות מושפע עקב רטיבות שיוצרת עובשים פנימיים. 

דחיית בדיקת הרטיבות היא הטעות הנפוצה ביותר בקרב הלקוחות, אל תחכו לכך שהבעיה תהיה בלתי אפשרית לחיות איתה, ברגע שהבעיה רק צצה כבר אז עליכם לטפל בה על מנת לחסום התפרצות של התקלה. פתרון בדרכים עקיפות רק דוחה את הבעיה ולא פותר אותה, לרוב הבעיה תחזור בשנית רק הרבה יותר עוצמתית.

גילוי רטיבות הינה בדיקה המבוצעת על ישי מומחים, מדובר על בדיקה המשלבת בתוכה אמצעים טכנולוגיים חדישים. בדרך כלל האופציות שיעמדו לרשותו של איש המקצוע הן מצלמה תרמית, חיישן אקוסטי, גילוי באמצעות גז, מצלמה זעירה לדרכי הצנרת ועוד. השימוש בכל אחד מהאמצעים הוא בהתאם לסוג הבניה ולמצב הצנרת, היחס בין צנרת חדשה לישנה הוא שונה, כמו כן בין אם מדובר על בניין או בית פרטי, מיקומים בארץ, סוג בנייה וכן הלאה.

בחירת איש מקצוע היא הבחירה הקשה ביותר, אך החשובה מכל הבחירות אותן תבחרו לאורך התהליך. תוכלו לבקש המלצות מפה לאוזן, תוכלו לבדוק באינטרנט ועוד אפשרויות המונחות לרשותנו. כל בדיקה צריכה להיות מוקפדת, שימו דגש על איכות השירות של אותו אדם, אם יש ברשות החברה אתר שימו לב לאיכות שלו, קראו ביקורות וכמובן תוכלו להתקשר ולבחון את אותו איש מקצוע בעצמכם. יש לשים לב לכל הפירוט אודות השירות, מה הוא כולל ומה קורה במקרה בו לא נמצא מקור הבעיה.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מאתר נזילות מים
איתור נזילות

רטיבות קפילארית

רטיבות קפילארית – איך לעצור את הבעיה בדרך למעלה? רטיבות בתוך קירות הבית, היא אחת מהצרות הגדולות שאנחנו מקווים שלא

בלוג

השכרת מיני מחפרון

  כאשר נצטרך לבצע עבודות חפירה וחציבה, הכלי הייעודי שיוכל להקל על תהליך העבודה יהיה מיני מחפרון. מיני מחפרון הינו

בלוג

רישיון קבלן

  כשלקבלן יש רישיון – הוא למעשה רשום בפנקס הקבלנים. הדבר יכול להוות עניין נהדר עבור ההתקדמות העסיק והפיננסית –

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!