גילוי נזילות

בעלי מקצוע מומלצים!במחירים שאסור לפספס!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

גילוי נזילות

עכשיו כבר שיא עונת החורף ובוודאי רבים מכם מתחרטים על כך שלא קראו את המאמר לפני זה. נזילות הן דבר נפוץ בארץ, במיוחד במבנים ישנים יותר. יש נזילות שניתן להתעלם מהן ויש פעמים בהם מדובר על נזילות שנוצרות עקב בעיה בצנרת או חוסר אטימות של הגג, החלון ואפילו הדלת. בכדי לבחון למה כל פעם אתם צריכים להסתובב עם מגב בבית או דליים, עליכם ליצור קשר עם איש מקצוע שיעזור לכם למצוא את מקור הבעיה ולהסיר אותה.

גילוי נזילות – מתי זה קורה?

יכולים להיות מספר תרחישים בהם נגרמת נזילה לבית, לעיתים הנזילה תגיעה מהתקרה, לפעמים מהקירות ואפילו מהרצפה לעיתים רחוקות. התקלה הנפוצה ביותר היא בדרך כלל עקב איטום לא מקצועי שאחרי מספר ימי חורף קשים כבר מתחיל לצבור נזילות. ייתכן והנזילה גם לא נובעת בכלל כתוצאה מהגשמים אלא בגלל פגיעה בצנרת בגג הבית, או אפילו כיוון שהדלתות או החלונות אינם אטומים כראוי.

בעיות אלו נפוצות בעיקר בבתים ישנים שם הצנרת עדיין מתכתית, או בתים אשר כבר האיטום לא תקף כמו בבתים חדשים. ישנם סוגים שונים של איטומים, כאלה שהיו אפקטיביים יותר בעבר וכאלו שנחשבים לאפקטיביים יותר ונשמרים לאורך טווח ארוך יותר. ככל שנגלה את הנזילות מוקדם יותר כך נוכל לחסוך יותר הוצאות עבור עבודותיו של איש מקצוע.

גילוי נזילות – איתור הבעיה

אם אתם בגילאי עשרים אתם בוודאי לא יודעים מה ההורים שלכם היו צריכים לעבור בכל פעם שהייתה נזילה, הבדיקה הייתה לפי ניסוי וטעייה. בכל פעם שהופיע נזילה איש המקצוע חפר במקום כדי למצוא מניין היא מגיע, אך היום הדברים לא עובדים בצורה זו. כיום כאשר רוצים לאתר נזילה ישנם מכשירים מקצועיים וטכנולוגיים אשר מאפשרים לנו לאתר את הנזילה באופן פשוט ומהיר.

בדיקת נזילות מים – רטיבות

רטיבות יכולה להיווצר לא רק בגלל נזילה מהגג או מהקיר והרצפה, עליכם תחילה לאתר את מקום הרטיבות, האם המקום נמצא סמוך לחלון או לדלת? יכול להיות שהדלת או החלון לא אטומים כמו שצריך ולכן נוצרת רטיבות. בכל הנוגע לגגות, איטום גגות לא תמיד אפקטיבי לאורך זמן או בכלל, תלוי במקצועיות של אותו בעל מקצוע (רק נציין שאיש מקצוע יידע לבחון כל מקרה לגופו הרי יש סוגים שונים של איטום גגות). רטיבות יכולה להגיע מכל מקום, ועליכם לחתוך בבשר החי כל עוד אתם יכולים. לרוב הנזילה מתחילה בקטן, מרגישים לחות על גבי הקיר או שאפילו רטיבות קלילה, זה בדרך כלל מגיע בתחילת החורף, אך אם נתמהמה נמצא את עצמו בצרה הרבה יותר גדולה.

גילוי נזילות – מתי צריך לעשות בדיקת איתור?

בדרך כלל בבתים ישנים בתקופת החורף אנו רואים מעין רטיבות על הקירות, אפילו לעיתים מדובר על נקודה קטנה מאוד. לא תמיד הרטיבות מעידה על נזילה, במיוחד אם הרטיבות מופיעה על התקרה. במקרה כזה מומלץ לפנות לשירות של גילוי נזילות בכדי להקדים תרופה למכה, עדיף לשלם לאיש מקצוע עבור הבדיקה מאשר לספוג את הנזילה בצורה קשה יותר.

גילוי נזילות – סימן שאתם צריכים איש מקצוע

גילוי נזילות - איתור הבעיה

ישראלים כמו ישראלים, אנו תמיד שמים לב לפרטים הקטנים ובזמנים כאלה זה עובד לטובתנו. לכל דירה יש שעון מים המיועד לה, ולפעמים אנו מקבלים חשבונות מים גבוהים מהרגיל ובתמימות אנו חושבים שאולי השתמשנו באופן מופרז החודש במים, ייתכן. אבל ישנה עוד סיבה לחשבון מים גבוה והיא נזילה, בדיקה של גילוי נזילות יכולה למנוע מכם לשלם הון תועפות על חשבון מים בכל חודש.

גילוי נזילות – אל תעמדו בחוסר מעש!

הזמנתם איש מקצוע, הכל מעולה אבל הנזילה עצמה לא מחכה לאיש המקצוע להגיע אליכם. בינתיים תוכלו לבדוק בעצמכם מהו מקור הבעיה ולפעול בהתאם עד לבואו של איש המקצוע. הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לסגור את כל הברזים בבית ככה נוכל לעצור לחץ מים. כעת עליכם להגיע לשעון המים, לפתוח ברז מים ולסגור ולבדוק אם השעון ממשיך לרוץ מספר שניות לאחר מכן. אם התשובה היא חיובית כנראה שאכן מדובר על נזילה, עליכם להמתין עד לבואו של איש המקצוע כאשר הברז הראשי סגור.

כפי שציינו ישנם סוגים שונים של נזילות וייתכן ומדובר על נזילה מתוך גוף כמו אסלה או הניאגרה או אפילו עבודה מרושלת באיטום חלון הבית. במקרה בו הנזילה נמצאת בקרבת האסלה עליכם לבדוק תחילה שכל חלקי הניאגרה תקינים, מקור הבעיות של נזילה באזור האסלה הוא אוטם המצוף. בכל אופן, איתור הבעיה רק יכול לזרז את זמן התיקון אך אם אין לכם ידיים טכניות מומלץ להמתין לאיש מקצוע. פעמים רבות אנו מגיעים למקום בשביל גילוי נזילות ואנו רואים שכבר המקום עבור "שיפוץ אישי", בדרך כלל באמצעות איזולירבנד או המצאות אחרות. לרוב תיקון לא מקצועי רק משהה את הבעיה ולאחר מכן היא צפה חזרה בצורה הרבה יותר חמורה.

גילוי נזילות – שלבים

כיום יש שתי מערכות עיקריות אצלן לרוב נגרמת נזילה, המערכת הראשונה היא המערכת המנקזת המכונת גם מערכת דלוחין. המערכת מנקזת לביוב את המים מהמקלחות ומהכיורים של הבית, איתור הנזילה במערכת זו היא קשה ונדרש ציוד מקצועי בכדי למצוא את מקור הבעיה, זאת בשל אופי הנזילה במערכת דלוחין שהיא מזערית לרוב ולא רציפה.

איתור הנזילה יעשה באמצעות בלון הסותם את פתח היציאה ומזרים מים, לפי מפלס המים בכיור ניתן לאתר את מקור הנזילה.המערכת השניה היא מערכת אספקת מים, קל יותר לזהות נזילה במערכת זו כיוון שמדובר על נזילה רציפה. איתור הנזילה הוא הרבה יותר מסובך במערכת זו, האיתור נעשה בהתאם לסימנים השונים שנוצרים עקב הנזילות ונדרש איש מקצוע בכדי לאבחן את מקור הבעיה. לאחר שמצאנו את המקום של הנזילה עכשיו צריך להיות ספציפיים יותר ולאתר את המקום המדויק של הנזילה. יש מספר מכשירים שחוסכים לנו הרבה כאב ראש ומאמץ בשביל למצוא את מקור הנזילה

מצלמה תרמית

בשביל לעבוד עם מצלמה תרמית עלינו תחילה לחמם המים בבית, באזור בו יש צנרת סדוקה יפלטו מים חמים וכך נוכל לראות הבדלי טמפרטורות. המצלמה עובדת באמצעות קרני אינפרא אדום, והחיסרון של אינפרא הוא טווח קצר של כמה סנטימטרים ככה שדרך זו לא מתאימה לכל אזור.

מכשיר אקוסטי

מכשיר זה הינו נדיר לשימוש אך נחשב ליעיל מאוד. למעשה מכשיר זה עובד על חיישנים המזהים גלי קול וכך ניתן לאתר את מקור הנזילה, יש להדגיש שלא תמיד שימוש במכשיר זה אפקטיבי כיוון שלעיתים מדובר על נזילה מינימלית וחלשה.

חיישן גז

איש מקצוע מגיע ומרוקן את מערכת ממים, לאחר מכן יזרים לתוכה גז חנקן וכך יאתר את מקור הנזילה, על ידי דליפה של הגז. החיישן מאתר את דליפת הגז וכך ניתן לפתור את הבעיה בקלות. לשיטת עבודה זו יש יתרונות רבים, היא מתאימה לעבודות חוץ, מגיעה לכעשרה עד שנים עשר מטרים בתוך האדמה וכו'. החיסרון הוא שנדרשת מקצועיות רבה בשימוש בשיטה זו מכיוון שיש לוודא שאין משטח בטון שפוגם בטיב העבודה.

גילוי נזילות – למי פונים?

בכדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר בזמן הקצר ביותר, עליכם לפנות לאינסטלטור מקצועי ואמין שיכול להציע לכם מגוון אפשרויות של גילוי נזילות. יש לציין, לא מדובר על עבודה פשוטה אלא על שימוש במוצרים טכנולוגיים אשר דורשים ידע מעולה בתחום. המחיר אותו תשלמו עבור גילוי נזילות תלוי במורכבות העבודה וסוג שיטת איתור הנזילה, כמובן שככל שתפנו מהר יותר, כאשר הנזילה אינה חמורה ככה תחסכו לעצמכם לא מעט כסף וכמובן כאב ראש.

בשביל למצוא איש מקצוע אמין ומקצועי עליכם להתאמץ, עשו סקר שוק בתחום, בחנו אילו אנשי מקצוע נמצאים בקרבת מקומכם ויכולים להעניק לכם שירות תוך זמן קצר. יש לוודא מהו סוג השירות, האם מדובר על שירות מודרני או כמו בעבר. יש עדיין אנשי מקצוע שמעדיפים לשבור קירות בכדי למצוא את הנזילה מהצנרת, אך לא בטוח שאתם מעוניינים בכך. עדיף למצוא איש מקצוע אמין ומקצועי מאשר למהר ולעבוד מול איש שאינו מקצועי שרק יחמיר או ידחה את הבעיה.

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of אינסטלטורים מומלצים
אינסטלטורים מומלצים

בחברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 תוכלו למצוא קבלני אינסטלציה רשומים, אותם תוכלו להזמין לצורך ביצוע פרויקטי אינסטלציה נרחבים כדוגמת תכנון מערך צנרת, תכנון מערכת ביוב, תכנון משאבות ומערכות מים במבנים רבי קומות ובסיטואציות אחרות וכמובן לכל משימה מקצועית, שדורשת מעורבות של קבלן אינסטלציה מוסמך ומורשה.

מאתר נזילות מים
רטיבות קפילארית

רטיבות קפילארית – איך לעצור את הבעיה בדרך למעלה? רטיבות בתוך קירות הבית, היא אחת מהצרות הגדולות שאנחנו מקווים שלא

רטיבות בתקרה מהשכן
רטיבות בתקרה מהשכן

בבתים משותפים ישנם מצבים רבים בהם קיימת רטיבות בתקרה מהשכן כתוצאה מאיטום לא ראוי או שמא מבעיה נוספתשאותה ניתן לגלות

בדיקת נזילות מים
בדיקת נזילות מים

מכירים את המשפט "להקדים תרופה למכה"? כנראה שמי שחשב על זה עבר דבר או שניים בחיים שלו, אולי אפילו נזילות

מצלמה תרמית לרטיבות מחיר
מצלמה תרמית לרטיבות מחיר

כאיש מקצוע אפשר לומר בביטחון מלא שיש ימים קשים וימים קשים פחות. לפעמים אתה מגיע לבית ומאתר את מקור הנזילה

גילוי רטיבות
גילוי רטיבות

ישנן סיבות שונות לתופעת הרטיבות, ולכל תופעה יש את הפתרון שלה. ולא, הפתרון הוא לא דלי שנמצא באמצע הסלון שלכם,

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!