צילום קווי ביוב

צילום תרמי לאיתור נזילות

 

צילום תרמי לאיתור נזילותנזילות מים מהוות את אחת הבעיות המציקות והמעצבנות שאנו נתקלים בהן בחיי היום יום. יש כל כך הרבה סוגים של נזילות חלקן שטחיות וקלות לתיקון, אחרות מורכבות ומסובכות יותר. היתרון המרכזי של העשור האחרון בזכות התקדמות והתפתחות הטכנולוגיה הוא במכשיר גאוני המכונה מצלמה תרמית. צילום תרמי לאיתור נזילות מאפשר לנו לחסוך זמן יקר, להוזיל את עלות התיקון ולייעל תהליכים. באתר אינסלטורים מומלצים 24/7 תוכלו לאתר אינסטלטור תוך דקות בודדות בכל זמן ובכל שעה ולהזמין אינסטלטור מוסמך המחזיק במצלמה תרמית לאיתור נזילה.

 

נזילות למה זה קורה ואיך צילום תרמי יכול לעזור?

למעשה, נזילות נוצרות מכל מיני סיבות כמו התקנה לקויה של הצינורות, בעיות במערכת האיטום, חללים רטובים, ברזים, לחץ מים גבוה, התיישנות החומרים או תקלה טכנית.

כאשר מדובר בנזילה הנוצרת מבעד לקירות או מתחת למרצפות, מאוד קשה לאתר בצורה מדוייקת ולהבין מאיפה היא מגיעה. בשביל זה פיתחו מה שנקרא מצלמה תרמית. המצלמה בעצם מחברת את הנתונים מהשטח ובעזרתה אנו יכולים לזהות את מקור הנזילה בצורה מדויקת וספציפית. היתרון המרכזי של השיטה הזו הוא שכך אנו יכולים לתקן את הנזילה בלי לשבור קירות או מרצפות מה שחוסך זמן יקר ומוזיל כמובן עלויות. איתור נזילות מים מאפשר לנו לזהות ולהבין את מקור הנזילה. חשוב להבין שעד שהמים נראים בקירות או ברצפה הם עוברים דרך ולכן לא תמיד המקום שבו המים נראים לעין שם גם הנזילה עצמה.

 

אחת הסיבות שיכולות להוביל לנזילת מים היא הצפה במערכת הניאגרה שלא סגורה עד הסוף. שחיקה של האטמים גורמת לזה. בנוסף, מערכת צינורות ישנה בשילוב קורוזיה יכולה לעודד נזילות מכל מיני סוגים. כל מערכת צינורות מתוכננת מראש ובנויה בכדי שתהיה מסוגלת להתמודד עם לחצי מים מסוימים. כאשר לחץ המים גבוה ומכביד על הצינורות, נוצרים הפרשי לחץ ואז נוצרת נזילה. בנוסף, חיבור לקוי של צינור המים אל מכונת הכביסה או ברזים דולפים, יכולים גם כן להעיד על נזילה ביתית.

 

סימנים לנזילת מים

 • פטריות
 • עובש
 • טחב
 • התנפוחויות וקילופי צבע בקירות, באזור הפאנלים או בתקרה
 • הופעה לא רצויה של מים
 • כתמי רטיבות

 

צילום תרמי לאיתור נזילות כדאי לדעת

אמנם מים הם הפלא של הטבע ואין אנו יכולים לחיות ללא מים, אך בהיבט של נזילות ורטיבות, הם יכולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים, לגרום נזילות קשות, פיצוצי צנרת, רטיבויות בקירות ולייצר טחב ועובש. צילום תרמי לאיתור נזילות מבוסס על טכנולוגיית אינפרא אדום.

 

כלומר, המצלמה עצמה פועלת על קרני האינפרא וממירה את מה שאנחנו רואים בעין רגילה לתמונה צבעונית עם מאפיינים תרמיים. כל צבע בתמונה שאנו רואים משקף חום או קור הקיים מבעד לקיר או לרצפה.

 

צילום תרמי לאיתור נזילות איך זה קורה פועל

יש לא מעט סוגים של מצלמות וההבדלים הם ברמת הרגישות שהמצלמה מסוגלת לזהות ורמת האיכות רזולוציה. ככל שלמצלמה יש יכולת רגישות גבוהה יותר, כך התוצאות שנקבל יהיו חדות ומדוייקות יותר בשטח. התהליך מתבצע על ידי סריקה של האזורים השונים באמצעות המצלמה. לאחר מכן אנו מקבלים תשקיף מבעד לתצוגת המסך. בשלב הבא ינתח האינסטלטור את הנתונים. לעתים יש צורך לשלב פתרונות נוספים.

יתרונות צילום תרמי לאיתור נזילות

 1. הקירות אינם שקופים – כאמור, בעבר כדי לאתר את הנזילה היה צורך לשבור קירות ורצפות. לעומת זאת היום, המצלמה התרמית מאפשרת לנו להבין מה קורה מאחורי הקירות ומתחת למרצפות.
 2. איתור מדויק – בעזרת השימוש במצלמה תרמית וכל מיני טכנולוגיות נוספות אנו יכולים לאתר את מיקומה המדויק של הנזילה ולהבין מאיפה היא נוצרת.
 3. מגיעים מוכנים לכל מצב- היום אפשר לבצע שימוש במצלמה תרמית בכל מיני תרחישים כמו למשל תוך כדי תהליכי שיפוץ או בנייה, לפני שמקבלים החלטה קריטית וגורלית של רכישת דירה, אחרי שיפוץ וכך מראש למנוע הופעה של נזילות או להגיע מוכנים לזה.

חברתנו מתמחה באיתור נזילות באמצעות שימוש במצלמה תרמית מהמתקדמות שיש היום בשוק. בנוסף אנו מתמחים באיתור ליקויי בנייה, מתן חוות דעת ובדק בית. נשמח לסייע לכם בתהליך איתור רטיבות בבית או במשרד ולמצוא את מקור הנזילה בצורה מקצועית המתבצעת על ידי מומחה החברה. אנו עושים שימוש בציוד הטכנולוגי המתקדם ביותר על בסיס תקנים אירופאיים, במטרה לזהות את מקור הרטיבות או הנזילה ולפתור את הבעיה מהשורש בצורה יסודית, יעילה ומקצועית.

 

 

צילום תרמי לאיתור נזילות כדאי לדעת

כאמור, ככל שהמצלמה התרמית יותר כך אנו יכולים להגיע לרזולוציות גבוהות יותר ואז המומחה לאיתור הנזילה או האינסטלטור, מאתר את הנזילה באופן יותר מדויק. לא כל מצלמה תרמית עוזרת לנו לאתר נזילות בתוך מבנים. יש למשל מצלמות תרמיות שהמטרה שלהן היא לאתר תקלות חשמל. כדי שהמצלמה תתאים לאיתור נזילות, רמת הרגישות שלה צריכה להיות בין 0.02-0.06 מעלות. רמת רגישות זו מאפשרת לעשות כל מיני תהליכים הקשורים למיפוי הצנרת מבפנים.

 

טיפים לאיתור נזילות, לפני שקוראים למומחה

 • כדאי להסתכל על המספרים של מד המים כאשר אתם לא משתמשים במערכת המים במשך כמה שעות, למשל בלילה וכך להבין כמה מים ”הלכו לאיבוד“.
 • חשוב לשים לב שכל מוקדי המים בבית סגורים גם בחצר או באזורים אחרים הנמצאים מחוץ לבית וכך לבצע בדיקה של מונה המים.
 • בדקו האם קיימת זרימה של מים נקיים לבריכת הביוב בעזרת פנס.
 • בדקו את שעון לחץ המים על ידי סגירה של כל הברזים בבית.

 

צילום תרמי לאיתור נזילות כתוצאה מכשלים במערכת האיטום

צילום תרמי לאיתור נזילותבעיות איטום נחשבות למורכבות ומסובכות בהיבט של איתור הנזילה. קיימים לא מעט מצבים בהם המים חודרים מחוץ אל פנים המבנה, בעיקר כשיש ליקויים במבנה של המרפסת או הגג. זו הסיבה שיש חשיבות מאוד גבוהה למומחה שבוחרים לאיתור נזילות ולידע שלו. בדיוק כאן אנחנו ב- אינסלטורים מומלצים 24/7 ונשמח לצוות לכם מומחה מקצועי לאיתור נזילות!

תפקידו של המומחה הוא לבחון את השטח, לאתר את הכשלים ולהבין מאיפה מגיעה הרטיבות. יש עוד כל מיני כלים וטכנולוגיות שניתן לשלב בנוסף למצלמה התרמית כמו הצפת המרזב באמצעות בלון מיוחד, מצלמת פנים צנרת בעזרתה שמשקפת לנו את מה שקורה בתוך הצינורות עצמם ועוד.

 

הדבר הכי חשוב הוא להימנע מהזנחה ובמקרה של רטיבות מכל סוג שהוא לקרוא למומחה לאיתור רטיבות. אי טיפול בבעיה עלול כמובן כמו בכל תקלה להחמיר אותה ויכול לגרום לנזק בלתי הפיך.

 

לסיכום, השימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות מוכיח את עצמו פעם אחר פעם. בעזרתה ניתן לאתר כשלים וליקויים, לבדוק את הפרשי הטמפרטורה ולקבל במסך את התוצאות וכך לחסוך זמן וכסף רב.

אינסלטורים מומלצים 24/7 מקפידים לעשות שימוש בפתרונות המתקדמים ביותר לאיתור נזילות לרבות מצלמה תרמית, מד לחץ, מצלמת פנים צנרת ועוד. השילוב בין ציוד טכנולוגי מתקדם לצוות מקצועי עם הידע והנסיון הדרוש מקל ומקצר תהליכים רבים.  אין צורך ברוב המקרים להרוס קירות, צנרת או תשתיות.

מצלמה תרמית לאיתור נזילות

מהי מצלמה תרמית ולאיזו מטרה עושים בה שימוש?

בעיות בנושא רטיבות הינן בעיות נפוצות בהחלט בעולם האינסטלציה. בעבר, כאשר הייתה נזילה או רטיבות במקום מסוים, על האינסטלטור היה לפתוח את כל האזור מבלי לדעת היכן בדיוק מצויה התסבכת. בעידן של היום, קיים פתרון לכל בעיה ובעזרת טכנולוגיה חדשה פיתחו מצלמה תרמית אשר מקלה על עבודת האינסטלטור, חוסכת בזמן וגורמת לעבודה נקייה ומדויקת. עסקינן במצלמה תרמית אשר עובדת על בסיס שינויי טמפרטורות.

חברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 עוסקת במגוון פתרונות אינסטלציה וכמו כן משתמשת במכשור מתקדם בעזרת מצלמות תרמיות לאיתור נזילות וכך פותרת בעיות מורכבות במבנים של לקוחות רבים.

עובדי החברה טוענים כי פעמים רבות הגיעו לבתים בהם הדיירים נמצאו מיואשים עקב העובדה שלנזילה שלהם לא נמצא פתרון במשך זמן רב עימו ניתןלסיים את הסוגייה מהשורש. כל כמה זמן אותה נזילה חזרה וחייהם של הדיירים הפכו לסיוט מתמשך. בעלי המקצוע אשר מספקים את שירותי החברה, השתמשו במצלמה תרמית ובעזרתה הבעיה נפתרה לחלוטין.

באילו מקרים נשתמש במצלמה תרמית לאיתור נזילות?

לקוחות רבים נתקלו במצבים בהם לפתע הופיעה רטיבות על הקיר/ תקרה ללא יכולת לדעת מה מקור הנזילה. במקרים אלו נכנסת לתמונה מצלמה תרמית לאיתור נזילות העובדת על בסיס שינויי טמפרטורה. בעזרתה נוכל לדעת היכן מקור הנזילה וכך תפטר הבעיה מהשורש ולא תחזור יותר. ללא שימוש במצלמה זו, נצטרך לפתוח את כל הקיר/ תקרה ורק לאחר מכן נוכל למצוא את מקור הנזילה. היתרון במצלמה זו היא שהשימוש בה מיעל את עבודת בעל המקצוע וחוסך ממנו מאמצים רבים.

היכן השתמשו לראשונה במצלמה תרמית?

רובנו נוטים לחשוב שמקור השימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות החל בעולם האינסטלציה. אך למרבה הפתעתכם, לא כך הדבר. מקור השימוש במצלמה זו החל בעולם הכבאות בהם לוחמי האש היו מגיעים למקרים קשים בהם במבנים מסוימים פרצה שרפה ואותה מצלמה הייתה מסייעת להם באיתור אנשים/ חיות בעודם בחיים וממתינים לחילוץ. עקב העובדה שמצלמה תרמית עובדת על בסיס טמפרטורה, בעת השרפה המצלמה הייתה מזהה את טמפרטורות הגוף של האנשים וכך מכבי האש יכלו להציל אותם בסיטואציות קשות ביותר.
לאחר מכן, הבינו כי מצלמה זו יכולה לסייע גם בתחום האינסטלציה ולפתור בעיות בהן נדמה שאין פתרון ומאז עושים שימוש נרחב ויום יומי במצלמה זו על מנת לאתר נזילות.

יתרונות השימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות

 1. חיסכון בזמן– בזמן שבעבר היו משקיעים זמן רב עד למציאת מקור הנזילה,כיום המצלמה מאפשרת חיסכון אדיר בזמן עקב מציאת הבעיה באופן מידי. זמן שווה כסף ולכן ככל שמציאת מקור התקלה יהיה מהיר יותר, כך בעל המקצוע יוכל לטפל ביותר לקוחות ביום וכתוצאה מכך ירוויח יותר.
 2. הצלת חיי אדם– כפי שהזכרנו מעלה, מקור השימוש במצלמה תרמית החל בעולם הכבאות ובעזרת המצלמה ניתן היה להציל חיי אדם. יחד עם זאת, נזילות לעיתים מסוכנות בעודן יכולות להגיע לחשמל המבנה ומכאן הדרך לקצר בחשמל קצרה מאוד. כיודע לכם קצר יכול לסכן בהחלט חיי אדם ועצם השימוש במצלמה יכול למנוע סיטואציה שכזו.
 3. עבודה נקייה– לפני זמן מה, בכדי להגיע למקור הנזילה על האינסטלטור היה לפתוח את כל הקיר בעזרת חציבה ודרכים שונות אשר גרמו ללכלוך רב. כיום, כאשר אינסטלטור מגיע למבנה עם מצלמה תרמית הוא לא מתחיל לעבוד עד שלא מוצא את מקור הנזילה בעזרת המצלמה התרמית- פעולה החוסכת בלכלוך ובלגן.
 4. חיסכון כספי– כל שעת עבודה של מקצוע עולה כסף. עקב העובדה שהמצלמה חוסכת בזמן כפי שציינו ברשימת יתרונות זו, נחסך יחד עימה גם סכום התשלום עבור בעל המקצוע שכבר לא צריך להשקיע שעות רבות באיתור הנזילה.
 5. השימוש במצלמה מסייע לבריאות הדיירים במבנה- נזילות גורמות לעובש, פטריות ולרטיבות על הקיר. מקרים אלה מסוכנים לבריאות האדם וישנם דיירים אשר מתגוררים בביתם במשך שנים רבות עם עובש ורטיבות כאשר אינם מוכנים לשלם עבור בעל מקצוע שיגיע עם מצלמה תרמית לאיתור הנזילה. מצבים אלה הינם מקור לחיידקים ולבעיות בריאותיות מסכנות חיים.
 6. מונעת סכנות –כאשר קיימת נזילה, המים מתחילים לטפטף לרצפה ויורדים מטה. כאשר הנזילה לא מטופלת כראוי יכול להיגרם מצב בו אנשים יכולים להתחלק כתוצאה מהמים השרויים על הריצפה. מצלמה תרמית פותרת הבעיה במהירות ומונעת אסונות שכאלה.

מהו מחיר מצלמה תרמית לאיתור נזילות?

בעולם השפע של ימנו, לכל מוצר קיימים מגוון דגמים ולכן לא קיים מחיר אחיד עבור מצלמה תרמית. לרוב, אנשים פרטים אינם נוטים לרכוש את המצלמה ולכן פונים לבעלי מקצוע מוסמכים אשר רוכשים מצלמה תרמית לאיתור נזילות. למען האמת, אדם מן השורה שלא עוסק בתחום האינסטלציה לא ידע להשתמש היטב במצלמה זו כפי שיעשה בעל מקצוע מיומן.
כמו כן, בשוק ניתן למצוא סוגים רבים של מצלמות טרמיות עם תכונות שונות אשר משפיעות על מחירן. גורמים נוספים משפיעים על מחיר המצלמה כגון שם החברה המייצרת את המצלמה, גודלה ועוד. לכן, לא קיים מחיר מסוים ובעת רכישת המצלמה בצעו תחילה סקר שוק ובדקו את אפשרויות הרכישה העומדות בפניכם.

מהם הפרמטרים אשר יסיעו לנו ברכישת מצלמה תרמית שתתאים לנו?

שימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילהKTH,UR BZHKV

 1. תקציב– כידוע, תקציב הוא שם המשחק ולכן בבואכם בתור בעלי מקצוע לרכוש מצלמה תרמית, לשים לב כי סכום המצלמה עומד בתקציב שלכם. על בעל עסק לשלם ולעמוד בתשלומים חודשים קבועים מעבר לרכישת המצלמה ולכן טרם הרכישה וודאו שאתם יכולים לעמוד בתקציב רכישת המצלמה.
 2. תכונות– כל בעל מקצוע עובד בהיקף עבודה שונה עם כמות לקוחות שונה. לכן, על אינסטלטור הרוכש מצלמה תרמית לאיתור נזילות לחשוב מה עתיד להיות אופי עבודתו עם המצלמה ולהתאים המצלמה בהתאם אליו.
 3. חוות דעת– טרם רכישת המצלמה, קבלו חוות דעת, בדקו ושמעו את המלצותיהם של בעלי המקצוע השונים. אין חכם כבעל ניסיון. בקנייה מסוג זה דעה אחת יכולה לשנות את דעתכם ולגרום לכם לבצע רכישה חכמה יותר.

חלק קטן מהאוכלוסייה יודעים שהטכנולוגיה אשר מובנית בתוך מצלמה תרמית מסייעת לרופאים גם בעולם הרפואה. בו עושים שימוש כאשר רוצים למצוא גידולים בגוף האדם אשר להם יש טמפרטורה שונה משאר חלקי הגוף. בעזרת טכנולוגיה זו ניתן להציל חיי אדם ולגרום להבראת חולים רבים.

לסיכום, מצלמה תרמית לאיתור נזילות הינה המצאה גאונית אשר שינתה את חייהם של אנשים רבים הסובלים מנזילות ללא מציאת מקורן. חברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 טוענת כי ישנה חשיבות רבה לזמן בו מטופלת הנזילה. כאשר הנכם מזהים רטיבות או נזילה כבר בפעם הראשונה, קראו לבעל מקצוע אשר יאתר את מקורה. במידה ולא תטפלו בבעיה זו במהירות וביעלות הביעה תגדל לממדים שאיש אינו רוצה להגיע אליהם. בעלי המקצוע בחברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 ידעו לספק את השירות המקצועי והיעיל ביותר בשילוב מחירים הגונים לכל כיס, והכל בכדי שלקוחותיהם ימשיכו להיות מרוצים ולקבל את השירות הנהדר שלהם.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

היתר בניה לתוספות בניה

    לכל בניין או בית בישראל יש זכויות בנייה ספציפיות המפרטות את היקפי הבנייה הפוטנציאלית האפשרית בו והן נקבעות

חברת ניהול

  משימת הניהול של בניין משותף היא משימה לא פשוטה, לבטח כאשר מדובר בבניין רב קומות עם עשרות דירות, עשרות

התקנת מצלמות

  להתקין מצלמות בבית או בעסק, כל אחד יכול. לא צריך לשם כך יותר ממקדחה, דיבלים וכמה ברגים. את החיבורים

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!