חידוש צנרת ללא חפירה

 

חידוש צנרת ללא חפירהצנרת אינסטלציה מיוצרת על פי מפרטים קשוחים מאוד, שמאפשרים לה לשרוד במקום בו היא מוצבת לאורך עשורים שלמים. למעשה, צנרת אינסטלציה סטנדרטית יכולה לשרוד במשך מאות שנים, אבל השימושיות שלה נפגעת הרבה לפני כן. בעבר, הייתה הצנרת רגישה הרבה יותר מאשר סוגי צנרות מודרניים, מכיוון שבעבר היא התבסס על צינורות ברזל שהחלידו עם הזמן והתחילו לייצר לא מעט מקרים של נזילות ופיצוצי צנרת. כיום, מרבית רכיבי הצנרת עשויים פלסטיק עמיד ורובסטי, שהוא אמנם חומר חזק פחות מברזל, אבל מאחר והצנרת קבורה באדמה אין לכך כל משמעות וניתן ליהנות מהעמידות הגבוהה והשרידות הגבוהה של הפלסטיק. אחרי שאמרנו את זה, מעת לעת נדרשים מהלכים נקודתיים או מקיפים של חידוש צנרת, וכיום ישנה גם האפשרות לבצע חידוש צנרת ללא חפירה ועל כך מספרים לכם בשורות הבאות, המומחים של אינסטלטורים מומלצים 24/7.

 

מתי נדרש חידוש צנרת?

חידוש צנרת הוא הליך שבו מוחלף קו צינור אחד או יותר. אין דרך טובה לבצע את ההליך הזה מאשר להוציא מן האדמה את הצינור המיושן ולהכניס במקומו צינור חדש, או לחילופין, להשחיל צינור חדש בתוך הצינור הקיים, אבל בסופו של דבר התוצאה זהה: הצינור הישן יוצא מתפקוד, ולתפקוד מלא נכנס הצינור החדש. הליך זה של חידוש צנרת ללא חפירה או עם חפירה, נדרש עבור צינורות שחווים תקלות חוזרות ונשנות או שנמצאים בגיל או שלב בלאי כזה, שעל פי דעת מומחים, יוביל כבר בקרוב להופעת תקלות חוזרות כאלה, גם אם טרם הופיעו. נזילות, פיצוצי צנרת, סימני רטיבות על פני האדמה, עודף מזהמים במים הזורמים, סתימות חוזרות ונשנות – כל אלה הם סממנים שמעידים על הצורך בהחלפת הצנרת הקיימת בצנרת חדשה. במקרים אלה, כאמור, מבוצע הליך של חידוש צנרת, שמהותו היא החלפה של הצנרת הישנה בצנרת חדשה.

 

איך מבוצע חידוש צנרת?

חידוש צנרת יכול כאמור להתבצע ללא חפירה או עם חפירה. עד לפני שנים, הייתה רק אופציה אחת להחליף צנרת – אל המקום היה מגיע שופל, מבצע חפירה עמוקה לכל אורך תוואי הצנרת, הצנרת הייתה נשלפת ממקומה, במקומה היה מונח צינור חדש והחפירה הייתה מכוסה. המדובר בהליך יקר וארוך שההשפעה המרכזית שלו הייתה שפשוט נמנענו מלהחליף צנרת ישנה עד שכבר לא הייתה לנו ברירה אחרת. גם במקרים בהם הוחלט לחדש את הצנרת בזמן, ההליך היה כרוך בעלות גבוהה, בזמן עבודה ארוך ובהפרעה במרחב העבודה. הטכניקה החדשה והיעילה הרבה יותר היא הטכניקה של חידוש צנרת ללא חפירה ועליה נדבר בשורות הבאות.

 

 

מה זה חידוש צנרת ללא חפירה?

ובכן, בכדי לחסוך לנו את העבודה הרבה והעלויות הגבוהות של חידוש צנרת באמצעות חפירות עומק בקרקע, פותחה טכנולוגיה חדשנית המאפשרת לחדש את הצנרת גם ללא חפירה כלל ולמעשה מבלי להוציא את הצנרת הישנה מן הקרקע. זאת הסיבה שבגינה נקרא ההליך חידוש צנרת ולא החלפת צנרת, שכן ההליך מתבסס על ניצול הצנרת הישנה לטובת חידוש התפקוד שלה, כפי שנסביר להלן, אך אינו כולל מרכיב של הוצאת הצנרת הישנה והחדרת צנרת חדשה במקומה.

תחילתו של ההליך בחדירה לקרקע דרך פתח שירות קיים, ללא צורך אפילו בחפירת פתח ייעודי. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם יש צורך בחפירת פתח כזה, אם כי גם במקרים אלו מדובר בחפירה מאוד נקודתית ומינורית שלא דומה בכלום לחפירה לאורך כל תוואי הצינור. דרך הפתח מוחדרת מערכת לצילום קווי צנרת באמצעותה מבוצעת סקירה מקיפה ויסודית של מצב הצנרת, על מנת להבין את התוואי המדויק שלה, את הנתונים הטכניים שלה ואת מצבה הפיזי בחלקיה השונים. לאחר איסוף כלל הנתונים הטכניים, מבוצע תכנון יסודי של תהליך החידוש באמצעות מהנדסים המקבלים החלטה על טכנולוגיית החידוש המתאימה ביותר מתוך מספר טכנולוגיות אפשריות.

חידוש צנרת ללא חפירהאו אז מתחיל ההליך עצמו של חידוש צנרת ללא חפירה והוא מתחיל בהחדרת שרוול פולימרי שמוחדר אל תוך הצנרת לכל אורכה ונצמד אל דפנות הצינור מבפנים. המדובר בשרוול שעשוי מתרכובת פולימרית ייחודית שיודעת להתרחב בתוך הצינור ולהיצמד היטב לדפנות הצינור ויודעת גם להתקשות, וכאן נמצא הסוד הגדול. לאחר החדרת השרוול, מבוצע הליך להקשיית השרוול והפיכתו לצינור קשיח, חזק ורובסטי. גם תהליך ההקשיה יכול להתבצע באמצעות טכנולוגיות שונות ומגוונות שאת המתאימה ביותר בהן, צריכים לבחור המהנדסים המעורבים בפרויקט. לאחר קבלת החלטה, מבוצעת הקשחה של השרוול לכדי צינור על פי הטכנולוגיה שנבחרה ומרגע זה, עומד לרשותנו צינור חדש לחלוטין בתפקוד מלא, שמנצל את הצינור הישן ומחליף אותו לגמרי.

 

כמה זמן נמשך ההליך?

ובכן, לאחר החדרת השרוול הפולימרי והקשחתו מגיע התהליך של חידוש צנרת ללא חפירה לשלביו הסופיים, אך לא לסיומו. לאחר שלב זה יש לבצע צילום צנרת נוסף בכדי לוודא שהקשחת השרוול הצליחה בצורה מלאה, שהתקבל צינור בקוטר המתאים ללא תקלות, ללא דפורמציות וללא ליקויים מבניים שיכולים לפגוע בתפקוד הכולל של הצינור. שלב זה מבוצע באמצעות מערכת צילום צנרת ביוב על ידי צוות טכני, אך האישור הסופי ניתן על ידי המהנדסים המעורבים בפרויקט. מרגע שהתקבל האישור מהמהנדס האחראי, ניתן להכריז על סיומו של התהליך שבסך הכל נמשך מספר שעות ופחות מיום עבודה אחד, וזאת בניגוד להליכי החלפת צנרת באמצעות חפירה, שיכולים להימשך ימים שלמים ואף שבועות.

 

לאילו סוגים של צינורות מתאים הליך זה?

ובכן, התנאי היחיד שבו צריך לעמוד בכדי לאפשר הליך של חידוש צנרת ללא חפירה, הוא התאמת השרוול הפולימרי לחומר שמיועד לזרום בתוכו, סוגיה שיכולה לעלות בצנרת תעשייתית שמזרימה שפכים רעילים או חומרים חומציים חזקים. יחד עם זאת, מלכתחילה הקושי נוצר סביב צנרת שקבורה בתוך האדמה, ולכן הליך זה של חידוש צנרת ללא חפירה נועד לצנרת ביוב שבה יכול ההליך לספק את הערך המרבי. יחד עם זאת, כפי שאמרנו קודם לכן, כיום קיימות טכנולוגיות שונות לבצע את ההליך וקיימים גם סוגים שונים של שרוולים פולימריים באמצעותם ניתן להשלים את התהליך. בכל הליך כזה, נדרשת מעורבות של מהנדס המתמחה בתחום זה ספציפית ויודע לקבל החלטות בהתאם לסוג הצינור, הקוטר שלו, מידת עקלקלות התוואי, עומסי הזרימה וסוג החומר וכן הלאה. מרגע שהמהנדס החליט על הטכנולוגיה המתאימה ביותר למשימה, ניתן להשלים אותה עבור כל סוג של צינור ביוב הקבור עמוק מתחת לאדמה.

 

מי מבצע את ההליך?

חידוש צנרתובכן, חידוש צנרת ללא חפירה הוא לא הליך נדיר במיוחד, גם אם לא הכרתם אותו עד כה. בפועל, ישנן לא מעט חברות וגורמים מסחריים שמציעים את השירות של חידוש צנרת ללא צורך בחפירה אל תוך הקרקע ואתם רק צריכים למצוא את החברות המתאימות לכם. חברות אלה אמורות להחזיק במערכות צילום צנרת שמתאימות לסוג הצנרת הנדונה, הן צריכות להביא איתן צוות מקצועי לביצוע המשימה והן צריכות להביא איתן מהנדסים שיהיו אחראים על הפרויקט ויקבלו את ההחלטות המקצועיות הנדרשות לפרויקט. למרבה הצער, לא כל הגורמים המסחריים הפעילים בתחום זה מציעים את חבילת הערך הזאת ולכן חשוב מאוד לבחור את הגורם המתאים על סמך בחינה יסודית של היכולות ומידת ההתאמה למשימה הספציפית. שימו לב לדבר הבא: הציוד הנדרש לביצוע ההליך ניתן היום להשכרה, מה שמושך לתחום אינסטלטורים רבים שאין להם שום ידע וניסיון בתחום, ומציעים אותו על בסיס היכולת שלהם לשכור את הציוד הנדרש לשם ביצוע המשימה. פרויקטים אלה מבוצעים בצורה חובבנית, ללא פיקוח מהנדס ועל כן גם ללא אחריות אמיתית על התוצאות. על כן, חשוב מאוד שבבחירת הגורם שיבצע עבורכם את ההליך, תקפידו לבחור אך ורק חברות המתמחות ספציפית בתחום זה ושמחזיקות ברקורד של פרויקטים מוצלחים בתחום.

חברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 מציעה סל שלם ומגוון של שירותי אינסטלציה, החל משירותי שרברב לפתיחת סתימות והחלפת ברז, דרך תכנון מערכי אינסטלציה שלמים ופרישת קווי צנרת וכלה בשירותים מבוססי טכנולוגיה כמו איתור נזילות, צילום קווי ביוב וכן, גם חידוש צנרת ללא חפירה. אינסטלטורים מומלצים 24/7 מבצעת את ההליך בליווי צמוד של מהנדס מוסמך ועל ידי צוות מקצועי ומיומן שעושה שימוש בציוד עצמאי של החברה, אותו ניתן לפרוש לכל סוגי הצינורות, הן לצינורות ביוב בינעירוניים גדולים והן לצינורות ביוב במרחבים פרטיים, הכל בהתאם לצורך ולמאפייני הבעיה. באינסטלטורים מומלצים 24/7 תוכלו ליהנות משירות מקצועי, מחיר אטרקטיבי ותחרותי ביחס למחירי השוק וכמובן אחריות מלאה ומקיפה על כל רכיבי השירות, העבודה והחומרים.

 

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

כיצד מיוצרים משטחי דקטון?

הם חזקים, מוגני קרינה וגם יפים ומרהיבים בכל מטבח, אמבטיה וגרם מדרגות. הכירו את שיש דקטון – הבחירה המרכזית של

אינסטלציה ב{HEBROW}
בלוג

עבודת אינסטלציה

  לא כל עבודת אינסטלציה בבית מחייבת אתכם להזמין איש מקצוע. אם המים יורדים קצת לאט בכיור, אם אתם רוצים

בלוג

קידוח בטון בעבודות אינסטלציה

הגיע הרגע לבצע קידוח בטון להעברת צינורות בשביל לבצע עבודת אינסטלציה. לפני שתמהרו להתקשר לבעל המקצוע הראשון שתמצאו בגוגל, כדאי

בלוג

מחיר נקודת אינסטלציה

  מבקשים לבצע נקודת אינסטלציה? איש המקצוע שאותו אתם צריכים להשלמת המשימה הוא אינסטלטור מקצועי והדבר הראשון שחשוב לציין בהיבט

התקשרו עכשיו