בדיקת נזילות מים

בדיקת נזילות מים

בדיקת נזילות מים בעזרת חיישן גז

מכירים את המשפט "להקדים תרופה למכה"? כנראה שמי שחשב על זה עבר דבר או שניים בחיים שלו, אולי אפילו נזילות בבית. יש שלבים שונים של רמת רטיבות הנוצרת עקב נזילות בבית, לעיתים הכל יכול להתפרץ בבת אחת, אך לרוב מדובר על שלב אחרי שלב עד לגילוי סופי. בדיקת נזילות מים מבוצעת כאשר קיימת נזילות בוודאות או כאשר יש חשש לנזילות. ישנם סוגים שונים של בדיקת נזילות מים עליהם נדבר בהמשך, וכמו כן מתי צריך להתייעץ עם איש מקצוע.

בדיקת נזילות מים – מתי מתעורר חשד לנזילה?

המקום בו אתם גרים מבחינת גיל הבית אינו משנה את הסיכויים שלכם לנזילה. סוג המבנה אמנם כן משנה את הסיכויים, ישנם סוגי בניות אשר הם חסינים למים יותר וישנם פחות. כמו כן, נזילה יכולה להיות להיווצר עקב בעיה בצנרת ולאו דווקא עקב גשמים והצפות. החשד יכול להתעורר עקב מספר סיבות, ריכזנו את שתי הסיבות הנפוצות ביותר בכדי שתוכלו להבחין מתי יש לקרוא לאיש מקצוע.

בדיקת נזילות מים – חשבון מים

כל סוף חודש אתם מקבלים את החשבונות ועוד פעם אתם מופתעים? הגיע הזמן שתבדקו את העניין לעומק. עם חשבון החשמל והארנונה אנו לא יכולים לעזור לכם, אבל בנוגע לחשבון המים יש על מה לדבר. לעיתים אנו משלמים כפול ממה שהיינו אמורים בשל נזילות מים, לכן אם חשבונות המים שלכם ממשיכים להיות גבוהים על אף שאתם מנסים לחסוך, ייתכן והבעיה נמצאת בצנרת וקיימת נזילה שלאט לאט מתפתחת לה. הפתרון שלכם הוא להזעיק איש מקצוע, ואותו איש מקצוע יבחן את המקרה בכמה שיטות שונות לפי שיקוליו.

בדיקת נזילות מים – רטיבות

רטיבות יכולה להיווצר לא רק בגלל נזילה מהגג או מהקיר והרצפה, עליכם תחילה לאתר את מקום הרטיבות, האם המקום נמצא סמוך לחלון או לדלת? יכול להיות שהדלת או החלון לא אטומים כמו שצריך ולכן נוצרת רטיבות. בכל הנוגע לגגות, איטום גגות לא תמיד אפקטיבי לאורך זמן או בכלל, תלוי במקצועיות של אותו בעל מקצוע (רק נציין שאיש מקצוע יידע לבחון כל מקרה לגופו הרי יש סוגים שונים של איטום גגות). רטיבות יכולה להגיע מכל מקום, ועליכם לחתוך בבשר החי כל עוד אתם יכולים. לרוב הנזילה מתחילה בקטן, מרגישים לחות על גבי הקיר או שאפילו רטיבות קלילה, זה בדרך כלל מגיע בתחילת החורף, אך אם נתמהמה נמצא את עצמו בצרה הרבה יותר גדולה.

בדיקת נזילות מים – סוגי בדיקות

יש לכם מושג איך בעבר (וחלק מאנשי המקצוע גם עד היום) עושים בדיקת נזילות מים? אם מדובר על צנרת היה צריך לשבור את כל הקיר בכדי למצוא את מקור הבעיה, מבעד לחורבן של הבית המחיר גם היו מאוד יקרים, היה על הלקוח לשלם גם עבור תיקון הקיר, גם על הבדיקה וגם על פתרון בעיית הנזילות. כיום עם קדמת הטכנולוגיה נוספו אפשרויות חדשות לאיתור מקור הנזילה בבית, ישנן שלושה מערכות נפוצות בקרב אינסטלטורים מקצועיים: מצלמה תרמית, מכשיר אקוסטי, חיישן גז. לכל אחד מסוגי הבדיקה יש את היתרונות והחסרונות שלו, איש מקצוע מנוסה ידע להבחין מתי להשתמש בכל אחד מהסוגים.

בדיקת נזילות מים בעזרת מצלמה תרמית

בדיקת נזילות מים בעזרת מצלמה תרמית

הפתרון היעיל והזול ביותר עבור הלקוח הוא בדיקת נזילות מים באמצעות מצלמה תרמית. יש להדגיש כי בעל מקצוע המשתמש בטכנולוגיה זו חייב ללמוד אותה לפני, מדובר על מכשיר לא פשוט להפעלה אשר עובד תחת תנאים מסוימים בלבד. מצלמה תרמית מתאימה לאיתור סדק או חור בצנרת אשר גורם לרטיבות כללית. מצלמה תרמית עובדת למעשה על הבדלי טמפרטורה ולכן תוכלו לראות שאיש המקצוע מחמם תחילה את המים בבית, זאת על מנת לאתר את מקור הנזילה על ידי פליטת מים חמים. המצלמה עובדת באמצעות קרני אינפרא אדום ולכן טווח הבדיקה הינו קצר יחסית. שימוש במצלמה תרמית עבור תשתיות מורכבות ותעשייתיות יהיה פחות אפקטיבי.

בדיקת נזילות מים בעזרת מכשיר אקוסטי

עוד פתרון זול ומהיר הוא השימוש במכשיר אקוסטי, אך גם כאן צורת עבודה זו אינה יעילה עבור מקומות מסוימים. מכשיר זה עובד על חיישנים שתפקידם לזהות גלי קול על מנת לאתר את הנזילה, למעשה המכשיר מאתר את הטפטופים. הבעיה מתחילה להיווצר ברגע שמדובר על טפטוף אשר נמצא בתחילת דרכו ועדיין מאוד שקט, במקרים כאלה המכשיר לא יצליח לאתר את מקור הבעיה. לכן, לא תמיד זאת תהיה הבחירה הראשונה של בעל המקצוע.

בדיקת נזילות מים בעזרת חיישן גז

אם אתם מחפשים שיטה וודאית הנה היא לפניכם, אך שיטה זו נחשבת ליוקרתית ומסובכת יותר. איש המקצוע שהזמנתם מגיע ומרוקן את מערכת המים, פעולה שלוקחת מספר דקות. במקום מים יוזרם גז חנקן בכדי לאתר באמצעותו את מקור הנזילה על ידי איתור דליפת הגז. שיטה זו נחשבת יעילה בשל היעילות שלה עבור איתור תקלות אשר נמצאות בעומק. שיטה זו עוזרת לנו למצוא את תקלות שמגיעות לעומק של 10 עד 12 מטרים. החיסרון הוא שלא כל בעל מקצוע יכול לעבוד בשיטה זו, נדרשת מיומנות רבה, הבנה של אופי הצנרת וכמובן שימוש נכון במערכת המים כדי לא לגרום לתקלות נוספות לצוץ.

איך יודעים לבחור את איש המקצוע הנכון?

אין דבר יותר מבאס מלהזמין איש מקצוע ולאחר לכתו התקלה חוזרת בשנית, על מה אתם משלמים את הכסף שלכם? כן, זה יכול לקרות לכל אחת, גם לאדם המנוסה ביותר, אבל בחירת איש המקצוע חייבת להיות בראש סדר העדיפויות שלכם. בחירת איש מקצוע בתחום האינסטלציה אינה פשוטה כלל, היצע העובדים מאוד גדול וכמובן שיש ביקוש גבוה.

עליכם למיין את אנשי המקצוע לפי רוחכם, תחילה עבדו באופן פרקטי של מקום – חפשו את אנשי המקצוע אשר נמצאים בקרבת המגורים שלכם, כאלו שיהיו זמינים אליכם. לעיתים אתם תשמעו חוות דעת מעולה על איש מקצוע שלא גר באזור שלכם, קחו בחשבון שיכול להיות שתוכלו להזמין אותו, אך עליכם לוודא מהו המחיר אותו הוא גובה עבור הנסיעה, בחינת ההשתלמות תלויה אך ורק בכם. לאחר שריכזתם את כל אנשי המקצוע בקרבת המגורים שלכם, עליכם לעבור אחד אחד ולקרוא חוות דעת. בדרך כלל, חברות המציעות שירותי אינסטלציה יהיה ברשותן אתר עבור כל השירותים שלהם, ככל שאיש המקצוע יותר ייצוגי ומסודר ככה תראה גם העבודה שלו.

לאחר שריכזתם מספר יותר מצומצם של אנשי מקצוע לאחר בחינת חוות דעת ומיקום, אנו ממליצים להתקשר לכל אחד מאנשי המקצוע ולקבל הצעת מחיר עבור בדיקת נזילות מים, וכמו כן מומלץ גם להכיר את המחיר עבור שירות התיקון בכדי שלא יפתיעו אתכם. השיחה הראשונית עם בעל המקצוע מאוד חשובה, בין אם פנים מול פנים או בטלפון, כולנו יודעים כמה חשוב הוא רושם ראשוני, אז שימו לב לתחושות שלכם בעת השיחה, האם איש המקצוע נשמע אמין, מקצועי ומחיריו סבירים? אל תתביישו לשאול כל שאלה שעולה לכם בראש, איש מקצוע אמין ומקצועי יודע גם להיות סבלני ומובן כלפי כל לקוח ולקוח.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מאתר נזילות מים
איתור נזילות

רטיבות קפילארית

רטיבות קפילארית – איך לעצור את הבעיה בדרך למעלה? רטיבות בתוך קירות הבית, היא אחת מהצרות הגדולות שאנחנו מקווים שלא

בלוג

השכרת מיני מחפרון

  כאשר נצטרך לבצע עבודות חפירה וחציבה, הכלי הייעודי שיוכל להקל על תהליך העבודה יהיה מיני מחפרון. מיני מחפרון הינו

בלוג

רישיון קבלן

  כשלקבלן יש רישיון – הוא למעשה רשום בפנקס הקבלנים. הדבר יכול להוות עניין נהדר עבור ההתקדמות העסיק והפיננסית –

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!