בדיקת נזילות מים

בעלי מקצוע מומלצים!במחירים שאסור לפספס!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בדיקת נזילות מים בעזרת חיישן גז

מכירים את המשפט "להקדים תרופה למכה"? כנראה שמי שחשב על זה עבר דבר או שניים בחיים שלו, אולי אפילו נזילות בבית. יש שלבים שונים של רמת רטיבות הנוצרת עקב נזילות בבית, לעיתים הכל יכול להתפרץ בבת אחת, אך לרוב מדובר על שלב אחרי שלב עד לגילוי סופי. בדיקת נזילות מים מבוצעת כאשר קיימת נזילות בוודאות או כאשר יש חשש לנזילות. ישנם סוגים שונים של בדיקת נזילות מים עליהם נדבר בהמשך, וכמו כן מתי צריך להתייעץ עם איש מקצוע.

בדיקת נזילות מים – מתי מתעורר חשד לנזילה?

המקום בו אתם גרים מבחינת גיל הבית אינו משנה את הסיכויים שלכם לנזילה. סוג המבנה אמנם כן משנה את הסיכויים, ישנם סוגי בניות אשר הם חסינים למים יותר וישנם פחות. כמו כן, נזילה יכולה להיות להיווצר עקב בעיה בצנרת ולאו דווקא עקב גשמים והצפות. החשד יכול להתעורר עקב מספר סיבות, ריכזנו את שתי הסיבות הנפוצות ביותר בכדי שתוכלו להבחין מתי יש לקרוא לאיש מקצוע.

בדיקת נזילות מים – חשבון מים

כל סוף חודש אתם מקבלים את החשבונות ועוד פעם אתם מופתעים? הגיע הזמן שתבדקו את העניין לעומק. עם חשבון החשמל והארנונה אנו לא יכולים לעזור לכם, אבל בנוגע לחשבון המים יש על מה לדבר. לעיתים אנו משלמים כפול ממה שהיינו אמורים בשל נזילות מים, לכן אם חשבונות המים שלכם ממשיכים להיות גבוהים על אף שאתם מנסים לחסוך, ייתכן והבעיה נמצאת בצנרת וקיימת נזילה שלאט לאט מתפתחת לה. הפתרון שלכם הוא להזעיק איש מקצוע, ואותו איש מקצוע יבחן את המקרה בכמה שיטות שונות לפי שיקוליו.

בדיקת נזילות מים – רטיבות

רטיבות יכולה להיווצר לא רק בגלל נזילה מהגג או מהקיר והרצפה, עליכם תחילה לאתר את מקום הרטיבות, האם המקום נמצא סמוך לחלון או לדלת? יכול להיות שהדלת או החלון לא אטומים כמו שצריך ולכן נוצרת רטיבות. בכל הנוגע לגגות, איטום גגות לא תמיד אפקטיבי לאורך זמן או בכלל, תלוי במקצועיות של אותו בעל מקצוע (רק נציין שאיש מקצוע יידע לבחון כל מקרה לגופו הרי יש סוגים שונים של איטום גגות). רטיבות יכולה להגיע מכל מקום, ועליכם לחתוך בבשר החי כל עוד אתם יכולים. לרוב הנזילה מתחילה בקטן, מרגישים לחות על גבי הקיר או שאפילו רטיבות קלילה, זה בדרך כלל מגיע בתחילת החורף, אך אם נתמהמה נמצא את עצמו בצרה הרבה יותר גדולה.

בדיקת נזילות מים – סוגי בדיקות

יש לכם מושג איך בעבר (וחלק מאנשי המקצוע גם עד היום) עושים בדיקת נזילות מים? אם מדובר על צנרת היה צריך לשבור את כל הקיר בכדי למצוא את מקור הבעיה, מבעד לחורבן של הבית המחיר גם היו מאוד יקרים, היה על הלקוח לשלם גם עבור תיקון הקיר, גם על הבדיקה וגם על פתרון בעיית הנזילות. כיום עם קדמת הטכנולוגיה נוספו אפשרויות חדשות לאיתור מקור הנזילה בבית, ישנן שלושה מערכות נפוצות בקרב אינסטלטורים מקצועיים: מצלמה תרמית, מכשיר אקוסטי, חיישן גז. לכל אחד מסוגי הבדיקה יש את היתרונות והחסרונות שלו, איש מקצוע מנוסה ידע להבחין מתי להשתמש בכל אחד מהסוגים.

בדיקת נזילות מים בעזרת מצלמה תרמית

בדיקת נזילות מים בעזרת מצלמה תרמית

הפתרון היעיל והזול ביותר עבור הלקוח הוא בדיקת נזילות מים באמצעות מצלמה תרמית. יש להדגיש כי בעל מקצוע המשתמש בטכנולוגיה זו חייב ללמוד אותה לפני, מדובר על מכשיר לא פשוט להפעלה אשר עובד תחת תנאים מסוימים בלבד. מצלמה תרמית מתאימה לאיתור סדק או חור בצנרת אשר גורם לרטיבות כללית. מצלמה תרמית עובדת למעשה על הבדלי טמפרטורה ולכן תוכלו לראות שאיש המקצוע מחמם תחילה את המים בבית, זאת על מנת לאתר את מקור הנזילה על ידי פליטת מים חמים. המצלמה עובדת באמצעות קרני אינפרא אדום ולכן טווח הבדיקה הינו קצר יחסית. שימוש במצלמה תרמית עבור תשתיות מורכבות ותעשייתיות יהיה פחות אפקטיבי.

בדיקת נזילות מים בעזרת מכשיר אקוסטי

עוד פתרון זול ומהיר הוא השימוש במכשיר אקוסטי, אך גם כאן צורת עבודה זו אינה יעילה עבור מקומות מסוימים. מכשיר זה עובד על חיישנים שתפקידם לזהות גלי קול על מנת לאתר את הנזילה, למעשה המכשיר מאתר את הטפטופים. הבעיה מתחילה להיווצר ברגע שמדובר על טפטוף אשר נמצא בתחילת דרכו ועדיין מאוד שקט, במקרים כאלה המכשיר לא יצליח לאתר את מקור הבעיה. לכן, לא תמיד זאת תהיה הבחירה הראשונה של בעל המקצוע.

בדיקת נזילות מים בעזרת חיישן גז

אם אתם מחפשים שיטה וודאית הנה היא לפניכם, אך שיטה זו נחשבת ליוקרתית ומסובכת יותר. איש המקצוע שהזמנתם מגיע ומרוקן את מערכת המים, פעולה שלוקחת מספר דקות. במקום מים יוזרם גז חנקן בכדי לאתר באמצעותו את מקור הנזילה על ידי איתור דליפת הגז. שיטה זו נחשבת יעילה בשל היעילות שלה עבור איתור תקלות אשר נמצאות בעומק. שיטה זו עוזרת לנו למצוא את תקלות שמגיעות לעומק של 10 עד 12 מטרים. החיסרון הוא שלא כל בעל מקצוע יכול לעבוד בשיטה זו, נדרשת מיומנות רבה, הבנה של אופי הצנרת וכמובן שימוש נכון במערכת המים כדי לא לגרום לתקלות נוספות לצוץ.

איך יודעים לבחור את איש המקצוע הנכון?

אין דבר יותר מבאס מלהזמין איש מקצוע ולאחר לכתו התקלה חוזרת בשנית, על מה אתם משלמים את הכסף שלכם? כן, זה יכול לקרות לכל אחת, גם לאדם המנוסה ביותר, אבל בחירת איש המקצוע חייבת להיות בראש סדר העדיפויות שלכם. בחירת איש מקצוע בתחום האינסטלציה אינה פשוטה כלל, היצע העובדים מאוד גדול וכמובן שיש ביקוש גבוה.

עליכם למיין את אנשי המקצוע לפי רוחכם, תחילה עבדו באופן פרקטי של מקום – חפשו את אנשי המקצוע אשר נמצאים בקרבת המגורים שלכם, כאלו שיהיו זמינים אליכם. לעיתים אתם תשמעו חוות דעת מעולה על איש מקצוע שלא גר באזור שלכם, קחו בחשבון שיכול להיות שתוכלו להזמין אותו, אך עליכם לוודא מהו המחיר אותו הוא גובה עבור הנסיעה, בחינת ההשתלמות תלויה אך ורק בכם. לאחר שריכזתם את כל אנשי המקצוע בקרבת המגורים שלכם, עליכם לעבור אחד אחד ולקרוא חוות דעת. בדרך כלל, חברות המציעות שירותי אינסטלציה יהיה ברשותן אתר עבור כל השירותים שלהם, ככל שאיש המקצוע יותר ייצוגי ומסודר ככה תראה גם העבודה שלו.

לאחר שריכזתם מספר יותר מצומצם של אנשי מקצוע לאחר בחינת חוות דעת ומיקום, אנו ממליצים להתקשר לכל אחד מאנשי המקצוע ולקבל הצעת מחיר עבור בדיקת נזילות מים, וכמו כן מומלץ גם להכיר את המחיר עבור שירות התיקון בכדי שלא יפתיעו אתכם. השיחה הראשונית עם בעל המקצוע מאוד חשובה, בין אם פנים מול פנים או בטלפון, כולנו יודעים כמה חשוב הוא רושם ראשוני, אז שימו לב לתחושות שלכם בעת השיחה, האם איש המקצוע נשמע אמין, מקצועי ומחיריו סבירים? אל תתביישו לשאול כל שאלה שעולה לכם בראש, איש מקצוע אמין ומקצועי יודע גם להיות סבלני ומובן כלפי כל לקוח ולקוח.

בדיקת רטיבות  ונזילותבדיקת רטיבות ובדיקה כנגד נזילות הן מהבדיקות החשובות שיש לבצע הן בשגרה והן במקרים מיוחדים. הסיבה לכך, היא שהבעיה של רטיבות או נזילה שמתפרצת, יכולה לגרום לבעיות חמורות במיוחד, הן למבנה עצמו ולחוזקו והן לביטחון ולבריאות של כל השוכנים בבית.

רטיבות או זרם מים, חלש ככל שניתן לעלות על הדעת, יכולים לגרום לנזק עצום. הם פוגעים בתשתית כולה. גורמים לחול שמתחת לרצפה להירטב ולזוז, מעוותים את הקיר, גורמים לטיח ולצבע להיסדק ולנשור, מאכלים את הברזלים ומערימים עליהם חלודה ואפילו יכולים ליציקת הבטון החזקה. בין אם הנזק הוא בשלד או רק במעטפת החיצונית, זוהי פגיעה רעה מאוד. לצד הפגיעה בנכס עצמו, יש גם פגיעה בבריאות האנשים שבבית, שעה שהם נושמים ושואפים עובשים, בקטריות וריחות טחב. זה לא בריא ומסוכן לאנשים רגישים כמו גם למי שבכלל לא סובל ממחלות קודמות.

ממה יכולה לנבוע רטיבות?

רטיבות בקירות אינה מתרחשת מעצמה והסיבות להיווצרותה הן בדרך כלל מוכרות וידועות. בניגוד למה שניתן לחשוב, הן אופייניות לבתים ישנים אבל גם לבתים חדשים, אפילו כאלו שרק נבנו. גם באלו וגם באלו, תכנון או ביצוע לא טוב של עבודות אינסטלציה- יוצר בעיות רטיבות. כן, גם אם "הדירה יצאה מהשקית". ניתן לחלק את המקור לרטיבות לשני גורמים: הגורם החיצוני והגורם הפנימי וניתן לבצע בדיקת רטיבות על מנת לקבוע מאיין היא באה.

הגורם החיצוני הוא לרוב, פגעי מזג האוויר. לכן נמצא בעיות של רטיבות מסוג זה בבתים בעיקר בחודשי תקופת החורף. הסיבה היא איטום לקוי או לא מספיק טוב בגגות, ברצפות או בקירות, המאפשרים למי הגשם לחדור אל הקיר, התקרה או הרצפה ולחלחל בתוכם עד להתפרצותם בנקודה כלשהי בה נראה אותם. במקרה שכזה, לרוב תצטרכו לבצע הרס מסוים של חלקי הקיר הרטובים, לייבש ולבנות מחדש, אבל עיקר הפתרון יעסוק בביצוע איטום טוב יותר של החלקים החיצוניים לבית,על ידי מומחי איטום.

בדיקת רטיבות – הגורם הפנימי

הגורם השני הוא גורם פנימי. כמה פנימי? הוא נמצא לאורך ולרוחב של כל הקירות, הרצפות ובתקרה של הבית שלנו. אנחנו מדברים על מערכת הצינורות המסועפות שלנו. צינורות רבים, של מים חמים וקרים, מחוברים אחד לשני ופרושים בכל רחבי הבית מלמעלה עד למטה. לעיתים, נפער חור בצינור או נוצר סדק. חיבור בין שני צינורות נפתח או מתערער או כל נזק אחר שנגרם לצנרת. זו לא חייבת להיות צנרת גדולה. אפילו שלא יצאו ויזלגו ממנה הרבה מים. רק טיפה ועוד טיפה – כפי שכבר הסברנו.

ניתן לנסות ולהבין עם הגורם הוא פנימי או חיצוני. רטיבות מגשם או רטיבות מפיצוץ בצנרת וכל זאת באמצעות בדיקת רטיבות פשוטה. סוגרים את כל מקורות המים, כמו ברזים, ברז הניאגרה, מדיח, מכונת כביסה וכד'. מציצים בשעון המים. עם המד נע או שהמונה עולה למרות שאין מקור מים חיצוני פתוח (צריך להסתכל לפרק זמן ארוך מספיק כדי לגלות גם נזילה קלה)- סימן שיש נזילה מוסווית. אז אתם צריכים לקרוא לאינסטלאטור מאתר נזילות.

בדיקת רטיבות – המצלמה התרמית

הנזילה היא מוסווית ואינה ניתנת להסתכלות בעין. מעטפת של רצפות , בטון, גבס או בלוקים מחביאה אותה תחתיה. גם המקור שלה אינו ידוע באמת. אנחנו נראה את כתם הרטיבות אבל סביר ביותר, שהפיצוץ, המקור לנזילה, כלל אינו נמצא שם. המים עברו בתוך הקיר, לרוב שואפים למטה, כמה מטרים, עד שפרצו בנקודה בה יש את הכתם. בעבר, האינסטלאטור שלא היה יודע את מקור הנזילה, היה שובר את הבית במקומות רבים וגורם לנזק עצום, עד שהיה מזהה את המיקום המדויק.

כעת, אין בכך צורך. ניתן להצביע במדויק על מקור הנזילה, ברמה של סנטימטרים. בדיקת רטיבות זו חוסכת גם כסף רב, הנובע מעצם העובדה שלא הורסים כל כך הרבה דברים, שגם התיקון והחידוש שלהם עולה כסף רב וגם חוסכים בזמן וכאבי ראש. הבדיקה נעשית באמצעות מצלמה טרמית, אשר באמצעות הפרשי טמפרטורה, יודעת לציין במדויק, היכן הפיצוץ. הכל נעשה בסריקה חיצונית, בלי לגרום לשום הרס למבנה.

מתי מבצעים בדיקת רטיבות באמצעות מצלמה טרמית?

הגאונות שבשיטת בדיקת רטיבות ונזילות באמצעות מצלמה טרמית, הולידה שלל שימושים ופתרונות לסיטואציות. כאלו שקורים כאשר יש נזילה גלויה וגם בדיקות שהן פרואקטיביות כדי לגלות כאלו, גם אם אין עדיין סימנים. הנה כמה מהם:

בדיקת רטיבות בבית משותף. בדיקה זו, מאוד דומה לבדיקת נזילות בבית פרטי, אך יחד עם זאת מציעה סיוע בהתמודדויות האופייניות לבית משותף. שם כמובן, הצנרת הרבה יותר ארוכה, מסועפת ומפותלת ובעיקר, תהליך איתורה, באופן טבעי, ייקח הרבה יותר זמן. בנוסף, בעוד בבית פרטי, אין משמעות כספית לשאלה מהיכן נובע מקור הנזילה בבית משותף זה שונה. אם לדוגמא, מקור הנזילה הוא אצל השכנים מהקומה למעלה, אין סיבה שאתה תשלם על התיקון, אם כתם הרטיבות מתגלה אצלך. זה חוסך כל כך הרבה אי נעימויות ומריבות בין שכנים. הבדיקה מלמדת בדיוק אצל מי מקור הבעיה, כך שהוא זה שיצטרך לשאת בתיקונה.

בדיקת רטיבות בגינה. גם הגינה שלנו מרושתת בצינורות רבים, המועדים לפורענות. תזוזות קרקע, מכרסמים, לחצי מים הפועלים כנגד אבנים בקרקע ועוד גורמים, מביאים לסדקים ופיצוצים בצנרת הגינה. מצד אחד, פיצוץ בצנרת הגינה יכול להוביל לנזקים כבדים בשל עלות בזבוז המים האדירה. מנגד, יהיה קשה לנו לגלות נזילה כזו, שכן, ברבים מן המקרים, המים מחלחלים אל האדמה. לא תמיד נראה הצפה למעלה. הדרך לגלות נזילה כזו, היא בדרך כלל בהסתכלות על השעון בגינה או בעת קבלת חשבון מים מופרז.

בכל מקרה, אם יש נזילה, הרי יש צורך בבדיקת רטיבות ונזילות מידית. כמובן שלא נרצה להפוך את כל הגינה, לחפור בכל הדשא ולהרוס את כל הגינון המושקע שלנו. איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית, ייתן לנו מיקום מדויק כדי שנוכל לגשת לתיקון הבעיה במינימום נזק.

בדק בית. בדק בית הוא תהליך שעושים בטרם רכישה או שכירת דירה. מנסים לאתר את כל הנזקים או הבעיות שיש כבר בדירה, כדי להימנע מעימותים מאוחר יותר, סביב השאלה מי יישא בנזק שהתגלה בדירה. בעת רכישת דירה, יש כמובן משמעות גם לעניין ערך הנכס. לכן רבים מבצעים בדיקת רטיבות באמצעות מצלמה טרמית, עוד טרם הרכישה, כדי לקבל תמונה מדויקת יותר על מצב הנכס.

הבריכה והביוב. בדיקת נזילות מתקיימת לא רק במבנים אלא גם במה שאמור להכיל מים ואנחנו לא רוצים שהם ידלפו החוצה ממנו. במקרה זה, לא נרצה שמי הדלוחין המזוהמים שבביוב ייזלו החוצה ובמקרה של הבריכה, לא נרצה שנזילה, תגרום לריקון המים בה, גם אם באטיות והצפת השטח מסביב.

עלויות בדיקת רטיבות

כמובן שבדיקת רטיבות ואיתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית שונה בין כל סיטואציה ולפיכך גם המחיר שונה. בבית פרטי או בדירה, בדיקה באזור מסוים תחל מ-1000 ₪, כאשר באתרים סבוכים או גדולים יותר, המחיר צפוי לעלות. יחד עם זאת, חשוב להבין את המשמעות של איתור נזילות ממוקד, באמצעות מצלמה טרמית. הכסף המושקע בו מחזיר עצמו במהירות, שכן לולא נעשה כך, הנזק מן ההרס בתהליך מקור הנזילה יהיה גדול הרבה יותר, בכל רמה ורובד.

חברת 'אינסטלטורים מומלצים 24/7' מציעה שירותי בדיקת רטיבות ואיתורי נזילה, באמצעות צוות אינסטלאטורים מנוסים, מיומנים ומקצועיים, המצוידים בציוד החדשני והמתקדם ביותר. נשמח לעמוד גם לרשותכם.

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of אינסטלטורים מומלצים
אינסטלטורים מומלצים

בחברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 תוכלו למצוא קבלני אינסטלציה רשומים, אותם תוכלו להזמין לצורך ביצוע פרויקטי אינסטלציה נרחבים כדוגמת תכנון מערך צנרת, תכנון מערכת ביוב, תכנון משאבות ומערכות מים במבנים רבי קומות ובסיטואציות אחרות וכמובן לכל משימה מקצועית, שדורשת מעורבות של קבלן אינסטלציה מוסמך ומורשה.

מאתר נזילות מים
רטיבות קפילארית

רטיבות קפילארית – איך לעצור את הבעיה בדרך למעלה? רטיבות בתוך קירות הבית, היא אחת מהצרות הגדולות שאנחנו מקווים שלא

רטיבות בתקרה מהשכן
רטיבות בתקרה מהשכן

בבתים משותפים ישנם מצבים רבים בהם קיימת רטיבות בתקרה מהשכן כתוצאה מאיטום לא ראוי או שמא מבעיה נוספתשאותה ניתן לגלות

גילוי נזילות
גילוי נזילות

עכשיו כבר שיא עונת החורף ובוודאי רבים מכם מתחרטים על כך שלא קראו את המאמר לפני זה. נזילות הן דבר

מצלמה תרמית לרטיבות מחיר
מצלמה תרמית לרטיבות מחיר

כאיש מקצוע אפשר לומר בביטחון מלא שיש ימים קשים וימים קשים פחות. לפעמים אתה מגיע לבית ומאתר את מקור הנזילה

גילוי רטיבות
גילוי רטיבות

ישנן סיבות שונות לתופעת הרטיבות, ולכל תופעה יש את הפתרון שלה. ולא, הפתרון הוא לא דלי שנמצא באמצע הסלון שלכם,

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!