צילום קווי ביוב

צילום תרמי לאיתור נזילות

 

צילום תרמי לאיתור נזילותנזילות מים מהוות את אחת הבעיות המציקות והמעצבנות שאנו נתקלים בהן בחיי היום יום. יש כל כך הרבה סוגים של נזילות חלקן שטחיות וקלות לתיקון, אחרות מורכבות ומסובכות יותר. היתרון המרכזי של העשור האחרון בזכות התקדמות והתפתחות הטכנולוגיה הוא במכשיר גאוני המכונה מצלמה תרמית. צילום תרמי לאיתור נזילות מאפשר לנו לחסוך זמן יקר, להוזיל את עלות התיקון ולייעל תהליכים. באתר אינסלטורים מומלצים 24/7 תוכלו לאתר אינסטלטור תוך דקות בודדות בכל זמן ובכל שעה ולהזמין אינסטלטור מוסמך המחזיק במצלמה תרמית לאיתור נזילה.

 

נזילות למה זה קורה ואיך צילום תרמי יכול לעזור?

למעשה, נזילות נוצרות מכל מיני סיבות כמו התקנה לקויה של הצינורות, בעיות במערכת האיטום, חללים רטובים, ברזים, לחץ מים גבוה, התיישנות החומרים או תקלה טכנית.

כאשר מדובר בנזילה הנוצרת מבעד לקירות או מתחת למרצפות, מאוד קשה לאתר בצורה מדוייקת ולהבין מאיפה היא מגיעה. בשביל זה פיתחו מה שנקרא מצלמה תרמית. המצלמה בעצם מחברת את הנתונים מהשטח ובעזרתה אנו יכולים לזהות את מקור הנזילה בצורה מדויקת וספציפית. היתרון המרכזי של השיטה הזו הוא שכך אנו יכולים לתקן את הנזילה בלי לשבור קירות או מרצפות מה שחוסך זמן יקר ומוזיל כמובן עלויות. איתור נזילות מים מאפשר לנו לזהות ולהבין את מקור הנזילה. חשוב להבין שעד שהמים נראים בקירות או ברצפה הם עוברים דרך ולכן לא תמיד המקום שבו המים נראים לעין שם גם הנזילה עצמה.

 

אחת הסיבות שיכולות להוביל לנזילת מים היא הצפה במערכת הניאגרה שלא סגורה עד הסוף. שחיקה של האטמים גורמת לזה. בנוסף, מערכת צינורות ישנה בשילוב קורוזיה יכולה לעודד נזילות מכל מיני סוגים. כל מערכת צינורות מתוכננת מראש ובנויה בכדי שתהיה מסוגלת להתמודד עם לחצי מים מסוימים. כאשר לחץ המים גבוה ומכביד על הצינורות, נוצרים הפרשי לחץ ואז נוצרת נזילה. בנוסף, חיבור לקוי של צינור המים אל מכונת הכביסה או ברזים דולפים, יכולים גם כן להעיד על נזילה ביתית.

 

סימנים לנזילת מים

 • פטריות
 • עובש
 • טחב
 • התנפוחויות וקילופי צבע בקירות, באזור הפאנלים או בתקרה
 • הופעה לא רצויה של מים
 • כתמי רטיבות

 

צילום תרמי לאיתור נזילות כדאי לדעת

אמנם מים הם הפלא של הטבע ואין אנו יכולים לחיות ללא מים, אך בהיבט של נזילות ורטיבות, הם יכולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים, לגרום נזילות קשות, פיצוצי צנרת, רטיבויות בקירות ולייצר טחב ועובש. צילום תרמי לאיתור נזילות מבוסס על טכנולוגיית אינפרא אדום.

 

כלומר, המצלמה עצמה פועלת על קרני האינפרא וממירה את מה שאנחנו רואים בעין רגילה לתמונה צבעונית עם מאפיינים תרמיים. כל צבע בתמונה שאנו רואים משקף חום או קור הקיים מבעד לקיר או לרצפה.

 

צילום תרמי לאיתור נזילות איך זה קורה פועל

יש לא מעט סוגים של מצלמות וההבדלים הם ברמת הרגישות שהמצלמה מסוגלת לזהות ורמת האיכות רזולוציה. ככל שלמצלמה יש יכולת רגישות גבוהה יותר, כך התוצאות שנקבל יהיו חדות ומדוייקות יותר בשטח. התהליך מתבצע על ידי סריקה של האזורים השונים באמצעות המצלמה. לאחר מכן אנו מקבלים תשקיף מבעד לתצוגת המסך. בשלב הבא ינתח האינסטלטור את הנתונים. לעתים יש צורך לשלב פתרונות נוספים.

יתרונות צילום תרמי לאיתור נזילות

 1. הקירות אינם שקופים – כאמור, בעבר כדי לאתר את הנזילה היה צורך לשבור קירות ורצפות. לעומת זאת היום, המצלמה התרמית מאפשרת לנו להבין מה קורה מאחורי הקירות ומתחת למרצפות.
 2. איתור מדויק – בעזרת השימוש במצלמה תרמית וכל מיני טכנולוגיות נוספות אנו יכולים לאתר את מיקומה המדויק של הנזילה ולהבין מאיפה היא נוצרת.
 3. מגיעים מוכנים לכל מצב- היום אפשר לבצע שימוש במצלמה תרמית בכל מיני תרחישים כמו למשל תוך כדי תהליכי שיפוץ או בנייה, לפני שמקבלים החלטה קריטית וגורלית של רכישת דירה, אחרי שיפוץ וכך מראש למנוע הופעה של נזילות או להגיע מוכנים לזה.

חברתנו מתמחה באיתור נזילות באמצעות שימוש במצלמה תרמית מהמתקדמות שיש היום בשוק. בנוסף אנו מתמחים באיתור ליקויי בנייה, מתן חוות דעת ובדק בית. נשמח לסייע לכם בתהליך איתור רטיבות בבית או במשרד ולמצוא את מקור הנזילה בצורה מקצועית המתבצעת על ידי מומחה החברה. אנו עושים שימוש בציוד הטכנולוגי המתקדם ביותר על בסיס תקנים אירופאיים, במטרה לזהות את מקור הרטיבות או הנזילה ולפתור את הבעיה מהשורש בצורה יסודית, יעילה ומקצועית.

 

 

צילום תרמי לאיתור נזילות כדאי לדעת

כאמור, ככל שהמצלמה התרמית יותר כך אנו יכולים להגיע לרזולוציות גבוהות יותר ואז המומחה לאיתור הנזילה או האינסטלטור, מאתר את הנזילה באופן יותר מדויק. לא כל מצלמה תרמית עוזרת לנו לאתר נזילות בתוך מבנים. יש למשל מצלמות תרמיות שהמטרה שלהן היא לאתר תקלות חשמל. כדי שהמצלמה תתאים לאיתור נזילות, רמת הרגישות שלה צריכה להיות בין 0.02-0.06 מעלות. רמת רגישות זו מאפשרת לעשות כל מיני תהליכים הקשורים למיפוי הצנרת מבפנים.

 

טיפים לאיתור נזילות, לפני שקוראים למומחה

 • כדאי להסתכל על המספרים של מד המים כאשר אתם לא משתמשים במערכת המים במשך כמה שעות, למשל בלילה וכך להבין כמה מים ”הלכו לאיבוד“.
 • חשוב לשים לב שכל מוקדי המים בבית סגורים גם בחצר או באזורים אחרים הנמצאים מחוץ לבית וכך לבצע בדיקה של מונה המים.
 • בדקו האם קיימת זרימה של מים נקיים לבריכת הביוב בעזרת פנס.
 • בדקו את שעון לחץ המים על ידי סגירה של כל הברזים בבית.

 

צילום תרמי לאיתור נזילות כתוצאה מכשלים במערכת האיטום

צילום תרמי לאיתור נזילותבעיות איטום נחשבות למורכבות ומסובכות בהיבט של איתור הנזילה. קיימים לא מעט מצבים בהם המים חודרים מחוץ אל פנים המבנה, בעיקר כשיש ליקויים במבנה של המרפסת או הגג. זו הסיבה שיש חשיבות מאוד גבוהה למומחה שבוחרים לאיתור נזילות ולידע שלו. בדיוק כאן אנחנו ב- אינסלטורים מומלצים 24/7 ונשמח לצוות לכם מומחה מקצועי לאיתור נזילות!

תפקידו של המומחה הוא לבחון את השטח, לאתר את הכשלים ולהבין מאיפה מגיעה הרטיבות. יש עוד כל מיני כלים וטכנולוגיות שניתן לשלב בנוסף למצלמה התרמית כמו הצפת המרזב באמצעות בלון מיוחד, מצלמת פנים צנרת בעזרתה שמשקפת לנו את מה שקורה בתוך הצינורות עצמם ועוד.

 

הדבר הכי חשוב הוא להימנע מהזנחה ובמקרה של רטיבות מכל סוג שהוא לקרוא למומחה לאיתור רטיבות. אי טיפול בבעיה עלול כמובן כמו בכל תקלה להחמיר אותה ויכול לגרום לנזק בלתי הפיך.

 

לסיכום, השימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות מוכיח את עצמו פעם אחר פעם. בעזרתה ניתן לאתר כשלים וליקויים, לבדוק את הפרשי הטמפרטורה ולקבל במסך את התוצאות וכך לחסוך זמן וכסף רב.

אינסלטורים מומלצים 24/7 מקפידים לעשות שימוש בפתרונות המתקדמים ביותר לאיתור נזילות לרבות מצלמה תרמית, מד לחץ, מצלמת פנים צנרת ועוד. השילוב בין ציוד טכנולוגי מתקדם לצוות מקצועי עם הידע והנסיון הדרוש מקל ומקצר תהליכים רבים.  אין צורך ברוב המקרים להרוס קירות, צנרת או תשתיות.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

איתור נזילות בחריש מחיר

  אחת השאלות היותר נפוצות בהקשר של איתור נזילות בחריש היא מה המחיר של איתור נזילות או כמה עולה לאתר

איתור נזילות בעומר מחיר

  אחת השאלות היותר נפוצות בהקשר של איתור נזילות בעומר היא מה המחיר של איתור נזילות או כמה עולה לאתר

איתור נזילות בתל-אביב מחיר

  אחת השאלות היותר נפוצות בהקשר של איתור נזילות בתל-אביב היא מה המחיר של איתור נזילות או כמה עולה לאתר

איתור נזילות ביפו מחיר

  אחת השאלות היותר נפוצות בהקשר של איתור נזילות ביפו היא מה המחיר של איתור נזילות או כמה עולה לאתר

איתור נזילות בקריות מחיר

  אחת השאלות היותר נפוצות בהקשר של איתור נזילות בקריות היא מה המחיר של איתור נזילות או כמה עולה לאתר

איתור נזילות בשוהם מחיר

  אחת השאלות היותר נפוצות בהקשר של איתור נזילות בשוהם היא מה המחיר של איתור נזילות או כמה עולה לאתר

התקשרו עכשיו