היתר בניה לתוספות בניה

בעלי מקצוע מומלצים!במחירים שאסור לפספס!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753248

 

 

לכל בניין או בית בישראל יש זכויות בנייה ספציפיות המפרטות את היקפי הבנייה הפוטנציאלית האפשרית בו והן נקבעות ורשומות בתוך בניין העיר. כלומר, ישנו מידע על הדרך בה ניתן להרחיב את הבניין שלכם והתוכניות האלו נמצאות במבנה ספציפי בעיר. בכל שינוי, ניצול זכויות קיימות, בנייה חריגה, שינויים כאלה ואחרים בתוך המבנה הקיים, שינוי מטרת המבנה, תוספות בנייה משניות ועוד – בכל אלו יש צורך ברור ומעוגן בחוק של קבלת היתר בנייה.
בפשטות, היתר בניה חברת מרובעים הינו אישור שמוענק על ידי הועדה המקומית לתכנון ובנייה ומשמש לכל שינוי או תוספת בנכס שלא כלולים בהיתר הקודם.

איך מוציאים היתר בנייה

ישנם אינספור סעיפים ותתי סעיפים בחוקי הבנייה השונים ובתקנות הבנייה, אבל ננסה לפשט את זה עבורכם. אם אתם גרים בבית פרטי היתרי הבנייה פשוטים יותר להוצאה, מכיוון שאין לכם שכנים איתם אתם צריכים להגיע להסכמות ולנהל עימם משא ומתן. אם אתם גרים בבית דירות, כמו רוב האנשים בישראל, כנראה שתצטרכו לעבוד קשה יותר כדי להוציא היתרי בנייה. לצורך העניין, כדי לבנות ממ"ד יש צורך של 60 % אחוז מחתימות הדיירים על הסכמתם לשלם כדי לבנות היתרי בניה. אם תרצו לבנות מרפסת שמש, יש צורך בהסכמה של 75% מדיירי הבניין בו אתם מתגוררים. אלו הם מספרים גדולים אבל אין מה לעשות,  עיריות ורשויות עירוניות נוטות לאשר היתרי בנייה לתוספות בנייה בעיקר לבניינים אשר כלל הדיירים בהם מסכימים לכך.

מה עוד צריך לדעת?

 

השלב הראשון הוא הגשת בקשה לתיק מידע להיתר, שכוללת מפת מדידה עדכנית, צילומים של הבית או הבניין ותשלום על תיק בנייה. המידע אמור להימסר אליכם תוך שלושים ימי עבודה.

השלב הבא הוא להגיש בקשה מקוונת בהליך רישוי מקוצר במערכת רישוי זמין. בדיקת תנאי הסף לוקחת עד עשרה ימי עבודה מיום פתיחת הקשה במערכת רישוי זמין וההחלטה עצמה תימסר תוך עשרים וחמישה ימי עבודה.

מושגים בתוספות בנייה

תוספת בנייה היא תוספת של שטח בנוי ומקורה למבנה שכבר קיים, בלי שינוי מטרת השימוש המקורית. כלומר, תוספת בנייה היא למשל תוספת של ממ"ד או מרפסת שמש, ולא תוספת של חלל גדול שיהפוך את בית הדירות לבית מלון. יש לעמוד בתנאי הרשות וכן בתנאי חוזה החכירה. תוספת בנייה כרוכה בתשלום לעומת תוספת בניה רוויה אשר פטורה מתשלום דמי היתר.

בנייה רוויה היא בניית יחידה בבניין בעל שתי קומות לפחות, ארבע יחידות דיור בכל קומה לפחות ובכל קומה יחידה אחת אשר שולמו עבורה דמי היתר.

היטל השבחה הוא תשלום שנדרש בעל הקרקע או החוכר לשם לוועדה המקומית אשר אישרה את תוכנית הבנייה והעלתה בכך את שווי המקרקעין עליו הוא בונה.

 

אם אתם חושבים על תוספות בנייה, אנחנו ממליצים בחום לדבר עם השכנים ולהתחיל לפעול.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753248

אז מה היה לנו בכתבה:

אינסטלטורים מומלצים
אינסטלטורים מומלצים

בחברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 תוכלו למצוא קבלני אינסטלציה רשומים, אותם תוכלו להזמין לצורך ביצוע פרויקטי אינסטלציה נרחבים כדוגמת תכנון מערך צנרת, תכנון מערכת ביוב, תכנון משאבות ומערכות מים במבנים רבי קומות ובסיטואציות אחרות וכמובן לכל משימה מקצועית, שדורשת מעורבות של קבלן אינסטלציה מוסמך ומורשה.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

הפקת חשמל באמצעות גנרטור

הפקת חשמל באמצעות גנרטור אינה דבר חדש. גנרטורים שימשו בימי התרבויות המוקדמות כדרך לספק חשמל לבתים ועסקים. אבל עם התקדמות

מצלמה תרמית לאיתור נזילות
Uncategorized

איתור נזילות – איך עושים את זה?

כל התחום הזה של עבודות אינסטלציה השתנה מאוד בשנים האחרונות. הקדמה והכלים החדשים שנכנסו לשוק, הפכו את כל הנושא הזה

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!