צילום צנרת ביוב ב{HEBROW}

איתור נזילות מים המלצות ושיטות נוספות לבחירת מאתרים

 

איתור נזילות מים המלצותנזילות בתוך הבית הן אחד הדברים הכואבים ביותר שיש במסגרת "תקלות הבית". הסיבה לכך, היא שהן לרוב מתגלות רק לאחר שהן הספיקו כבר לעשות נזק מסיבי בחללים שבתוך הקירות ובקירות עצמם  וכן העובדה שהליך התיקון שלהם מורכב מאוד ויכול להיות יקר אם לא ניגשים אליו חכם ונכון.

לכן שימוש במצלמות תרמיות לאיתור נזילות הפכו להיות עם הזמן לפריט חובה עבור אלו שאינם רוצים להשחית את כספם לשווא ולגרום לבית שלהם הרס ונזק עצום, רק מעצם הליך התיקון של הנזילה. מומחי חברת 'אינסטלאטורים מומלצים 24/7' מעניקים לכם שורת טיפים ועצות מעשיות על כל מה שיש לשים לב כאשר מזמינים איתור, מה נדרש ומה מקבלים? וכן טיפים על איתור נזילות מים המלצות ועוד

קודם כל, מה זה בכלל איתור נזילות באמצעות מצלמה?

יש נזילות ויש נזילות. יש נזילות חיצוניות שרואים את הנביעה שלהם בעיניים במקום חשוף, שמאפשר פשוט לגשת ולתקן. נזילה בברז או בניאגרה של שירותים, הם מן הסוג הזה. אך יש נזילות סבוכות יותר. אלו הן הנזילות הסמויות. אלו שמתרחשות מתחת לפני הקרקע או בתוך הקירות. הקירות שלנו מרשותים בסבך ארוך ועצום של צינורות המובילים מים חמים וקרים לכל מקום בבית. ההסתעפויות של צינורות אלו הן רבות וכוללות חיבורים וזוויות המקנות להן את האפשרות "לנווט" לכל חלק בבית.

עם הזמן צינורות כאלו יכולים להישחק ולהיסדק או להיפגע כתוצאה ממכה  או לזוז מסיבה כלשהי ולגרום לחיבור או הברגה להשתחרר ולהיפתח או להתערער. התוצאה תהיה נזילה בתוך הקיר או מתחת למרצפות. לא בהכרח שיהיה מדובר בנזילה כבדה ומאסיבית. היא יכולה להיות טפטוף איטי. אבל בסיכומו של דבר, טיפה ועוד טיפה מצטברים והנזק הכספי נהיה עצום. גם תשלום על מים שבוזבזו וגם נזק למבנה עצמו ולחוזקו וכן נזק לתצורה החיצונית של הבית.

איך רואים מבעד לקיר?

הבעיה בנזילות הלא רועשות האלו, היא שקשה לאתר אותם. זאת אומרת, לרוב לא נדע שהן מתרחשות עד שכבר יהיה מאוחר מידי והנזק יהיה גדול. גם אם נאתר אותם, אנחנו בעיקר נראה את התוצר שלהם-  אותו כתם רטיבות, כתם עובש, ריח טחב, או עיוות הקיר, פיצוצו וקילופו. אבל לא נראה מהיכן נובעת הנזילה. הנזילה, סביר והיא רחוקה מאוד מנקודת הרטיבות. המים פורצים מהצינור במקום מרוחק וגולשים על גבי הצינור עצמו עד שמגיעים למקום שנוח להם לפרוץ בו או מחלחלים לתוך הקיר בחללים שבתוכו ונאגרים עד שמתפרצים.

אתם מיד נכנסים ללחץ, רצים למצוא פתרונות, מרימים טלפונים מחפשים איתור נזילות מים המלצות ושיטות ובגלל הלחץ עשויים לעשות לעצמכם נזקים נוספים. מיותר וחבל. מצלמת איתור נזילות, היא מצלמה טרמית העושה שימוש בקרני אינפרה אדומות ובאמצעותה ניתן למפות את קירות ותחתית הבית ולהבין היכן בדיוק עוברים צינורות ויתרה מזו, לגלות נזילה במידה וישנה וחשוב מכך גם את מקור הנזילה עצמה, בדיוק רב במיוחד.

למה הדיוק חשוב?

כי אם לא תדעו איפה מקור הנזילה, תצטרכו להשקיע הרבה זמן וכאבי ראש בתהליך האיתור וחמור מכך, תדרשו לבצע הרס נרחב בדירה על מנת להגיע למקור הבעיה. נניח שיש לכם כתם רטיבות לכל אורך נקודות המפגש של הרצפה והקיר בסלון הבית. שטח עצום שאורכו כ-5 מטר. האם תחפרו החוצה ותנתצו 5 מטר רצפות. האם תחצבו ותהרסו 5 מטר קיר?

ואלי הנזילה בכלל לא קיימת והרטיבות היא תוצאה של איטום חיצוני לא טוב? ומדוע לחצוב ולהרוס 5 מטר ריצוף ו-5 מטר קיר אם אפשר להגיע בדיוק של סינטמטירים למקור הנזילה ולחפור רק שם? ועוד לא נגענו בעלות הבניה וההתקנה החדשה של אותם מטרים רבים שהרסתם לחינם ולא לצורך. הרי גם החומר שלהם עולה כסף רב וגם הבניה עצמה. לכן, מצלמה לאיתור נזילות היא דבר הכרחי ואנחנו כאן כדי לתת דגשים בנושא איתור נזילות מים המלצות וטיפים נוספים.

תאמין שיש צורך

העובדה שמצלמה תרמית היא אינה עסק זול, והעובדה שלא רבים יודעים לעשות בה שימוש נכון ורבים יותר לא יודעים כיצד לקרוא את התוצאות וליישם כנגדם תוכנית פעולה נכונה, מביאים רבים מהאינסטלאטורים שלא לעשות במצלמה שימוש. וכי מה אכפת להם? הם לא מתמודדים עם הנזק הכספי , הלכלוך והבלאגן של אחרי התיקון. זה ייפול עליכם. להפך, הם יכולים להינות משכר על עוד כמה שעות עבודה במקום לאתר את הבעיה בתוך זמן קצר בלבד. בקיצור, אם יש מי שאומר לכם שזה מיותר – תייתרו אותו.

מומחה שיודע לעבוד

כאמור, יש שלא יודעים לעבוד עם מצלמה תרמית אבל עדיין יחזיקו באחת כזו. אתם מהר מאוד תגלו מי יודע להשתמש בה נכון ומי לא. העניין הוא, שהאיתור של הנזילה, הוא החלק הקל יותר. הבנת התמונה המלאה של צנרת הבית וכל ההסתעפויות מהן תיגזר שיטת הפעולה, כדי שלא יגרם לכם נזק רב – היא הדבר החשוב. לכן יש משמעות רבה ללקיחת איש מקצוע מיומן ומומחה בשימוש במצלמה לאיתור נזילות. איך מוצאים מומחים כאלו?

איתור נזילות מים המלצות

אין מה לעשות, כמו הרבה תחומים בחיים, כדאי שתחפשו המלצות. הרי אתם לא שוכרים ליצן ליומהולדת של הילדים או מזמינים מדביר או צבע בלי המלצות של חברים. אז למה בתחום האינטלסטורים זה צריך להיות שונה? איתור נזילות מים המלצות הוא חשוב מאין כמותו, שכן תלוי פה הרבה מאוד כסף. תתייעצו עם חברים, תגלשו בפורומים, תקראו מאמרים ותגובות וקבלו המלצות על בעלי מקצוע אמינים ואיכותיים.

אמינות וזמינות

אז הגענו לנושא האמינות והזמינות. גם זה נושא של איתור נזילות מים המלצות שחשוב לשים לב אליו. ברבים מן המקרים, בעיית נזילה היא אקוטית, קריטית ודורשת טיפול מייד או לכל הפחות בהקדם. בעלי מקצוע שמורחים אותך או מבטיחים שיקפצו מתישהו בימים הקרובים, לא טובים לא לכך ולא לכיס שלך.

טיפול מייד ולא רק איתור

זוהי נקודה חשובה במיוחד. אם הנזילה היא קריטית ודורשת טיפול, הרי שיש לקשור בין האיתור של הנזילה לבין הטיפול בה. ופה מגיע נושא שלעיתים מטעה: איתור נזילות נפרד מתיקון נזילות. הוא נפרד בתהליך ואפילו נפרד במחיר. לכן, יש כאלו רבים אשר חובשים רק כובע אחד. יש מאתרי נזילות שלא עושים תיקון תקלה. רק מזהים אותה. יש להם מקום מסוים בשוק (למשל בעת ביצוע 'בדק בית') אבל הם ממש לא טובים עבורכם כאשר אתם צריכים פתרון כאן ועכשיו. לכן, הקפידו לחפש אינסטלאטור שהוא גם מומחה לאיתור נזילות וידע לתת מענה מיידי לבעיה, ברגע שיאתר אותה.

לא רק הצבעה על הבעיה וטיפול. אלא גם אקסטרה

בין אם המאתר רק מצביע על הנזילה ובין עם הוא גם אינסטלאטור שפותר אותה, חשוב שתדעו שהוא חייב להנפיק לכם כחלק משירות האיתור, גם דו"ח מפורט ובו כמה סעיפים. בין השאר  מהות התקלה ומיקומה וכן סשן פתרונות המציעים את הגישה הטובה ביותר לפתירת התקלה. בנוסף, עליו להפיק לכם תמונות ומפה של כל מערכת הצינורות המסווים בחלק הפגוע של הבית, דבר שיכול לשמש  אתכם בהמשך החיים. חלק גם יערכו לכם בדיקה פרואקטיבית לתקינות הזרימה והאטימה של צינורות המים החמים והקרים באזור נרחב, אך יש כאלו שידרשו תמורת זאת סכום נוסף.

יש לכם עוד שאלות. רוצים עוד טיפים על איתור נזילות מים, המלצות, מידע נוסף או דברים שחשוב לשים לב? אנחנו ב'אינסטלטורים מומלצים 24/7' נשמח לעמוד לרשותכם 24/7.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

רטיבות בתקרה של השכן
איתור נזילות

רטיבות בתקרה מהשכן

בבתים משותפים ישנם מצבים רבים בהם קיימת רטיבות בתקרה מהשכן כתוצאה מאיטום לא ראוי או שמא מבעיה נוספתשאותה ניתן לגלות

איתור נזילות
איתור נזילות

איתור נזילות

פעמים רבות מצאתם עצמכם מיואשים עקב נזילות בלתי פוסקות שלא מצליחות להגיע לסיומן?חברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 מחזיקה בבעלי מקצוע אשר

איתור רטיבות יעיל וממוקד
איתור נזילות

איתור רטיבות יעיל וממוקד

אין אדם שלא חווה אי פעם את התסכול של רטיבות בבית עקב ימי החורף הגשומים או בעיה בצנרת. רטיבות יכולה

איתור נזילות מים
איתור נזילות

איתור נזילות מים המלצות

החורף בישראל הופך לאינטנסיבי יותר ויותר בכל שנה שעוברת, ואנו צריכים להתאים את עצמו למצב הנתון. בכדי להיות מוכנים אל

גילוי נזילות
איתור נזילות

גילוי נזילות

עכשיו כבר שיא עונת החורף ובוודאי רבים מכם מתחרטים על כך שלא קראו את המאמר לפני זה. נזילות הן דבר

בדיקת נזילות מים
איתור נזילות

בדיקת נזילות מים

מכירים את המשפט "להקדים תרופה למכה"? כנראה שמי שחשב על זה עבר דבר או שניים בחיים שלו, אולי אפילו נזילות

התקשרו עכשיו